Skocz do zawartości
Tester

Kamera IP

Rekomendowane odpowiedzi

A powiedzcie blondynce:

czy jak mam neostrade z szanownym liveboxem :X to tez moge sobie gdzies "podpiac" taka kamerke? czy ten livebox robi za router?


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Livebox, to tak naprawdę router Sagem F@st 3202, więc ma wszystkie jego funkcjonalności. Innymi słowy - tak, da się skorzystać w sposób bezprzewodowy :)


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

premiero - oczywiscie masz racje z tym dynamicznym IP.

Inna sprawa to domyslna pozycja kamery. Prosze o poprawienie mnie jesli sie myle przez tych co sie taka kamerka bawia. Doszedlem do wniosku ze:

Kamera ma pewne stale wspolrzedne domyslengo polozenia (X,Y) = 0,0. Gdy logowalem sie z iPhona ustawialem tak zeby kamerka patrzyla na akwa to bylo git. Ale potem widzialem znowu Wasze komentarze ze tylko sufit widac. Wiec znow sie logowalem, ustawialem i tak dalej i tak dalej. Domyslam sie ze jako admin ogladam otoczenie kamery poruszajac glowica ale jak tylko sie wylogowuje to kamera wraca do pozycji (X,Y) = 0,0. Czy oprocz ustawienia jej tak zeby domyslnie patrzyla na akwa jest mozliwosc zapisania jej pozycji?

PS

Kamera jest super czaderska - polecam. Mialem dzis najfajniejszy lunch w zyciu mogac patrzyc na zbiorniczek z pracy :)

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zapamiętać. Masz tam coś takiego, co się nazywa presety. Presety to ustawienia konkretnego kadru kamery. Z tego co widziałem w Twoim menu, masz tam 32 presety. Programujesz je ustawiając kamerę w wybranym kadrze, wybierając pod którym numerem ma być zaprogramowane i wciskając set. Wywołujesz analogicznie - wybierasz numer preseta i wciskasz call. W normalnych kamerach istnieje coś takiego jak home position. Można wtedy ustawić, który numer preseta odnosi się do home position (najczęściej jest to numer 1),i czy kamera w ogóle ma do niego powracać po jakimś czasie nieaktywności.

BTW - ta kamera ma wyjścia alarmowe. Teoretycznie mógłbyś podłączyć do nich jakieś czujki (na przykład poziomu wody) i generować alarmy na maila.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam modul SMS w moim Satelu :) ale sprawa z wyjsciem alarmowym tez fajna. poza tym moze np co godzina wysylac fotke na maila. Normalnie panie czad :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Testera zweryfikowałem, że pod Firefoxem na Androidzie kamerka działa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam modul SMS w moim Satelu :) ale sprawa z wyjsciem alarmowym tez fajna. poza tym moze np co godzina wysylac fotke na maila. Normalnie panie czad :)

Ja podłączyłem moduł alarmu w taki sposób że wysyła dodatkowego sms'a w przypadku zaniku/przywróceniu prądu w sieci.

Mam podłączonego ups tylko pod obiegówkę (zasilanie awaryjne wystarcza na ok godz. pracy pompy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester - usuń z nazwy MAC Adres - to taki potencjalny security bug.

Security by obscurity ? MAC i tak jest tylko do najblizszego routera, a nawet jesli by ktos ustawil sobie taki mac u siebie to co osiagnie ? Zastanawiam sie nad jakims mozliwym scenariuszem i nie bardzo jestem w stanie wymyslec cos sensownego aby traktowac podanie maca jako potencjalny security bug ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Security by obscurity ? MAC i tak jest tylko do najblizszego routera, a nawet jesli by ktos ustawil sobie taki mac u siebie to co osiagnie ? Zastanawiam sie nad jakims mozliwym scenariuszem i nie bardzo jestem w stanie wymyslec cos sensownego aby traktowac podanie maca jako potencjalny security bug ;)

VDR - nie obraź się, bo nie taki mam zamiar, ale to właśnie nas odróżnia, że ja wiem jak to wykorzystać :)

A kamerka jest też taniej:

http://allegro.pl/easyn-obrotowa-kamera-ip-wifi-lan-audio-promocja-i1791465568.html

Tylko że sprzedający nie do końca uczciwy - poczytajcie sobie regulamin aukcji (może doliczy cło, a może nie, zależy czy celnikom paczka wpadnie w ręce)


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.