Skocz do zawartości
lukasz.s4

Fitoplankton a rozkwit życia

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że snujecie tu jakieś teorie spiskowe, wkładając to do głównego bagażu a nie do podręcznego nie powinno być żadnego problemu. Rok temu na święta przyleciała do mnie rodzina z całą wałówą w walizkach karp, kabanosy, mak, piernik i wiele innych, i żadnych problemów nie było, jak moja żona leci do polski to zabiera całą tonę kosmetyków, czyli różne tubki butelki z płynami i takie tam różności i nikt nie pyta, co to jest pod warunkiem, że jest to zapakowane do głównego bagażu a nie do podręcznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak córka leci samolotem to zapomnij że weźmnie na pokład cos w płynie po 11 wrzesnia takie przepisy.


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaśmiecać wątku głodnymi kawałkami czy się da czy nie przewieść coś w płynie samolotem, po prostu chciałem pomóc kolegom zaoszczędzić trochę kasy, a nie będę się z niektórymi tutaj spierał, kto ma rację, widocznie moje kilkuletnie doświadczenie około 5 lotów rocznie to za mało żeby wiedzieć, co można a czego nie włożyć do bagażu, a tekst ,,Jak córka leci samolotem to zapomnij że weźmnie na pokład cos w płynie po 11 wrzesnia takie przepisy,, po prostu mnie bawią, to jak wytłumaczysz, że przewożę za każdym razem wódkę angielską do polski a polską do Anglii magia jakaś czy co? No chyba, że wóda to nie płyn.

Na tym kończę moje wywody w tym temacie, po prostu musicie sobie zamówić z przesyłką za 180zł.

Pozdrawiam Jodla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Dokładnie, gadanie takie. Ludzie cuda wożą. Nie będzie żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie być gołosłownym kupię butelkę planktonu i dam córce do bagażu, otrzyma ją w prezencie Inmar, chociaż wcale się nie znamy, ale ma chyba blisko do Rybnika, więc jeżeli wyrazi wolę otrzymania tego drobnego prezentu to na pewno napisze w tym wątku czy dotarła przesyłka czy nie.

Imar napisz na priva co by ci najbardziej odpowiadało ze sklepu http://www.reefphyto.co.uk/phytoplankton.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za prezent.właśnie wyjeżdżam na urlop dlatego o tej porze piszę.Jeśli pozwolisz,niech Leoni wybierze bo po pierwsze jest on z Rybnika(ja mieszkam obok) a po drugie od niego dostałem pierwszą porcję fito i na pewno będzie wiedział lepiej co teraz nam by się przydało.Oczywiście część produkcji będzie gratis dla chętnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poklad czy pod poklad?

W bagazu podrecznm maksymalna pojemnosc butelek z plynami to 100ml zapakowana w przezroczysty worek 15x15. Tego sie nie przeskoczy na kontroli osobistej.

Oczywiscie ze na poklad mozna wniesc duze butelki alkoholu ale to juz zakupy zrobione na strefie bezclowej co jest stale kontrolowane

Natomiast do bagazu ktory zdaje ze wzgledu na rozmiar wage i idzie on pod poklad moze wsadzic butelki jakie dusza zapragnie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar – jak najbardziej, po prostu umknęło mi, że Leoni jest z Rybnika, niech wybierze, co najbardziej mu pasuje.

Grzegorz – masz w 100% rację, ja w kilku postach powyżej pisałem o bagażu głównym, który idzie pod pokład i nie mamy do niego dostępu podczas lotu, ale niektórzy forumowicze nie czytają ze zrozumieniem moich postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, zaglądam a tu tak się pokomplikowało :whistle: to do kogo mam pisać w sprawie "części produkcji gratis dla chętnych"??

Do założenia hodowli wystarczy kilka kropli żywego planktonu. Oczywiście powinny być w miarę bezpiecznie-sterylnie podzielone. Czystych hodowli glonów maja trzy Isochrysis, Nannochloropsis i Tetraselmis.

Mająteż wrotki i widłonogi.

Do hodowli wrotek trzeba już mieć trochę fito,chociaż można próbować hodować na drożdzach-ale łatwo przedawkować. Czym żywić oczliki w hodowli trudno powiedzieć dorosłe są drapieżnikami a larwy filtratorami. Gatunek ze sklepu jest specyficzny bo pływa w toni,a nie siedzi na szybach jak nasze w akwarium.Podobno też wyjątkowo nie lubią mydła i środków myjących wiec przelewa się je do butelki tylko wypłukanej czystą wodą(np po coli)

a tak wyglądałamoja hodowla tutaj fotki


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co to sie tak od razu "unosić" akurat sprawe bagaży na lotnisku znam od środka bo pracowałem przy urządzeniu do przeswietlania bagaży i mam nadzieję że nikt nie sadzi ze jest taki cwany przemytnik bo wsadził wódkę do bagażu i ona przejdzie niezauwazona.Kazdy bagaz który ma wjechac na pokład jest przeswietlany pod wzgledem zawartości kazda substancja organiczna nieorganiczna chemiczna itp materiały wybuchowe zabarwiaja sie na zdjeciu rentgenowskim na inny kolor sa do tego specjalne fitry i szablony według których operator okresla zawartośc danej butelki wiec moja rada zapakuj zoo plankton w butelkę o znanych kształtach bo na to tez patrzy się moze byc i po wódce umieśc ja na górze bagazu żeby niczym nie była zasłonieta np telefonem laptopem itp i poprostu oczekuj na troche szczęscia że zooplankton bedzie jakiejś barwy jak jakis produkt spozywczy według szablonu jak np wódka cola itp.bo w innym przypadku bagaz jest cofany właściciel wołany i jest dokładna kontrola a samolot odlatuje to tak tylko odnosnie tego nieczytania ze zrozumieniem.bo piszę to nie zeby komus utrzeć nosa tylko dobrze doradzić.


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a miał być temat o fitoplanktonie :) w akwarium


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo fito polecam karmienie leje juz od około miesiaca kupiłem tutaj na forum produkcja fito idzie pełną parą i potwierdzam to co piszą poprzednicy skały w nocy az sie ruszają od życia małego i dużego wiec same plusy z lania fito jedna butelkę specjalnie zanieczyściłem wodą z podmianki i cos mi pływa wyglada to jak słodkowodne oczliki tak samo sie porusza narazie jest tego mało ale ciagle przybywa wiec może coś wyjdzie z tej chodowli widłonogów.


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo fito polecam karmienie leje juz od około miesiaca kupiłem tutaj na forum produkcja fito idzie pełną parą i potwierdzam to co piszą poprzednicy skały w nocy az sie ruszają od życia małego i dużego wiec same plusy z lania fito jedna butelkę specjalnie zanieczyściłem wodą z podmianki i cos mi pływa wyglada to jak słodkowodne oczliki tak samo sie porusza narazie jest tego mało ale ciagle przybywa wiec może coś wyjdzie z tej chodowli widłonogów.

no i o to właśnie chodzi :)

a jeśli chodzi o zoo który sprowadziłeś z akwarium napowietrzasz kulturę ??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar – jak najbardziej, po prostu umknęło mi, że Leoni jest z Rybnika, niech wybierze, co najbardziej mu pasuje.

Grzegorz – masz w 100% rację, ja w kilku postach powyżej pisałem o bagażu głównym, który idzie pod pokład i nie mamy do niego dostępu podczas lotu, ale niektórzy forumowicze nie czytają ze zrozumieniem moich postów.

narazie muszę się wstrzymać bo nasz lokalny sprzedawca:) mówił mi że może mieć wszystkie rodzaje zoo, będe się z nim w piątek i ustalę z nim szczegóły co i jak, jeżeli się to nie potwierdzi to będe załatwiał wszystko z tobą:)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napowietrzam stoi to na parapecie tylko obserwuje co sie dzieje na sciankach 5 litrowej butelki po wodzie dolewam tylko od czasu do czasu fito i czekam co z tego wyniknie ale w zasadzie delikatne napowietrzanie by nie zaszkodziło jutro podłączę pompkę.


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napowietrzam stoi to na parapecie tylko obserwuje co sie dzieje na sciankach 5 litrowej butelki po wodzie dolewam tylko od czasu do czasu fito i czekam co z tego wyniknie ale w zasadzie delikatne napowietrzanie by nie zaszkodziło jutro podłączę pompkę.

niektóre gatunki widłonogów nie da się hodować z napowietrzeniem :) ładnie się rozwijają się w wodzie w ubogiej w tlen i napowietrzanie powoduje padanie hodowli


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanko: ktory nawoz jest najleprzy? bo tyle tego jest na rynku np firmy Tropical:Aqua Plant,Ferro Active,Aquaflorin ,Bio Florin )ze sie pogubic idzie prosze o podpowiedz ktory z tych najlepiej nadaje sie do hodowli Fitoplanktonu.

Dziekuje

Pozdrawiam Norbert


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawóz dla storczyków :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leję zwykły nawóz Tropicala najtańszy jaki był.Tropical aqua plant wczesniej lałem nawóz do kwiatów doniczkowych Florovit i też było ok ale dla bezpieczeństwa zrobiłem przesiadkę na Tropicala.


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam nawozu do kwaitow lub zadnych innych do ogrodu. Przekonalem sie na wlasnej skorze. Bardzo latwo przedawkowac co nie konczy sie zle dla fito tylko dla akwarium. Nie ma sie nigdy pewnosci czy skonsumowaly one cala pozywke czy lejmy fito i fosforany


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam... nalewamy fito do kieliszka, uprzedzamy że to nie likier , po kilku godzinach zlewamy zostawiając osad i badamy na azotany.

zooplankton można odcedzić, więc nie ma problemu.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam nawozu do kwaitow lub zadnych innych do ogrodu. Przekonalem sie na wlasnej skorze. Bardzo latwo przedawkowac co nie konczy sie zle dla fito tylko dla akwarium. Nie ma sie nigdy pewnosci czy skonsumowaly one cala pozywke czy lejmy fito i fosforany

ja leje od dłuższego czasu dla storczyków, i nie widze problemu, nie dramatyzujmy:) poza tym cena tez robi swoje za małą buteleczke płacimy w zoologicznym 5zł a za 250ml dla storczyków chyba 8zł

a satysfakcja bezcenna :thumbsup:


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Khmm do storczykow to uzywacie takiego prosto z butelki (koncentrat) czy rozrobiony z RO ? Moze inaczej, uzywam Florovitu dla kilku storczykow w koncentracie i dla kwiatkow rozrabiam dwie lyzeczki (6ml) na litr wody RO. Dla fito tez tak powinienem robic ?

No i jeszcze jedno pytanie - ile dozujecie ?


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja leje na 2L świeżej solanki ok 3-5ml nic nie rozcieńczam


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekopalem szafki i znalazlem jeszcze jeden ;) Classic Planta Gainer AquaArtu ;) Kiedys go uzywalem do roslinnego. Ten rozumiem tez sie nada ? Ten na storczyki ma w skladzie P2O5, na Gainerze nic o zwiazkach fosforu nie znalazlem ;P


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.