Skocz do zawartości
lukasz.s4

Fitoplankton a rozkwit życia

Rekomendowane odpowiedzi

Specjalnie napisałem o tym, bo niektórzy mają problem z utrzymaniem fito i dużo czasu im schodzi, zanim uda się stworzyć stabilną produkcję. Szkoda by było stracić całą hodowlę. :coffee:


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz odpieniacz to zawsze coś wylewasz jakby nie patrzeć poza tym ja nie zaobserwowałem zwiększenia zasolenia a fito stosuje w dużych ilościach


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje fito już się zautomatyzowało.:thumbup:

A jak sobie radzić z podnoszonym się zasoleniem ?

Marku jakie podwyższone zasolenie??

to ile ty tego wlewasz 50L:)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między podmianami wyjdzie 2 litry solanki to nie jest mało jeśli przyjąć,że odpieniacz chodzi na suchą pianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tak mniej więcej liczysz ile fito Ci idzie jak podmieniasz na przykład 10 litrów a fito wlałeś 2 litry to wlewasz świeżej solanki 8 litrów :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Albo wylać w odstępie kilkudniowym 1 litr wody z sumpa i uzupełnić RO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie też jakaś metoda


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej lałbym Ro bo przy okazji mała podmianka wyjdzie.Specjalnie nie mierzyłem ile może wzrosnąć zasolenie.Postaram się dziś zmierzyć i po urlopie czy wyniknie jakaś różnica.Może się okazać,że temat niepotrzebnie poruszony,ale warto to mieć na uwadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej lałbym Ro bo przy okazji mała podmianka wyjdzie.Specjalnie nie mierzyłem ile może wzrosnąć zasolenie.Postaram się dziś zmierzyć i po urlopie czy wyniknie jakaś różnica.Może się okazać,że temat niepotrzebnie poruszony,ale warto to mieć na uwadze.

wydaje mi się że nie będzie to zauważalne


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały problem z hodowlą fito polega natym,że trzeba mieć czystą hodowlą zarodową glonów. Jak już ktoś napisała wczesniej- wrotki są tylko wektorem przekazującym. A to własnie określone gatunki glonów produkują kwasy omega3 i inne bardzo wartościowe składniki

Niestety jest to praktycznie niedostępne w Polsce

Owszem sklep wysyła kurierem do Polski- tylko cena przesyłki to ok 500zł.

http://www.reefphyto.co.uk/phytoplankton.html

APEL

Przesyłka w obrębie UK jest dużo tańsza. Może ktoś z bywalców by się zlitował, zmówił i jakoś zorganizował tańszą przesyłkę?

Pogoda jest teraz doskonała.

Mają trzy rodzaje glonów wrotki i widłonogi.

do rozpoczęcia hodowli spokojnie wystarczy najmniejsza porcja z 4-5 funtów

Ja teoretycznie mam mix-czyli zieloną wodę uzyskaną z akwarium i Tetraselmis,ale czy to nen glon,czy inny to nie mam pojęcia. Bardzo łatwo zanieczyścić taką hodowlę (nawet wpowietrzu są różne zarodniki) i potem mocniejszy glon wypira słabszy i mamy hodowle czegoś...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie salina jest na tyle silnym glonem że raczej przetrwa większość aczkolwiek hmm inne gatunki fito też by się przydały :D

ja cały czas szukam na ebay bo przesyłka nie jest taka straszna a i dostawa szybko :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Pogoda jest teraz doskonała.

Na wyspach odczuwalna temperatura teraz to 4 stopnie, w nocy niżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla fito to nie ma większego znaczenia przechowywany w lodówce też się nadaje do dalszej produkcji więc te 4 stopnie to nie tragedia :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Sprawdziłem cena wysyłki do całej Europy z tego sklepu to 36 funtów (180zł), to do 500zł daleko :) I za to można zamówić cały kontener produktów, wszystkie fito, zoo i resztę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio kupowałem wrotkę i z wysyłką wyszło mnie to 50 zł ;)

aż żałuję że nie dobrałem wtedy fito na ebay przesyłka wychodzi około 30 zł a to przecież nie tragedia :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

180zł to już do przyjęcia, chociaż jeszcze nie tanio :)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem skąd Wy te ceny bierzecie :D ja zamawiam z ebay i kosztuje to max 30 zł :) trzeba poszukać dobrych aukcji i tyle :) ja nie płacę 100 zł za przesyłkę tylko 30 a dociera to bardzo szybko


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam propozycję, jeżeli ktoś chce zamówić coś ze stronki reefphyto to na zamówieniu można wpisać mój adres zamieszkania w UK koszt wysyłki to około 3F (15zł) a moja córka leci do polski 24 listopada i będzie około tygodnia krążyć Gliwice Rybnik Kraków, więc będzie można odebrać w tych miastach swoje zamówienie po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym. Za zamówienie, w reefphyto można zapłacić przez PayPala, co chyba bardzo ułatwia całą transakcje robioną z polski.

Jeżeli ktoś z kolegów chce coś zamówić służę pomocą, zaznaczam tylko, że córka będzie bardzo zajęta w trakcie pobytu w Polsce i niema szans na to żeby coś wysyłała pocztą czy kurjerem tylko i wyłącznie odbiór osobisty we wskazanym miejscu przez córkę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie wiem czy taki numer przejdzie przez lotnisko :)


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie może być mały problem na lotnisku zawsze to podejrzana paczka i nie wiedzą co to i po co to


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wysyłasz pocztą to jak ładują do samolotu to wiedzą co tam jest zapakowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie dlatego tak jest łatwiej :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.