Skocz do zawartości
Tester

dwupoziomowe akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Jak juz pisalem w osobnym watku, w przyszlym roku stawiam nowe akwarium okolo 600L. Wymago to troche przebudowy domu ale co tam :) Ostatnio bylem w Ocean Institute in Newquay i zachwycilem sie akwarium z ukosna frontowa szyba. Uwierzcie mi - inny wymiar patrzenia na zycie w akwrium. Niestety z pewnych wzgledow nie moge takiego zrobic u siebie wiec temat upadl. Chodzi mi natomiast po glowie pomysl wykonania akwarium dwupoziomowego podobnego do tego. lub do tego z postu #15.

Gdzies na YT widzialem film HD z tego pierwszego linka. Czad! Wyglada bardzo naturalnie. Jednak zapewne niesie to za soba pewne konstrukcyjne wymagania np to ze oba dna musza byc idealnie rownolegle. Co jeszcze trzeba uwzglednic przy projektowaniu takiego akwa? Grubosc szyby? Dna? etc

Pomozecie? :D


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat i chyba duże wyzwanie. Można by chyba coś z akrylu pomyśleć albo....oszukać. :whistle: Zrobić odpowiednią wstawkę wewnątrz zwykłego akwarium :thumbsup: Taki chory pomysł mi się narodził.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł ale te łączenie to chyba nie jest za mocne . Drugie to aspekt wizualny , któż chciałby mieć grubą spoinę na środku akwa .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą spoinę można by ładnie ukryć chociażby jakimiś przedłużonymi drzwiczkami szafki. Może przesuwanymi...Nasz naród należy raczej do bardzo kreatywnych :thumbsup:


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester jestem wielkim fanem baniaka Philippea:) Trzymam kciuki, zeby sie udalo i Tobie:)

Polecam skontaktowac sie z Panem Waldemarem z http://www.thewald.orangespace.pl/. Na jego stronie masz pokazany jego wykonania baniak z pochyla szyba i to calkiem duzy:)

pozdrawiam serdecznie


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester, odkopię Twój wątek... Przeczytałem cały wątek Mariusza na UR i jedno co mi się rzuciło w oczy poza tym że klejenie akrylu było skopane to to, że stelaż pod głęboką częścią chyba mógł być przyczyną jego problemów. Primo: tam była spor dysproporcja masy względem części płytkiej a konstrukcja pod częścią głęboką wyglądała równie delikatnie jak pod płytką. Secundo: miał tam dosyć mocne MP40 które bujając tym całym układem na niezbyt mocnej podstawie mogły powodować ugięcia stelaża właśnie na granicy stref głębokiej i płytkiej. Nie jestem inżynierem materiałowcem ale na mój chłopski rozum tam coś takiego mogło mieć miejsce. W jego wątku pojawiła się fajna sugestia co do rozwiązania takiego baniaka. W skrócie to miałoby wyglądać tak:

a89c5ffdb79dbb14.jpg

Po prostu wielkie boczne szyby z półka w środku. Przestrzeń pod półka (od tyłu do jej końca) miałaby byc zasłonięta przez obudowę szafki a pod nią w ciemności - jak to tam nazwali "cryptic zone"...

W ten sposób masz klasyczne akwa bez ryzyka związanego z "pionierskim" projektem.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy się dobrze domyślam, ale chyba raczej chodzi o to, że nie ma miejsca na "cryptic zone". W przeciwnym razie lepiej byłoby zbudować zwykłe duże akwa bez tej półki, bo przecież to tylko niepotrzebna strata miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee, brak dostepu, odkladajacy sie syf i ogolnie zmarnowana przestrzen. To juz wole zrobic zwykle.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester zobacz sobie ten baniak.Co prawda inny klimat,ale tez dwupoziomowe i do tego ten litraz-ponad 2000L.

http://klub-tanganika.pl/forum/viewtopic.php?t=2685


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

@rogalov - trzeba się rejestrować/logować, żeby zobaczyć.

@tester - a może takie ?:

article-0-0D96049B00000578-299_634x371.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

@tester - a może takie ?:

article-0-0D96049B00000578-299_634x371.jpg

o rzesz ty orzeszku, ale czad :w00t:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie jak w nocy p. na ryja :)


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nie, glowe mialbym z innej strony :ouch:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys jako miejsce pochowku zamowie sobie taki grobowiec :clowning na Wszystkich Swietych beda palic sie LEDy


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kleiłem kilka a największe 1000 litrów ale z czymś takim nie miałem do czynienia ,jak chcesz musisz udać się do bardzo konkretnej firmy która ma odpowiedni sprzęt i będzie w stanie wyciąć ci takie kształty w całości że złączysz boki i dno a przednia i tylna szyba będą całe


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

@snajpa

Jeśli wysokie na dwa piętra to będzie OK bo miało być dwupoziomowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj,

z tego co mam doświadczenia w różnych dziwnych konstrukcjach, żeby wykonać taki zbiornik musisz zbudować do niego ramę z kantownika z kwasówki rama jednocześnie będzie szafką.

dolne kantowniki o ściankach wys. minimum 60mm musi się w nim zmieścić sztywna i wytrzymała podstawa, pionowe i górne delikatniejsze ok35mm. w spodzie koniecznie poprzeczki. po zespawaniu całej konstrukcji wypełniasz ją zaczynając od spodu, sztywne podstawy (sklejka, płyta granitowa itp,)podkład, potem szkło. od strony kantowników należało by dać dylatację np. paski membrany EPDM (gruba ok1,5mm i wytrzymała mechanicznie), zapobiegnie ocieraniu szkła o metal i jednocześnie równomiernie rozłoży naprężenia.

zwykły szklarz nie wytnie precyzyjnie takiej tafli musisz znaleźć w swoich okolicach firmę która ma obrabiarki numeryczne cnc do oszlifowania i maszynę która tnie precyzyjnie strumieniem wody z tego co pamiętam waterjet.

wymiary szkła możesz pobrać dopiero po wykonaniu całej konstrukcji bo zakładam że nie uda się jej dokładnie co do milimetra wykonać (pamiętaj o miejscach spawania muszą byc równe i gładkie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpuscilem juz ten temat. ryzyko oraz koszty zbyt duze

Ryzyko w mojej ocenie, jeśli się wszystko dobrze zaprojektuje oraz zrobi w odpowiedniej kolejności będzie takie samo jak przy zwykłym szkle. TheWald kleił takie szkło o pojemności ponad 2000l. Akwa stoi do dziś.

Pisząc o kosztach masz na myśli inne wydatki związane z takim kształtem akwarium?


Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.