Skocz do zawartości
michall1916

Milwaukee Miernik fosforanów MW12

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio na stronie e-rybki trafiłem na TEN miernik, jak myślicie czy warto go kupić czy może

lepiej dołożyć i kupić małą hanke, może ktoś miał jakieś doświadczenia z tym sprzętem,

czekam na wasze opinie.


160l+40l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda prawie jak mała Hanka i ma podobną dokładność. Ciekawe czy reagenty są wymienne. Jak ktoś to kupi to może warto porównać z Hanką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten sprzęt, gabarytowo podobny do Hanki tylko bardziej kanciasty.

Co ciekawe jest produkowane w Rumuni, dziwny zbieg okoliczności bo z tego co wiem Hanna też

ma fabrykę w Rumuni. Może to ta sama fabryka i sprzęt tylko pakowany w inna obudowę i inaczej firmowany. tak czy inaczej trzeba by było porównać wyniki, ale coraz bardziej jestem zdecydowany na zakup. Jak kupię to chętnie porównam wyniki z małą hanią.

Aha reagenty 38zł


160l+40l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłam odświeżyć temat. Posiadam Milwaukee MW12 i mam problem fosforany według salifierta wynoszą 0,1 natomiast miernik MW12 pokazuje 0,36, któremu wierzyć? Rozbieżność dosyć duża.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała zabawa w pomiarach hanką czy MW polega na dokładnym wytrzepania torebki z regentem.

Ja z takiej twardej koszulki na dokumenty zrobiłem sobie lejek dopasowany do fiolki i mogę dokładnie wysypać proszek z saszetki.

Pomiary stały się powtarzalne. Teraz opieram się tylko na jej wskazaniach.

Zrób kilka kontrolnych pomiarów żeby sprawdzić powtarzalność odczytów.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten miernik pokazuje w ppt czy można przyjąć w uproszczeniu że 1 ppt to 1 mg/l ? Może dlatego taka różnica w pomiarze u Akwarystki?


570 l, odpieniacz DIY, 2x120 W Led Erybkowe, sump w budowie, Profilux Plus II, 100 Kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten miernik pokazuje w ppt czy można przyjąć w uproszczeniu że 1 ppt to 1 mg/l?

Ten miernik pokazuje w ppm co jest równe mg/L (ppt to już kosmos)


03.09.2011 ~ 400netto - 29.06.2015 zlikwidowane - przeprowadzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę się wybrać do okulisty:>


570 l, odpieniacz DIY, 2x120 W Led Erybkowe, sump w budowie, Profilux Plus II, 100 Kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może odświerzę temat używa ktoś warto zainwestować w MW czy HANNA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam MW i jestem zadowolony. Technika pomiaru identyczna jak w HANNA (trzeba dbać o czystość fiolki i wkładać tą samą stroną), tolerancja błędu identyczna. Czasami zapomniałem wylać badaną wodę z reagentem i po kilkunastu godzinach wynik był identyczny lub prawie identyczny. No i cena zakupu sprzętu jak dalszych reagentów przemawia za MW.


03.09.2011 ~ 400netto - 29.06.2015 zlikwidowane - przeprowadzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ma ktoś możliwość porównania wyników Hanny i MI?

Tez zastanawiam się nad zakupem urządzeń tej firmy. Ich cena w Polsce jest taka jak Hanki w USA, a zawsze łatwiej w razie naprawy jednak mieć sklep na miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała zabawa w pomiarach hanką czy MW polega na dokładnym wytrzepania torebki z regentem.

Ja z takiej twardej koszulki na dokumenty zrobiłem sobie lejek dopasowany do fiolki i mogę dokładnie wysypać proszek z saszetki.

Pomiary stały się powtarzalne. Teraz opieram się tylko na jej wskazaniach.

Zrób kilka kontrolnych pomiarów żeby sprawdzić powtarzalność odczytów.

Roman jak długo mieszasz,trzepiesz buteleczke z wsypanym już regentem?bo ja dzisiaj 4 testy robiłem i każdy inaczej 008,potem 005,potem 002 i na końcu 004...a test Salifert pokazuje 003.

A może coś źle robie?przed wsdzeniem do MW dobrze wycieram buteleczke żeby była super czysta,potem wkładam do środka,czekam aż sie skalibruje i potem dosypuję regent wysypuję go na kartke papieru żeby wszystko wsypać,i mieszam dość długo około 1 minuty i do MW.

Jak robię coś źle to mnie popraw.Jak u Ciebie to wygląda?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MW od kilku miesiecy, porownywalem pomiar z Hanna i wskazywal dokladnie to samo. Regenty sa dostepne osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszam 2 minuty po czym odstawiam na chwile i przed samym włożeniem do MW delikatnie obracam ją w poziomie żeby usunąć bąbelki ze ścianek , przecieram ściereczka i do testera.

Jak do tej pory wyniki są w mare powtarzalne - różnica czasem 002...


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszam 2 minuty po czym odstawiam na chwile i przed samym włożeniem do MW delikatnie obracam ją w poziomie żeby usunąć bąbelki ze ścianek , przecieram ściereczka i do testera.

Jak do tej pory wyniki są w mare powtarzalne - różnica czasem 002...

Trochę duża ta różnica....


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bober nie dawaj reagentu na kartkę, ponieważ może zawierać drabiny niewidoczne dla oka a widoczne dla fotometru. Przy pomiarze ważne czasem jest aby fiolke wsadzić w tej samej pozycji zarówno przy kalibracji jak i pomiarze. A ilość wsypanego reagentu nie jest taka ważna i tak do reakcji wejdzie tylko część.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę duża ta różnica....

Czyj ja wiem czy taka duża , maja błąd pomiarowy +/- 0,04.


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.