Skocz do zawartości
guliwer777

Bakterie Biogro

Rekomendowane odpowiedzi

lekko odkopię temat.

warte to swojej ceny ?


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przyznam że wróciłem do tych bakterii po raz drugi....

próbowałem i takich innych na b w ampułkach...i takich na A i takich na Z w takich ładnych niebieskich buteleczkach.... pomiędzy jednymi a drugimi miałem biogro ...byłem zadowolony...ale myśłałem że moze być lepiej...i zmieniłem...przekonałem się i teraz znowu od miesiaca biogro

na biogro mam najmniej osadu w sumpie....na innych miałem mnóstwo syfu szczególnie w sumpie...podaję 40 ml raz w tyg na 650 l z obiegu


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten osad w sumpie to właśnie bakterie padniete, nie masz osadu ani glutków więc masz mniej bakterii. Znaczy się że działa gorzej niż te inne preparaty. Ja osobiście nie używałem więc nie ocennie.


250l+sump70l, 6x39w, Deltec APF600, Koralia 3,3,4, aquabee 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten osad w sumpie to właśnie bakterie padniete, nie masz osadu ani glutków więc masz mniej bakterii. Znaczy się że działa gorzej niż te inne preparaty. Ja osobiście nie używałem więc nie ocennie.

mam inne zdanie na ten temat.....bo skoro po wlaniu dawki bakterii osad znika w ciągu 2-3 dni...to gdzie się podział?

a po drugie wielkie te bakterie....musiałyby być....

a jak ktoś ma przydomową oczyszczalnię i w ściekach ma nazwijmy to osad stały...to też sa padłe bakterie bo żywych za mało? to dlaczego po podaniu bakterii można wizualnie czystą wode wyeksmitowac na ogródek....a osad znika... :whistle:

Edytowane przez bartq (wyświetl historię edycji)

http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpadają się i ląduja w odpieniaczu a nowe sie nie mnożą aż tak i nie ma takiego glutka ani osadu.


250l+sump70l, 6x39w, Deltec APF600, Koralia 3,3,4, aquabee 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pisze ku przestrodze ja u siebie w akwarium reefmax przedawkowałem te bakterie. Straszenie wyjałowiło mi wodę wszystkie korale przestały się pompować oraz się pozamykały.

To prawda że to co jest napisane na opakowaniu należy podzielić przez dwa.

Od sześciu tygodniu nie wlałem ani jednego ml akwarium zaczęło powracać do życia.. Teraz muszę powoli zacząć dawkować te bakterie. Myślę że na początek wleje 2 ml każdego z płynów przy podmiance wody.

A wy ile dawkujecie tych bakterii na 100 l wody?

pozdrawiam

dodo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przedawkowanie bakterii może spowodować wyjałowienie wody?

Może spowodować zmętnienie wody, nawet przyduchę jeśli zbiornik jest słabo natleniany, ale wyjałowienie? Z czego?

Większej bzdury jeszcze nie słyszałem.

Coś na pewno spowodowało zamknięcie korali, ale na pewno nie były to bakterie.

Ja przy walce z dino i cyjano lałem razy dwa dawkę zalecaną przez producenta, a po zastosowaniu chemicleanu po podmianie wlałem dawkę uderzeniową (po całej butelce 500ml z każdego rodzaju na tysiąc litrów w obiegu) i skutek z koralami był wręcz odwrotny. Euphylia to myślałem że pęknie.

Sps-y polipują aż furczy. Dino poszło precz, cyjano nie wraca.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również nie widzę skutków ubocznych a dałem naprawdę końską dawkę .


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to możliwe, nie znam się na tych sprawach. Może macie rację, że napisałem bzdurę.

Ale wiem jedno od kąt zacząłem stosować te bakterie woda zrobiła się naprawdę krystaliczna to fakt, ale zniknęły wszystkie rurówki robaczki z piachu oraz glony na szybach.

Cały panel filtracyjny i kawałki skały porosły białą pajęczyną taka jak na załączonym zdjęciu.

Dodam jeszcze, że nic innego nie lałem do zbiornika a w filtrze siedział od dłuższego czasu purigen i chemipureelite.

post-17320-0-83470100-1389470179_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pisze ku przestrodze ja u siebie w akwarium reefmax przedawkowałem te bakterie. Straszenie wyjałowiło mi wodę wszystkie korale przestały się pompować oraz się pozamykały.

pozdrawiam

dodo

ale czyja to wina Biogro czy twoja????

Ja stosuje je od 3 miesięcy zgodnie z zaleceniem które jest na opakowaniu i żadnej tragedii nie ma.

Edytowane przez rekin (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to możliwe, nie znam się na tych sprawach. Może macie rację, że napisałem bzdurę.

Ale wiem jedno od kąt zacząłem stosować te bakterie woda zrobiła się naprawdę krystaliczna to fakt, ale zniknęły wszystkie rurówki robaczki z piachu oraz glony na szybach.

Cały panel filtracyjny i kawałki skały porosły białą pajęczyną taka jak na załączonym zdjęciu.

Dodam jeszcze, że nic innego nie lałem do zbiornika a w filtrze siedział od dłuższego czasu purigen i chemipureelite.

Ta pajęczyna to aby nie gąbki ?


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pajęczyna to aby nie gąbki ?

Też tak pomyślałem, u mnie po jakimś czasie wyparła te "pajęczyny" forma białych gąbek w kształcie placków. Te pajęczyny pojawiły się jak nie lałem BioGro.

BioGro stosuje od miesiąca, 10ml po podmianie co tygodniowej. Zauważyłem że na skałach jest mniej osadów oraz woda jest bardziej klarowna.


Pozdrawiam

AQUA

182l +60l + 50l : 90x45x45 :Razor 160W 16k: Jebao RW4 + Jebao RW4, 14 kg LR, 4 kg LS, Jetskim 120; 60x30x36  "Refugium" 3 x full spectrum+ techniczny 7 x royalblue 3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Cały panel filtracyjny i kawałki skały porosły białą pajęczyną taka jak na załączonym zdjęciu.

może pająki ci się zalęgły w akwarium ???


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BioGro stosuję bardzo długo i od kąt pamiętam to nic dziwnego się nie działo

W poprzednim zbiorniku raz w tygodniu dawałem 50ml na 1000l wody.

Po przesiadce podawałem tak jak wcześniej 50ml raz w tygodniu,

jednak po tym jak padły ryby postanowiłem walczyć o korale i podawałem

dawki uderzeniowe.Przez trzy tygodnie podawałem po podmianie po 500ml

BioGro- korale wyglądały na zadowolone poza tym widocznie zaczęły schodzić

wszystkie syfy ze skały, odpieniacz wywalał czarny syf.W moim przypadku się

sprawdzają.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, zresztą tak producent zaleca


Pozdrawiam

AQUA

182l +60l + 50l : 90x45x45 :Razor 160W 16k: Jebao RW4 + Jebao RW4, 14 kg LR, 4 kg LS, Jetskim 120; 60x30x36  "Refugium" 3 x full spectrum+ techniczny 7 x royalblue 3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak trzymam w lodowce, uzywam od roku, lalem male dawki 1/3 zalecanej, 1/2 zalecanej, ostatnio leje 20ml na 300l. Ale zdarzylo mi sie wlac znacznie wiecej bez zadnych skutkow ubocznych. Zreszta w watku K.Tryca - Krzysztof pisze o wlaniu duuuzej dawki bez skutkow ubocznych. Bakterie chyba dzialaja bo nalot z szyby schodzi - nie zawsze przy piasku czyszcze i widac ze po podmianie i po podaniu tych bakterii czasami nawet znika ;]


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem z biodigest na biogro, tak na próbę bo gromadzi mi się dużo detrytusu w sumpie i torchę pod skałami. Rożnic nie ma żadnych. Korale i parametry przy regularnym stosowaniu bakterii wyglądaju zadowalająco w jedym i drugim przypadku. . Z uwagi na cenę wracam do biodigiest. Biogro trzymam w lodówce.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra a może z innej beczki, zastanawia mnie co ma wiekszy wplyw/efekt dawkowanie tygodniowe np 3 x 40 ml po podmianie, czy np rozbicie tej dawki na cały tydzień ?


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem z biodigest na biogro, tak na próbę bo gromadzi mi się dużo detrytusu w sumpie i torchę pod skałami. Rożnic nie ma żadnych. Korale i parametry przy regularnym stosowaniu bakterii wyglądaju zadowalająco w jedym i drugim przypadku. . Z uwagi na cenę wracam do biodigiest. Biogro trzymam w lodówce.

u mnie to samo biogro leje od 6 m-cy różnicy nie zauważyłem żadnej no może po za lżejszym portfelem...


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , zakupiłem zestaw po 500 ml tych bakterii i zalalem dziś po 15 ml każdego ciekaw jestem efektów . Pewnie trzeba poczekać ale mam nadzieje ze po 2 tygodniach będę mógł sie wypowiedzieć w temacie czy warto było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co? Warto?

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam , kończę powoli 3 szt 500ml i kupie kolejne.

Zmieniałem niedawno zbiornik z 250l na 450l i po przekładce zero zachwiań i jak narazie po 2 miesiacach nie ma skótków ubocznych tej przeprowadzki wręcz jest lepiej niz było , skała czysta , piach czysty , jedynie nieśmiały atak glonów na tylnej szybie ale to nieuniknione.

Wlewam po 5ml na tydzien więc nie jest tak drogo , wychodzi 180zł\500ml = 0,36gr

dając po 10ml to koszt 3,60zł

Edytowane przez egon24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.