Skocz do zawartości
inmar

Chińska pompka dozująca

Rekomendowane odpowiedzi

W wątku VSV napisałem,że raz ta pompka podała mi jednorazowo 80ml.Myślałem,że to może przypadkowo coś zrobiłem,ale dziś w nocy koledze zrobiła to samo 175ml.Czy to przypadki czy one tak mają,miał ktoś podobny przypadek jeszcze ?

http://zoofokus.pl/?cblue,135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar ja troche inne pytanko, jak ustsliliscie ze podala 80 czy 175ml ? Zanabylem te pompeczki, ale dopiero sie ucze obslugi :/ Poki co jeszcze nie mam odpalonych produkcyjnie.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wcześniej rozrobiłem 100ml i tak po dwóch dniach mogło zostać z 80ml i wieczorem tyle było a rano pusty.Kolega miał podobnie.

Obsługa prościutka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne. W instrukcji nie widzialem licznika przeplywu stad moje pytanie. Teraz zrodzilo sie drugie w jednym i drugim przypadku pompa podala wszystko co miala w butli ?


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupujecie badziewo a pozniej bedzie placz ze wam baniak padnie, a co jakbys mial tam butle 0,5 l i podala by wszystko?? moim zdaniem chinska to mozna kupic lampe ,lub np. jvp ( sam mam) bo nie narobia takich szkod jak taka pompka, kupcie jedna a porzadna i juz :whistle: albo lejcie reka np w dwoch dawkach i po sprawie, wiem ze to duza wygoda ale czy warto ryzykowac?? pozdr :welcome:

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tanimi pompkami od naszych skosnookich przyjaciol jest taki numer, ze potrafia "nie uszczelnic" wezyka po zakonczeniu pompowania. wtedy plyn ( woda ) jak po zassaniu plucem smiga w jedna lub druga strone w zaleznosci co jest wyzej. Konczy sie to jednorazowym wlaniem calosci dozowanego plynu (jesli pojemnik stoi wyzej niz lustro wody sumpa) lub lekka powodzia jesli wezyk jest zanuzony w sumpie a butla stoi nizej ;)

Wykonalem obie te akcje podczas testow chinskich wynalazkow. Jedyna pewna metoda to ustawienie butli z dozowanym plynem na nizszym poziomie i ustawienie rurki ponad lustrem wody sumpa lub uzycie zaworka jednokierunkowego na wezyku.

chyba ze w tym przypadku wina lezy typowo po stronie chinskiego kontrolera ;)

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qba25 - jak na chinska produkcje to pompeczki wykonane pierwsza klasa. Pompa w nich jest wymienna. Ogolnie nie moge narzekac co do wykonania a i inne firmy zaczynaja je sprzedawac pod wlasna marka. Zobaczymy jak beda dzialac. Z tego co wiem ro Kidult uzywa i sobie chwali. Jesli faktycznie jest tak jak pisze Chodi to kwestia zaworka. Jesli pompka pompuje nie zwazajac na to co kontrolerze to juz gorzej.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od kilku miesięcy podają Ballinga - 480ml dziennie każda. Nigdy się nie pomyliły, poziom w kanistrtach jest zawsze równy.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje te pompy od trzech miesięcy do dozowania zeostartu 0,8 ml podzielone 3x dziennie i 3 ml podzielone 3x dziennie k-balance. jak do tej pory nie miałem z nimi żadnego problemu. Dobrze jest wymienić wężyk w głowiczce na weżyk santoprenowy z pomp grotecha, dokładniejsze dozowanie i nie ma problemów z przedawkowaniem


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam i jestem zadowolony...

P.S. to1mas pompka wlewa min. 1 ml... tak czy inaczej 2,4 ml zeostartu dziennie wydaje się być trochę za dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie żałuję,że ją kupiłem,zepsuć może się wszystko.Z kolegą kupowaliśmy razem i może to była wadliwa seria,ale on ma jeszcze trzy sztuki i pracują dobrze.Co do Chińskich produktów to powinniśmy się już przyzwyczaić,że mało co jest tam nie produkowanych a jakość już dawno jest wysoka.Określenie "Chiński" już ma inne znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lemon czytałeś dobrze instrukcje obsługi i kalibracji tej pompki, bo z tego co widze to chyba nawet nie miałeś jej w ręce. Jak ja ustawisz to nawet możesz podać 01 ml w jednej dawce


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lemon czytałeś dobrze instrukcje obsługi i kalibracji tej pompki, bo z tego co widze to chyba nawet nie miałeś jej w ręce. Jak ja ustawisz to nawet możesz podać 01 ml w jednej dawce

Chyba można,kalibrując ją odpowiednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie inmar, można ją skalibrować do bardzo małych dawek gdzie przy innych pompach można o tym tylko pomażyć.

No i cena też nie jest wygórowana ale wężyki trzeba wymienić.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie żałuję,że ją kupiłem,zepsuć może się wszystko.Z kolegą kupowaliśmy razem i może to była wadliwa seria,ale on ma jeszcze trzy sztuki i pracują dobrze.Co do Chińskich produktów to powinniśmy się już przyzwyczaić,że mało co jest tam nie produkowanych a jakość już dawno jest wysoka.Określenie "Chiński" już ma inne znaczenie.

chińskie czy nie chińskie nie ma żadnego znaczenia ważna jest kontrola jakości :) wielu wiodących producentów wykonuje w Chinach swoje sztandarowe modele bo w Europie wychodzi po prostu za drogo :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie inmar, można ją skalibrować do bardzo małych dawek gdzie przy innych pompach można o tym tylko pomażyć.

No i cena też nie jest wygórowana ale wężyki trzeba wymienić.

Mam dopiero kilka miesięcy więc chyba na wężyki jeszcze czas a w razie czego jakie będą pasować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te z grotecha sa dobre


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 szt. od 4 dni walczę z jedną która nie chce podawać płynu.

Niby wypełnię cały wężyk i zrobię test działania ... wydaje się że jest ok,

ale przy kolejnym kontrolnym podejściu wężyk jest pusty i pompowanie według dawki nic nie daje.

Więc znów dłuższe ręczne pompowanie w celu wypełnienia wężyka ale jakiś czas później jest to samo.

Rozbierałem pompę i poprawiałem ułożenie wężyka, skomplikowanej konstrukcji tam nie ma i teoretycznie powinno działać ... ale działać nie chce.

Może jednak wymiana na wężyk grotecha ?

to1mas - jakie miałeś problemy i z czego wywnioskowałeś że wymiana konieczna ?


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to1mas bez sensu złośliwość... mam jedną... a że nie potrzebuję dawki 0,1 ml to może nie doczytałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tu niema żadnej złośliwości

A co do wężyków to te grotecha są zrobione ze specjalnej gumy która jest przystosowana do pomp perlistycznych i nie twardnieja jak te orginalne silikonowe w tych pompkach.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tych pompkach powiem jeszcze jedno,że nie można ich smarować bo wtedy ośka silnika się ślizga.Od dwóch dni coś mi nie dolewała co mnie bardzo dziwiło,ale dzięki Wojtesowi doszliśmy do tego,że nie smaruje się ich.Łatwo wszystko się rozbiera więc po oczyszczeniu wszystko chodzi jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.