Skocz do zawartości
lukasz.s4

Fitoplankton a rozkwit życia

Rekomendowane odpowiedzi

jak najbardziej się da ale trzeba pamiętać żeby stosować sól pozbawioną jodu do inaczej wszystko padnie

ja kiedyś hodowałem artemie do dużych osobników wystarczy tutaj odszukać tego tematu :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitan ja kiedys podjalem sie proby hodowli artemii.Zrobilem solanke na ubogiej soli, podlaczylem grzalke i oswietlenie.Kiedy juz sie wyklula(w butelce po mineralnej) przenioslem wszystko do 25l baniaka.Nie bardzo wiedzialem czym karmic, wiec zaczalem szukac po necie.Niestety tak jak napisales powyzej, jest bardzo malo informacji na ten temat, ale gdzies znalazlem info zeby sprobowac z drozdzami.

Kupilem wiec drozdze w proszku i zanim je podalem, rozpuscilem je w wodzie i do baniaka.Co drugi dzien zbieralem osad z dna i uzupelnialem wode.Wyrosly mi 5-6mm osobniki, ale niesty zajelo mi to okolo 5 tygodni wiec dalem sobie spokoj.

Napewno jest jakis pokarm na ktorym beda rosly szybciej.


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie artemia tak długo rośnie karmiona fito staje się bezobsługowa można zostawić w piwnicy kilka wiaderek po 5 litrów i po miesiącu mamy prawie ciągłą dostawę artemii :)

z tym że one są mało wartościowe jako pokarm


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Powiedz to moim rybom, one nic innego nie ruszą, poza Błazenkami bo są hodowlane to one poza artemią jedzą jeszcze granulaty, ale płatków już nie ;p

Tak właśnie się zastanawiałem, poczekać nawet te 5 tygodni i niech się zaczną rozmnażać. Tylko jakie mają tempo reprodukcji, czy po tych 5 tygodniach starczyłoby żeby codziennie wykarmić baniak i "straty" na bieżąco by się uzupełniały? Ciekawe jaki litraż trzeba by na to przeznaczyć żeby mieć ciągle pod dostatkiem pokarmu?

Na pewno zamówię sobie fito z tej stronki którą podał Grzegorz Dyzma i zobaczymy najpierw z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz miał kilka zbiorników to bez problemu codziennie będzie kilka sztuk


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja hodowla fito jest już spora,teraz mam już 5 litrów a "zarodniki" pochodzą właśnie od Łukasza.Wczoraj rozpocząłem lanie rano i wieczorem po 100ml i chyba podepnę to pod jakąś pompkę dozującą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja hodowla fito jest już spora,teraz mam już 5 litrów a "zarodniki" pochodzą właśnie od Łukasza.Wczoraj rozpocząłem lanie rano i wieczorem po 100ml i chyba podepnę to pod jakąś pompkę dozującą.

nie wiem jak ty to robisz że tyle tego masz :D a jakie masz oświetlenie ??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakieś efekty już widzisz po stosowaniu fito??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie może głupie, czy warto dawać fito jak się nie ma ryb tylko miękasy i dwa LPSy. Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie fito hula na power ledach 3x1W, też mam 5 litrów gęstej "zupy"- pseudogorgonie bardzo ładnie polipują po wlaniu fitoplanktonu do akwarium :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że nastała nowa moda na karmienie i to pozytywna.Zielony ile lejesz na ile litrów i ile razy dziennie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo pozytywna moda :) poza tym to naturalny pokarm nie tylko dla korali ale również wspomaga zooplankton i inne filtratory w akwarium a czym tego więcej tym zdrowszy system :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji,że wyjeżdżam w wtorek na urlop podłączę dozowanie fito,ale już na stałe do pompy dozującej.Z dozowania wywalę magnez bo i tak go leję 10ml na dobę więc wleję raz w tygodniu ręcznie i będzie dobrze.Tak więc się zastanawiam czy będzie dobrze jeśli będzie butla 2,5 L z fito podłączona do dozownika i będę ją tylko uzupełniać z innej gdzie będzie hodowla i będzie można tak cały czas to prowadzić czy są jakieś minusy w takim prowadzeniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leję pół słoiczka po dżemie codziennie :D Po prostu w fito rozpuszczam plankton dla korali a ze w słoiczku... :) Wczoraj od szarego kruka dostałem wrotki, dziś druga butla stanie obok fito.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leję pół słoiczka po dżemie codziennie :D Po prostu w fito rozpuszczam plankton dla korali a ze w słoiczku... :) Wczoraj od szarego kruka dostałem wrotki, dziś druga butla stanie obok fito.

mam nadzieję że porcja zarodowa którą mu wysłałem się wam przyda :)

PS jak coś to podajcie ją dalej w Polskę :D niech plankton się rozlewa do akwariów :D


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że porcja zarodowa którą mu wysłałem się wam przyda :)

PS jak coś to podajcie ją dalej w Polskę :D niech plankton się rozlewa do akwariów :D

Mnie na pewno, dzięki :unworthy:


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie ma ktos na sprzedaz trochu wrotki?? mam juz wieksza ilosc fito a zalezy mi wlasnie na wrotce....pozdr i info na pw:P :thumbsup::welcome: :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprościej najszybciej ebay :)

tam można kupić porcje zarodowe różnego zoo


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie dowiedziałem nasz nadworny sprzedawca z Rybnika ma tez dojścia to wszystkich rodzai fito i zoo

ja juz leje od ładnych paru tygodni i widać znaczne przyrosty ricordeii, rurówek i gąbek także jest efekt


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie dowiedziałem nasz nadworny sprzedawca z Rybnika ma tez dojścia to wszystkich rodzai fito i zooja juz leje od ładnych paru tygodni i widać znaczne przyrosty ricordeii, rurówek i gąbek także jest efekt

ooo mówimy o elektrowni :D a nie wiesz kiedy będzie coś żywego??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leję pół słoiczka po dżemie codziennie :D Po prostu w fito rozpuszczam plankton dla korali a ze w słoiczku... :) Wczoraj od szarego kruka dostałem wrotki, dziś druga butla stanie obok fito.

Zielony - tylko nie dopuść do kontaktu wrotki z fito. Jeśli zanieczyścisz choćby kropelką, to zapomnij o fito. Wrotka wszystko wyżre.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.