Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie ja miałem pecha dwa razy,mam spróbować trzeci raz ? Jak byłem u MarcosB to też miał na jednej skale sporo tego,ale brzydala wywalił bo mu nawet SPS-y obgryzał.

Ps.Leszek wypożyczysz mi jednego ?

Marku, miałem ten sam problem co ty, słuchając rady kolegi z forum zakupiłem sobie 2 Argusy po tygodniu (dodam że mam je z 10 dni) zmniejszonego karmienia dosłownie pożerają aiptasie, na razie wybierają se te najmniejsze, ale wszystko idzie w dobrym kierunku żeby znikły i te większe.


Arek.Pozdrawiam.

6643_6790.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kompletnie nic na to dziadostwo nie działa . Mam i brzydala i 4 krewetki al'a wurdemanni . Przeprowadzam głodówkę od 4 dni sypie samą spiruline dla inny ryb. Póki co nie widzę zmian w lesie . Jedynie w jedna sztuka mogła zginąć albo się przemieścić.

Jak się nie nauczy jeść ukwiałów to padnie z głodu .Ma w czym wybierać.

Chętnie bym go w komin wsadził ale jest nie do złapania skubaniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabster może chcesz pożyczyć mojego? On nie ma skrupułów ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde dzis spróbuje wylowić tego swojego parcha do komina . Chętnie wypożyczę sprawdzonego :)

no i wylądował w kominie :) tam ma tylko apitazje :)

Edytowane przez Zabster (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś chciał to jutro jestem prawie cały dzień w domu daj znać wcześniej i będziemy łapać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja miałem pecha dwa razy,mam spróbować trzeci raz ? Jak byłem u MarcosB to też miał na jednej skale sporo tego,ale brzydala wywalił bo mu nawet SPS-y obgryzał.

Ps.Leszek wypożyczysz mi jednego ?

Marku nauczony ostatnimi doświadczeniami z Aurigą kiedy już nic nie miałęm i ją sprzedałem, a za dwa dni wyskoczyły apitasie x4 jest wątpliwą sprawą żeby sie chciał ich pozbyć :)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walker poczekam pare dni zobaczymy czy nauczy sie wcinać . Zresztą musi bo nic innego tam nie ma :)

Jak nie bede się zgłaszał za tydzien :) tyle ma czasu ten mój parch :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem ze swoimi Aiptasią-X i niestety powiedzenie się sprawdza - co Cię nie zabije, to cię wzmocni. Oczywiście osobniki będące na szybie, dokładnie oblane padały, lecz te ze skały, trudno dostępne zauważyłem że po zastosowaniu po 3 dniach się pojawiały z poparzonymi mackami lub bez, a po tygodniu to miały macki jak Bjoergen :)

Tylko brzydal i krewetki, a z trudno dostępnymi nic sobie nie poradzi. Może zasypanie piaskiem aby to badziewie wylazło na powierzchnię?


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę w tym tygodniu spróbować z jakąś rybką bo paskudy mają już spore rozmiary i drażnią mi korale,ale nie wiem co się trafi w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był u mnie Darek dmt_dar ,na pewno Go pamiętacie,ma teraz nowy baniaczek no i namówił mnie na Aiptasia-X z Red Sea,który zastosował z powodzeniem u siebie.Zastosowałem na razie dwa razy w odstępach czterech dni i efekty widać,ale poczekamy co się będzie działo dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na aiptasie krewetki kuekenthali u mnie 1 sztuka siala spustoszenie w zbiorniku mialem las roz w kominie to wykosila do zera :)


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Niestety,odrastają.

Jak się ma szczęście to odrastają bo jest po czym. Jak się go nie ma to nie ma co odrastać bo krewetki niczego nie koszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 2 kukenthali, bo pierwsze aiptasie pojawiły się po roku funkcjonowania akwarium. Póki co, trwa zabawa w chowanego, tzn. krewetki się chowają.

Duże aiptasie załatwiłem octem. Można też kwaskiem cytrynowym, ale skoro leję wódkę, to troche octu nie zaszkodzi.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie krewetki załatwiły wszystkie aiptasie. Co prawda krewetki były wpuszczone przed rybami i chcąc niechcąc musiały coś jeść, tak więć zjadły aiptasie ......

Edytowane przez jarek35 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

U mnie krewetki załatwiły wszystkie aiptasie. Co prawda krewetki były wpuszczone przed rybami i chcąc niechcąc musiały coś jeść, tak więć zjadły aiptasie ......

Aj miałeś idealną sytuację. Niestety mało kto ma taki luksus. U mnie krewetki się nie sprawdziły. Dopiero brzydal posprzątał jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie walczyłem na różne sposoby z aiptasią. Co jakiś czas jednak ze skałką wprowadzam nowe osobniki i zabawa jest od nowa. Mam obecnie ok. 20 widocznych sztuk, jeszcze z miesiąc temu widziałem kilka. Kilka dni temu kupiłem Aipex Grotecha. Wczoraj robiłem podmianę i spróbowałem. Aipex w mordę i po 5-10 minutach wąż do odsysania. Aiptasia potraktowana Aipexem zamiera i według mnie zdecydowanie osłabia mocowanie aiptasi do podłoża. Dzięki temu w całości wciągana jest wężykiem do odsysania i wydalana w całości ze zbiornika. W ten sposób można potraktować nie 1 na 25 ltr, a znacznie więcej na raz więc walka może być skuteczniejsza. Zobaczymy, jak mi pójdzie. Czy wytrzymam do następnej podmiany i zniszczę na raz resztę widocznych osobników, czy jednak w tygodniu pobawię się w dokarmianie Aipexem :devil:

Co do krewetek to zastanawiam się, czy to rozrywanie aiptasi przez krewetki podczas konsumpcji nie powoduje jednak zwiększonego rozmnażania aiptasi? W końcu nie zjadają wszystkiego, znaczna część rozsiewa się po zbiorniku. W ten sposób niby likwidujemy widoczne osobniki, a po zniknięciu krewetek z tych małych fragmentów rozrastają się ponownie piękne aiptasie. Co o tym myślicie?

Edytowane przez rah (wyświetl historię edycji)

500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi slimakami jest jedna sprawa o ktorej trzeba pamietac... te slimaki zywia sie aiptasia i jesli ktos ma kilkanascie rozyczek rozsianych w 1000 to to taki slimak predzej zdechnie z glodu niz odnajdzie wszystkie. Dlatego jedna sztuka to za malo a I mysle ze 10 moze nie zrobic roboty. Wtedy cenowo to sie kiepsko oplaca I krewetki wychodza taniej


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Dobry brzydal w pojedynkę da radę. Oczywiście trzeba mieć do nich szczęście. Mój genialny killer niestety kilka dni temu zaczął jeść ukwiały na Wiecznej Rafie. Ciekawe czy teraz gdy nic nie mam na te ukwiały to one zaczną odrastac czy zostały skasowane raz na zawsze?

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

U mnie jak u kolegi Arduana grały ze sobą w chowanego. Ukwiały łaziły i szukały krewetek a te się chowały. Dlatego krewetki jako karma albo jako ozdoba do baniaka ale na ukwiały raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, a gdzie berghie dopadłeś, mama taki sam problem jak Ty, przerobiłem 10 brzydali, jest 5 krewetek, a aiptazji przybywa, mam praktycznie zarośnięte 90% skały.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 3 brzydale, za przeproszeniem tfu, ślimaki, lałem aiptasiaX, były i są krewetki, ale - the winner is... Chaetodon Auriga.

Wziąłem go od AnT'a niecałe 2 tyg, temu; z kilkuset sztuk, jak nie tysięcy, zostało raptem kilka- kilkanaście. I'm really impressed...

edit:

i pomyśleć, że są na forum goście, którzy strzelają do tego laserami... :-)

Edytowane przez HetmanPL (wyświetl historię edycji)

120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ja miałem 3 brzydale, za przeproszeniem tfu, ślimaki, lałem aiptasiaX, były i są krewetki, ale - the winner is... Chaetodon Auriga.

Wziąłem go od AnT'a niecałe 2 tyg, temu; z kilkuset sztuk, jak nie tysięcy, zostało raptem kilka- kilkanaście. I'm really impressed...

edit:

i pomyśleć, że są na forum goście, którzy strzelają do tego laserami... :-)

Tak niebawem o pociskach samonaprowadzających się na te ukwiału pewnie usłyszymy. Ale widzisz jest coś ciekawego co napisałeś. tak jak Ty wziąłeś Chaetodona sprawdzonego tak ja kupiłem brzydala który też już był sprawdzony. Może właśnie w tym tkwi sekret: nie każda krewetka, nie każdy brzydal atakują te ukwiały. Trzeba kupować te egzemplarze które się już gdzieś sprawdziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.