Skocz do zawartości
Polok

Problem z automatyczną dolewką aqua trend

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nową auto dolewkę Aqua trend.Podłączyłem ją i nie działa tak jak powinna cały czas świecą wszystkie 3 diody,czujniki ustawiłem tak jak napisano w instrukcji i podłączyłem do pompy.Nie wiem dlaczego nie działa ,jaki może być powód?


108l z panelem+HQI 70w 13000k Aqua medic + Ati Actinic 20 000k 24w +9kg LR+LS Odpieniacz-DIY 1200l/h+jvp-101 3000l/h +obieg-600l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

U mnie też się świecą wszystkie trzy diody a dolewka działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Polok - którą dolewkę masz na myśli?

Czy chodzi Ci o Levelautomatic? (http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&products_id=7815)

Bo jeśli tak to u mnie diody świecą się zgodnie z opisem. Czyli zawsze świeci się dioda zielona "Power", dioda żółta "Action" włącza się tylko wtedy kiedy dolny czujnik uruchamia dolewkę (czyli zaczyna się nalewnie wody) a dioda czerwona "Critical level" świeci się wtedy kiedy zadziała drugi czujnik i odcina zasilanie dolewki (w sumie jest to jedyny przypadek kiedy świecą się wszystkie 3 diody).

Jeśli świecą się wszystkie 3 diody i dolewka nie działa to znaczy, że masz non-stop sygnał z czujnika alarmowego i automatycznie odcięte jest wyjście na dolewce. Albo zamontowałeś np. do góry nogami czujniki albo masz uszkodzony czujnik alarmowy.

@Leon - jeśli świecą Ci się wszystkie 3 diody a dolewka działa to jak dla mnie coś jest zdecydowanie nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Wszystkie trzy diody świecą.

Dioda Power (normalne)

Diona Action - gaśnie dopiero kiedy podniesie się pływak od Critical Level

Dioda Critical Level gaśnie w momencie kiedy opada całkowicie pływak od Action.

I tak jak napisałem dolewka działa bez zarzutu. Pompa się włącza kiedy trzeba i odcięcie też działa prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to coś musieli pozmieniać. Bo u mnie diody włączają się przy zadziałaniu danego pływaka a u Ciebie przy takim samym stanie gasną :-)

A najlepiej napisać pytanie do producenta - odpowiadają bardzo szybko i konkretnie :-)

Zresztą z tego co kojarzę to właściciel chyba nawet jest zarejestrowany na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ktoś więcej tego używa? Bo z tego co napisano u każdego działa inaczej i teraz nie wiem czy zamawiać, czy może raczej strach tego używać?

Dolewka wiadomo - musi być niezawodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam i poza tym ze jest glosna to dziala bez zarzutu. Kiedys caly dzien sie krecila bo postawilem wiadro na wezyku i nic jej nie bylo. Raz mi kiedys "uciekl" wezyk ale bez problemu naprawilem.

Jak bedziesz kupowal to upewnij sie ze dostales kabel bez laczenia. Pierwsze wersje mialy kabel sztukowany. Kiedys mi sie zalal i dolewka swirowala.

U mnie dziala dokladnie tak jak opisal @rpp

Ogolnie pozytywne wrazenia - a poza tym "dobre bo nasze" :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Te czujniki na przyssawkach mnie trochę martwią, macie z tym problem?

Teraz mam dolewkę Blau z dwoma czujnikami i są mocowane na magnesach, pomijając fakt że zaczęła szwankować (ma 6 miesięcy) i zastałem dwa dni temu zasolenie 1.030 w akwarium...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam levelautomatic. Przyssawki mocne i od 2 miesiecy nie mam z nimi problemu. Co do diod u mnie tak u @rpp - świecą się tylko wtedy, kiedy powinny - czyli żółta jak dolewa i czerwona jak jest za wysoki poziom. Zielona świeci cały czas :welcome:


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również korzystam z tej dolewki i potwierdzam - przyssawki trzymają bardzo mocno.

Dodatkowo u mnie pali się non-stop dioda zielona, żółta załącza się podczas dolewania a czerwona jak zadziała drugi pływak. Dolewkę kupowałam w grudniu więc chyba to nowa wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem od dawna,głośny ? ja nigdy nie słyszałem,może jakieś pykanie,ale mnie nigdy nie budziło.Ja polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja też kupowana w grudniu i działa bezszelestnie :thumbsup:


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie trzy diody świecą.

Dioda Power (normalne)

Diona Action - gaśnie dopiero kiedy podniesie się pływak od Critical Level

Dioda Critical Level gaśnie w momencie kiedy opada całkowicie pływak od Action.

I tak jak napisałem dolewka działa bez zarzutu. Pompa się włącza kiedy trzeba i odcięcie też działa prawidłowo.

z tego wynika że podłączyłeś odwrotnie pływaki, zamień je miejscami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziesięć lat minęło ale jakby ktoś jeszcze miał ten problem to napiszę co zrobiłem. Podczas czyszczenia nieumyślnie odwróciłem dolny pływak. Jak zerkniesz do środka widoczne tam są obręcze po jednej stronie każdego z pływaków. Obręcze te muszą się znajdować w skrajnych położeniach - górnym i dolnym. Nieznaczące jest czy zamieniłeś górny pływak z dolnym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.