Skocz do zawartości
Tester

dwupoziomowe akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Masz racje z tym ryzykiem ale jest jeszcze wiele innych powodow ktore odwiodly mnie od tego projektu. Mierze sily na zamiary i wiem ze w moich warunkach nie mialbym jak doprowadzic taki projekt do konca. To marzenie na raziebedzie niezrealizowane. Moze kiedys :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi po głowie piętrowe akwa, piasek na 2 poziomach, schodki ze skały etc.

Ale też mam kilka pytań do ludzi co kleją szkła a na pewną są tu tacy.

Na początek jedno: czy to ma sens?;]

gallery_12584_2013_19329.png

gallery_12584_2013_11899.png

Wymiary kostki to 60x60x60 plus wycięcie 30x30 po całej szerokości, po między piętrami pionowa szyba będzie dłuższa albo będzie doklejka paska o wysokości 2-3cm żeby piasek nie spadał. Komin bez zbliżonych wymiarów na pierwszym piętrze. Tyle na teraz.

Nie zakładałem nowego tematu bo to dalej jest w fazie wizji.

Peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ktos juz kiedys mial/prezentowal taka solniczek na forum.

Tylko nie pamietam wymiarow i bylo to juz jakis czas temu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

snajpa,

mysle, ze taki maly zbiorniczek warto zrobic w calosci, jako kostke 60x60x60 i wewnatrz wkleic ten schodek, pytanie tylko po co ?

Gdyby nie zrobic "w calosci" to zawsze istnieje niebezpieczenstwo, ze gorny schodek bedzie mial inny nacisk na podstawe niz doly i wtedy boczne szyby zrobia bum..


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani głównie to efekt "klifu" chciałbym uzyskać, a przez nawalenie skamieliny to wyjdzie lipka. Wkładając jakieś zabudowy jeszcze większa - marnowanie miejsca. Więc pozostaje zbudowanie od podstaw takiego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani ma rację: zrób normalną kostkę a klif zrobisz na konstrukcji chociażby z kratki rastrowej czy rurek PCV/prętów węglowych. Jak podejdziesz do tego z głowa to wyjdzie estetycznie. Drop-off to wyższa szkoła jazdy, może w takiej skali nic się nie stanie ale wolałbym dmuchać na zimne. Standardowa kostka w razie gdyby Ci się znudził układ daje większe możliwości przearanżowania. Drop-off już niekoniecznie.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qlfon , Drop-off ? pisz po polsku .


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, robi dla Ciebie: drop-off czyli akwarium z poprzecznym uskokiem dna gdzie część dna jest niżej niż pozostała część.

:)

PS. Tak myślałem, że wątkiem o ortografii narobię sobie "fanów":)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.diki.pl/slownik-angielskiego/?q=drop+off :animier:

czopof

Snajpa ale czy nie szkoda głębokości bo jak się domyślał front jest tak jak na zdjęciu.Co prawda boki są ale chyba ten projekt miał być bardziej oryginalny niż praktyczny.

Po prostu ktoś miał wizję osobiście bym takiego nie zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Hej...Robi specjalnie dla Ciebie "aquarium fosse"...w google wystarczy wpisac drop-off aquarium i problem znika...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.diki.pl/s...ego/?q=drop+off :animier:

czopof

Snajpa ale czy nie szkoda głębokości bo jak się domyślał front jest tak jak na zdjęciu.Co prawda boki są ale chyba ten projekt miał być bardziej oryginalny niż praktyczny.

Po prostu ktoś miał wizję osobiście bym takiego nie zrobił.

Front jest na 1 zdjęciu. w sumie głębokości na upartego będą dwie;p Z szybkiego liczenia w głowie akwa będzie miało kolo 160l więc nie tak mało ale i nie dużo.

Co do układania z czegoś konstrukcji - wcale nie brałem tego pod uwagę, ale jak się nie da na dwa dna to trzeba inaczej.

Musze w swoim rejonie odwiedzić jakieś firmy od zbiorników i w cztery oczy przedstawić tą szaloną wizje.

Peace

Edit:

z Tego co od jakiegoś czasu szukam w sieci to głownie francuzi wiodą prym w budowie takich zbiorników ale nikt nie bedzie robił tysięcy km dla małej kostki:P

Edytowane przez snajpa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) Qlfon przecież wiem... mnie się to określenie podoba.

A pasuje do różnych przypadków.

Snajpa takie 1 raz widzę niesamowity hardcore , nie wyobrażam sobie grzebania czym innym niż ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.