Skocz do zawartości
adrianpotocki

Profilux II - brak portu RS w kompie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Chciałem podlaczyc sie pod profiluxa II a tu zonk

W laptoku nie ma zlacza RS :(

Czy profilux bedzie działał przez przejsciówke USB <-> RS

lub RJ <-> RS ???

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Chciałem podlaczyc sie pod profiluxa II a tu zonk

W laptoku nie ma zlacza RS :(

Czy profilux bedzie działał przez przejsciówke USB <-> RS

lub RJ <-> RS ???

Adrian

na 99% nie. Słyszałem o przypadkach że się udało ale raczej nie.

Ja do mojego musiałem dokupić kartę USB.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian - ja mam podpięte przez przejściówkę RS<>USB ale mam oryginalną. Gdzieś kiedyś wyczytałem, że te Profilux coś zamieszał i te normalnie mogą nie działać. Nie wiem czy to tylko kwestia "marketingu" żeby zmusić do kupowania droższych przejściówej od GHLa czy tak faktycznie jest.

EDIT: tu: http://nano-reef.pl/topic/12318-profilux-kabel-do-pc/ ktoś napisał, że działa mu zwykła przejściówka do USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu: http://nano-reef.pl/topic/28499-profilux-2-problem-usb-na-com/ masz jeszcze trochę info na ten temat.

Jest podany link do sklepu emarket.pl gdzie jest jakaś przejściówka i-Tec działająca i na końcu premiero napisał też o przejściówce na konkretnym układzie.

Oryginalna przejściówka z tego co widzę jest raczej w tej chwili niedostępna. Oczywiście wolą skosić prawie 250zł za kartę :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To praktycznie ta sama przejściówka tylko ta od ghla ma zamienione piny.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja najpierw kupiłem taką za 10 pln z allegro i nie działała, ale ona z niczym nie działała;) , zainwestowałem w trochę droższą i działa:)wiec nie tylko orginał


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem w normalnym sklepie komputerowym, ale taką trochę droższą i działa bez zarzutu, także nie musi być oryginał...

JAcek


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu tylko się tu podepnę :-)

A czy w przypadku gdy macie podpiętego Profiluxa do kompa przez tą przejściówkę i resetujecie Profiluxa (przy włączonym komputerze) to też Wam się zawiesza Profek przy startowaniu?

U siebie zauważyłem, że np. gdy wyłączyłem zasilanie Profiluxa i później go włączałem (coś grzebałem w akwa i generalnie odłączałem całą elektrykę) to w przypadku gdy miałem włączonego kompa i Profilux był do niego podpięty kablem (podpięcie mam na stałe) to nie chciał się uruchomić - zawieszał się przy starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na sofcie 4.05 sie nie zawieszal ale ostatniu zrobilem upgrade do 5.10 i raz sie zawiesil - tylko przy pierwszym resecie. Jak odpialem kabel to bylo ok. Teraz jest ok bez wzgledu na kabel


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.