Skocz do zawartości
Waldi

lampy LED

Rekomendowane odpowiedzi

zauważyłem że pod niektórymi lampami led [mowa oczywiście o ledach cree akwarystycznych]

są mocne bliki a przy niektórych bardzo słabe

czy ktoś wie od cz\ego to zależy?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może od ruchu wody na powierzchni?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym gęściej umieszczone diody na danej powierzchni tym mniejsze bliki.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem

mam latarkę ledową i ledy są tam bardzo gęsto zamocowane,a bliki że szok !!


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Zapewne od mocy skupionej wiązki światła załamującej się na falach.

Dlatego przy rozproszonym świetle T5 jest kicha z blikami, a właściciele HQI pieją z zachwytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi, latarka oswietlasz punktowo. Gdyby te ledy ktore w niej sa, rozmniescic rownomiernie nad akwarium to blikow nie bedzie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pytam o rzeczy na poziomie podstawówki typu że przy świetlówkach czy hqi są bliki :wallbash:

pytam czy konkretne różnego rodzaju diody led czy to cree czy inne dają w innym stopniu bliki czy nie?

czy wszystkie ledy stosowane w akwarystyce dają te same bliki? bo jeśli tak to zależy to tylko i wyłącznie od ich rozmieszczenia nad nad pomarszczoną powierzchnią wody ?

Waldi, latarka oswietlasz punktowo. Gdyby te ledy ktore w niej sa, rozmniescic rownomiernie nad akwarium to blikow nie bedzie.

no i właśnie Staszek napisałeś coś zupełnie odwrotnego do tego co napisał Tomasz


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie - prosta odpowiedz. Im mniejszy kat swiatla tym wiecej blikow i juz. :) dla wzmocnienia skupienia (czyt. Ilosci blikow) montuje sie soczewki. Odbywa sie to oczywiscie kosztem rownomiernego oswietlenia akwarium :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

nie pytam o rzeczy na poziomie podstawówki typu że przy świetlówkach czy hqi są bliki :wallbash:

Napisałem Ci to samo co Chodi tylko inaczej. Przecież to fizyka z podstawówki. :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi,

diody 3W dadza silniejsze bliki niz 1 W, bo bedzie ich mniej, wiec snopy swiatla beda bardziej skupione.

Tomasz dobrze napisal. Jesli zamiast 100 diod rozmieszczonych nad akwarium rownomiernie dasz jedna to bliki beda silniejsze, nie przytlumiane przez inne zrodla swiatla.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to chodzi. Waldek u siebie planujesz ok130 diód. Bliki będą ok, lecz gdybyś na rej samej powierzchni zamontował 40 szt. zamiast 130 to bliki byłyby wielokrotnie większe - "ostrzejsze"

Oczywiście, że soczewki poprawiają bliki. Ale Waldek będziesz miał i tak szok blikowy w zbiorniku .


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem

mam latarkę ledową i ledy są tam bardzo gęsto zamocowane,a bliki że szok !!

Jakie są tam ledy ? bo ja mam z xpg r5 i też bliki niezłe.

Mam też bodaj xpe r2 i też są bliki niezłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz to rozumiem że LEDy pojedyncze rozmieszczone na radiatorze szeroko dadzą większe bliki od LEDów umieszczonych na panelach po powiedzmy 6 lub 15 sztuk blisko siebie?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez nie do konca o to sie rozchodzi panowie. Mozesz zamontowac 300 diod 1W o kacie optyki 40st i gwarantuje ze bedzie wiecej blikow niz z 300 diod 3w o kacie 140st. Kat! Chodzi wylacznie o kat!


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. tu

a tu

różnica kolosalna a wszędzie LED


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz włączoną i też blików tyle co nic


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi,

odwrotnie. :welcome:

LED-y umieszczone gesto, w np: dwoch grupach beda oswietlaly podobnie jak 2xHQI, wiec i bliki beda silniejsze, niz jak je rownomiernie rozmiescisz na calej powierzchni, choc rozmieszczone na calosci, rownomierniej oswietla akwarium. Cos za cos  :smoke:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nagrywając ten materiał, mieli założony filtr polaryzacyjny ;)


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszek to jak to jest?

widziałem dużą lampę led 180cm x 70 cm 700 watową u Seweryna jak jeszcze miał akwarium :whistle:

robił mu niejaki kostecki

i dosłownie cała pokryta była ledami ,jasno jak na solarium i powie3żchnia podobna

a bliki jakich jeszcze nigdy nie widziałem

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nagrywając ten materiał, mieli założony filtr polaryzacyjny ;)

po co ktoś miałby to robić i usuwać cały ten urok


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek nie obraź się, ale wszyscy Ci tłumaczą a tu jak grochem o ścianę. I nie niejaki kostecki tylko Maciek Kostecki, znana postać w świecie akwarystyki. Tu masz cytat z opisu technicznego jego lamp:

"W naszych produktach używamy soczewek z kątem

rozproszenia 35® dla światła białego i niebieskiego, oraz soczewek z katem 60® dla światła czerwonego i UV." Coś się rozjaśniło czy dalej ciemno?

Gdybyś nie wierzył to masz link do specyfikacji technicznej lamp Maćka

Mój odnośnik


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz nie obraż się ale też wydajesz mi się głupio mądry,

widzisz że nikt nie odpowiedział jednoznacznie na moje pytanie,tylko różniły się odpowiedzi typu [cyrkulacji nie ma :thumbdown: ],bo każdy pisał coś innego,czujesz sie pewnie w swojej dziedzinie i chcesz coś doradzić to spokojnie chłopie nie musisz swoich ciśnień na forum wyładowywać,no i trzeba mieć dar spokojnego rozmawiania z ludżmi


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bliki mogly byc piekne. Gdyby LED-y byly w kupie, to bliki bylyby jeszcze silniejsze. A najsilniejsze, gdyby tam byl jeden silny LED. :harhar:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bliki mogly byc piekne. Gdyby LED-y byly w kupie, to bliki bylyby jeszcze silniejsze. A najsilniejsze, gdyby tam byl jeden silny LED. :harhar:

dzięki Staszek :thumbup:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.