Skocz do zawartości
inmar

Ustawienia Vortecha MP40

Rekomendowane odpowiedzi

Zamontowałem dziś wyżej wymieniony sprzęt i na razie ustawienia to czarna magia.W baniaczku mam jeszcze Tunze 6085 i JVP 202,które pójdzie na sprzedaż bo chyba korale wytarga z skałą jak wszystkie będą chodzić.

Chętnie wysłucham rad dotyczących ustawień.Na razie temat głośności jest przesadzony,przy TV jest niesłyszalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagadaj z jarex66 on mial taka pompe :) moze nawet masz ja od niego napewno ci pomoze :) pozdr :welcome:

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,mam od niego.Dał mi nawet opis funkcji,ale nie kumam a jeszcze chciałem innych rad w razie czego posłuchać.Może gdzieś w sieci jest jakaś tłumaczona instrukcja ?

Ps.Marzenia się spełniają.Banana na ryju mam od rana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem duzo o tych pompach ale niestety w ustawieniu ci nie pomoge :) jesli banan na twarzy czyli znaczy wypas :p) dobrze ze sa ciche bo opinie sa rozne ale to norma :) jak nie sprobujesz to sie nie dowiesz :) moze kiedys tez taka sobie zafunduje.... :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem dziś wyżej wymieniony sprzęt i na razie ustawienia to czarna magia.W baniaczku mam jeszcze Tunze 6085 i JVP 202,które pójdzie na sprzedaż bo chyba korale wytarga z skałą jak wszystkie będą chodzić.

Chętnie wysłucham rad dotyczących ustawień.Na razie temat głośności jest przesadzony,przy TV jest niesłyszalna.

Heh. A bez TV? Jest najgłośniejszym elementem akwarium, czy coś ją przekrzykuje?

daj proszę znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez TV słychać lekkie brzęczenie,przy pełnej mocy troszkę głośniej,ale nie tak jak się spodziewałem.Głośniej chodziło mi kiedyś HQI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, spróbuję :) Z góry sorry, jak to chwilę zajmie... A jakbyś nie chciał czekać, to spróbuj tłumacza google (tandeta, ale coś tam tłumaczy) z plików pdf Ecotechu:

http://ecotechmarine.com/customer-service/downloads/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę już opcykałem bawiąc się ustawieniami,ale najbardziej zależałoby mi na falowaniu wody.Dziś wyjmę to JVP 202 bo raczej zbędna jest a Tunze dam za skały.Zastanawiam się,jak bardzo wpływać będzie ta Tunze na ustawienia Vortecha,czy będzie przeszkadzać w ustawieniach ?Vortech jest na prawym boku i około 20cm pod lustrem wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gitowe, proste jak budowa cepa, trzeba tylko trochę edukacji językowej mieć, albo google translatora :)

Ale z zupełnie innej beczki, jak wygląda sprawa z wytrzymałością spoin/baniaków na ewentualne odkształcenia spowodowane intensywnym ruchem wody w zbiorniku?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar, jak chcesz, żeby ładnie bujnęło, to daj Vortecha tak, żeby jego górna krawędź była 10cm od nieruchomej powierzchni wody...

Wieczorem tak się pobawię,resztę pomp odłączę na ten czas.Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka

bujanie - rozumiem, że chcesz efekt wavebox'a, masz dwie opcje, krótkie fale (przy niebieskim świetle na sterowniku)lub długie fale o mniejszej częstotliwości (przy różowym świetle na sterowniku). Przy niebieskim jest fajna opcja automatycznego wybrania optymalnej fali dla zbiornika i jej zapamiętania. "Ustawiasz" mode na niebieski kolor, później pokrętłem wybierasz sobie "siłę" fali, wybierasz następnie "set"-em bujanie, później wciskasz łącznie set+option pwr na ok. 2 sekundy do momentu w którym zaczynają "biegać" wszystkie światełka i od tego momentu pompa sama zaczyna pokazywać swoje możliwości "bujania", starczy tylko obserwować i w momencie, gdy ci się spodoba wcisnąć na sekundę set i masz zapamiętane i ustawione to co chcesz.

Optymalne ustawienie na "bujanie" to moim zdaniem ok. 10 cm pod powierzchnia wody na bocznej ścianie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka

bujanie - rozumiem, że chcesz efekt wavebox'a, masz dwie opcje, krótkie fale (przy niebieskim świetle na sterowniku)lub długie fale o mniejszej częstotliwości (przy różowym świetle na sterowniku). Przy niebieskim jest fajna opcja automatycznego wybrania optymalnej fali dla zbiornika i jej zapamiętania. "Ustawiasz" mode na niebieski kolor, później pokrętłem wybierasz sobie "siłę" fali, wybierasz następnie "set"-em bujanie, później wciskasz łącznie set+option pwr na ok. 2 sekundy do momentu w którym zaczynają "biegać" wszystkie światełka i od tego momentu pompa sama zaczyna pokazywać swoje możliwości "bujania", starczy tylko obserwować i w momencie, gdy ci się spodoba wcisnąć na sekundę set i masz zapamiętane i ustawione to co chcesz.

Optymalne ustawienie na "bujanie" to moim zdaniem ok. 10 cm pod powierzchnia wody na bocznej ścianie.

Pozdrawiam.

Działa,dzięki.Niestety przy takim ustawieniu dopiero jest głośna,ale jeszcze szukam kompromisu a kierunek dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Jak w tej pompie wygląda tryb nocny?

W manualu piszą tak:

Night Mode

To enter Night Mode, press and hold the

MODE & SET buttons and then press and hold

the MODE & SET buttons again. The Control

Dial will breathe white and spin at 50% power

for 10 hours (default setting) and then resume

its set mode.

Jak rozumieć to 50% mocy? Ona ma 3,800 do 12000 l/h. Czy ta moc 3800 to jakieś minimum?

Bo zastanawiam się co się stanie jeśli będzie ustawiona na 5000 l/h i wejdzie w night mode - czy moc zostanie zredukowana do 2500 l/h ? Analogicznie jeśli będzie ustawiona na minimum (3800l/h) czy wtedy będzie dmuchała 1900 l/h?

Używa ich ktoś w połączeniu z Radionem?

Pozdro :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trybie nocnym 50% mocy to ustawienie fabryczne. odnosi sie ono do mocy maksymalnej pompy.

moc w trybie nocnym można zmienić w zakresie: (min, 25%, 50%, 75%) tryb nocny standardowo ustalony jest na 10 godzin ale można go ustawić od 6 do 14 godzin. W wypadku połączenia z radionem pompa wchodzi w tryb nocny w momeńcie wyłączenia lampy i wraca do trybu dziennego z pierwszym świtem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam inmar gdzie kupiłeś nowy sprzęcik chodzi o vortecha i za ile.?

Pozdr.


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja chyba cos zle doczytałem bo cały temat jest o vortechu.


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.