Skocz do zawartości
martek6600

akwa na pandorach XM

Rekomendowane odpowiedzi

oto kilka fotek dla 3-miesięcznego zbiorniczka oświetlanego 2-ma lampami Pandora XM 1250mm z 3 panelami led i 2 świetlówkami t5 80W.

zdjęcia zamieszczam na prośbą "SkoczkaPL", )przepraszam za nieudolność, ale nie mogę wkleić fotek na PW).

post dedykowany jest wszystkim kolegom mającym wąpliwości czy pod światłem LED korale potrafią ukazać swoje piękno i wzrost.

zdaniem właścieciela baniaczka, lampy sprawują się rewelacyjnie, choć sukces tkwi również w parametrach wody. w tym zbiorniczku fosforany są na poziomie 0,03 mg/l (miernik hanna).

pozdrawiam wszystkich.

post-9808-0-04014300-1316691470_thumb.jpg

post-9808-0-93316100-1316691478_thumb.jpg

post-9808-0-88567800-1316691487_thumb.jpg

post-9808-0-50281400-1316691494_thumb.jpg

post-9808-0-68937900-1316691503_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG :unworthy:

3 mc i takie efekty ? A jakiś proces wykwitu glonów już był ? czy po prostu woda i skała były z działającego baniaka ?

Mam nadzieję że właściciel się kiedyś przełamie i założy oddzielny wątek dla tego baniaka bo naprawdę wygląda rewelacyjnie!


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"post dedykowany jest wszystkim kolegom mającym wąpliwości czy pod światłem LED korale potrafią ukazać swoje piękno i wzrost."

z tym to przesadziłeś :) widać, że wszystko jest świeżutkie... ciężko tu powiedzieć o pięknie i wzroście korali :))))

ale ogólnie zbiornik robi bardzo fajne wrażenie - oby się udało!


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

tak jak wspominałem wcześniej skałe leżakowała u mnie ok. 2-2,5 miesiąca, doświetlona, z dcyrkulacją na pompie NewJet4500 + dodatkowej pompie 2000l/h, na odpieniaczu AM turboflotor 1000.

woda użyta do zalenia, to ok. 2/3 z pracujących zbiorników + ok. 1/3 świeżej solanki. zakwit glonów??? a jakże i to niemały, ale kiedyś usłyszałem opinię łukasza kura, że na glony najlepsze są pokolce i on wpuszcza je do zbiorników już po 3-4 dniach w celu eliminacji zielonych łąk. ważne przy tym jest to aby woda nie była czystą, świeżą solanką.

miałem okazję tworzyć zbiorniczki na tejże zasadzie i było OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3mam kciuki za powodzenie i mam nadzieję że co kilka miesięcy właściciel pozwoli na aktualizację zdjęciową :clap:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris_77, uwierz mi że nie zależy mi na bajerowaniu kogokolwiek. właścicielem baniaczka jest osoba dla której nie jest to pierwsza solanka, stąd ma spore doświadczenie. nie ma tu mowy o przekarmianiu zwierząt, nagłych zmianach parametrów wody przez zbyt duże podmianki. nie chcę kadzić właścicielowi, ale podchodzi do baniaczka z dużą rozwagą.

pomimo ich zwierząt jest sporo, parametry są ok. co do przyrostów, to oczywiście nie są takie jak w baniaczkach np. na balingu pracujących od roku czy dwóch, ale wzros jest naprawdę zauważalny, sam chciałbym mieć tak opanowaną chemię we własnych akwa.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbup: SkoczekPL obiecuję, że będę motywował właściciela do kontynuacji fotorelacji.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@martek6600 chyba nie zrozumiałeś Krisa. Chociaż nie chcę, ale muszę się całkowicie z nim zgodzić. 3 miesiące to o wiele za mało aby stawiać jakiś zbiornik "jako przykład" - tym bardziej gloryfikujacy jakieś tam oświetlenie. Po 3 miesiacach to mozemy stwierdzić że koralowce na razie pod nim nie zdychają. Oczywiście ja wiem, że lampy led są super i jak na razie nic lepszego nie wynaleziono, jednak każdy rozsądny niedowiarek roześmieje Ci sie w twarz i będzie miał rację widząc "3-miesięczny przykład"


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co tam dodam jeszcze fotkę fajnej patriotycznej "perełki".

ten biało-czerwony stworek to ponoć rodzaj gąbki, choć trudno w to na pierwszy rzut oka uwierzyć.

post-9808-0-65501300-1316693519_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"tomasz"

masz rację, że trudno te akwa podawać za przykład, oczywiście przykładem mogą być baniaczki, które udaje się wystartować bez zbędnych strat i utrzymać je w przyszłości ku radości ich wzrastającego piękna.

mam nadzieję że tak właśnie będzie, ale nie chodziło mi bynajmniej o sugerowanie że odpalenie solanki na ledach daje pewność sukcesu.

myślę, że ów baniaczek będzie jeszcze opisywany i podziwiany przez wszystkich, za to trzymam kciuki.

ps. ja nadal jestem zwolennikiem hqi + t5 :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast jak wiadomo stawiam na ledy. Myślę, że za rok ten zbiornik pokaże iż się nie mylę. :thumbsup:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sie stalo z kolorami czerwony i fioletowy? z tego co widze to zebrasoma xanthurum jest granatowa a nie fioletowa, a korale na dole ktora sa czerwone widac je jako brudny rozn wpadajacy w blekit. szkoda ze zaden sklep oprocz reefshopu nie sprzedaje tego, mozna by wtedy zobaczyc na wlasne oczy jak to swieci i samemu ocenic. jak dla mnie wyglad swiatla od ledow to kupa g.... ale oczywiscie nie zaprzeczam, ze korale sie to podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martek

Akwarium ładnie sie zapowiada - widać że jest pod dobrą opieką - w dodatku czysto i nie zawalone..

Mam kilka pytań:

Pewny jesteś że ten zbiornik ma 160cm? :)

Druga sprawa - jak tam weszły świetlówki 80W? :) Owszem, jest Pandora XM 4x150W z 4szt świetlówek 80W - ale ona wyszła tydzień temu z produkcji dopiero.. :)

W Pandorach XM 1250mm - są trzy panele LED - oraz 4świetlówki T5 - 54W każda - z tego co wiem ... ;-)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co tam dodam jeszcze fotkę fajnej patriotycznej "perełki".

ten biało-czerwony stworek to ponoć rodzaj gąbki, choć trudno w to na pierwszy rzut oka uwierzyć.

Szkoda że to się nie nadaje do takiego akwa i umrze :/


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult

Zebrasomy xanthurum są granatowe - bo wiedzą że są po ledami... :)

A tak serio - w handlu są dostępne dwie odmiany - i do nas jak przychodzą - to raz są granatowe - a raz mają zabarwienie fioletowawe(zresztą eksporter pisze wtedy - Purple Tang (True Purple!)

Co do wyglądu - jednym się podobają ogórki a innemu ogrodnika córki.. :)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult lepiej nie zaprzeczaj...

jakby co to ja nie mam "markowej" lampy LED, a światło u mnie nawet na DIY nie wygląda bynajmniej jak kupa g... i sądzę, że w markowych ze starowanym kolorem jest jeszcze lepiej...

widziałeś kiedyś jaki kolor nadaje akwa świetlówka KZ Coral Light Fiji Purple??? - zapewne... to wyobraź sobie, kupę g... w tym kolorze tylko, że jakby bardziej doświetlonym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek akwa ma 260x60x60, co do lamp to sorki zagalopowałem się z tą mocą, oczywiście 3 panele led + 4 świetlów t5 54W B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tomaszem, Efekty można będzie oglądać za rok a nie teraz


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gąbka to spider sponge, też jestem ciekaw ile dożyje. Zbiornik niestety nie stanowi żadnego przykładu na wspaniałość ledów. To, że światło z Ledów jest rewelacyjne to wszyscy wiemy, w końcu można je praktycznie dowolnie ustawić.

I kolejny raz - fotki w rozdzielczości z lat 90`tych.

Czekamy na fotki Styczeń 2012, wtedy będziemy sie podniecać albo dumać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubek co Ci da sterowanie kolorem jak fioletowego i czerwonego nie ma bo dioda tego prawie nie emituje?

Przemku, moja zebrasoma xanthurum wiec jest hybryda, bo zmienia kolor w zaleznosci od zrodla swiatla, tak samo jak zoltek ktory jest pomaranczowy gdy swieca sie same niebieskie sietlowki.

Przemek posiada magiczne urzadzenie do pomiaru dystrybucji swiatla, wiec bardzo by bylo fajnie, gybysmy tu mogli zobaczyc dystrybucje kazdej diody z osoba i wypadkowa calej lampy i mozna by to porownac z wykresami swietlowek.

Ja nie jestem zawsze przeciwko wszystkiemu, tylko widze na zdjeciach ze czegos brakuje temu swiatlu, a wiem ze diody maja WASKIE (wzgledem HQI i T5) spektrum i to trzeba dopracowac. Gdyby byly diody led o sprawnosci >120lm/W i swiecili takim samym swiatlem jak RADIUM 20000K (czy nawet BLV 14KK) to bym pierwszy w kolejce stal po taka lampe.

I nic sie nie zmieni w tej materii poki ktos nie zamowi wiekszej ilosci diod u producenta.

Gdy mi sklad wietlowek nie odpowiada, to sobie moge zmienic. Jak mam fajne swiatlo, a mi sie znudzi, to tez sobie zmienie. Moge sobie zmieniac i przekladac dowolnie jak chce. A tu niestety bedzie swiatlo takie a nie inne przez kilka lat, i nic sie z tym nie zrobi.

Przemo co z dystrybucja w innych miastach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

snocho - może to nie zręczne - ale napisz proszę swoje zdanie...

wg moich obserwacji Twój nowy zbiornik jest jednym z fajniejszych jakie powstają - napisz co skłoniło Cie do zmiany z ledów - które u Ciebie działały... hqi jednak bardzo mocno żre prąd - a i lampa tania nie była...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ledy Black Pyton i wróciłem do hqi. Aqwa pod ledami po prostu mi się nie podobało było jakieś przyciemnione a same bliki bardzo punktowe i nienaturalne. Dodatkowo grzałka zaczęła hulać non stop. Jak dla mnie wybór oświetlenia to kwestia gustu a o gustach się nie dyskutuje.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubek co Ci da sterowanie kolorem jak fioletowego i czerwonego nie ma bo dioda tego prawie nie emituje?

Przemku, moja zebrasoma xanthurum wiec jest hybryda, bo zmienia kolor w zaleznosci od zrodla swiatla, tak samo jak zoltek ktory jest pomaranczowy gdy swieca sie same niebieskie sietlowki.

Przemek posiada magiczne urzadzenie do pomiaru dystrybucji swiatla, wiec bardzo by bylo fajnie, gybysmy tu mogli zobaczyc dystrybucje kazdej diody z osoba i wypadkowa calej lampy i mozna by to porownac z wykresami swietlowek.

Ja nie jestem zawsze przeciwko wszystkiemu, tylko widze na zdjeciach ze czegos brakuje temu swiatlu, a wiem ze diody maja WASKIE (wzgledem HQI i T5) spektrum i to trzeba dopracowac. Gdyby byly diody led o sprawnosci >120lm/W i swiecili takim samym swiatlem jak RADIUM 20000K (czy nawet BLV 14KK) to bym pierwszy w kolejce stal po taka lampe.

I nic sie nie zmieni w tej materii poki ktos nie zamowi wiekszej ilosci diod u producenta.

Gdy mi sklad wietlowek nie odpowiada, to sobie moge zmienic. Jak mam fajne swiatlo, a mi sie znudzi, to tez sobie zmienie. Moge sobie zmieniac i przekladac dowolnie jak chce. A tu niestety bedzie swiatlo takie a nie inne przez kilka lat, i nic sie z tym nie zrobi.

Przemo co z dystrybucja w innych miastach?

Nie rozpisując się za dużo - wszystko na odwrót jest jak piszesz.

1. Spectrum - biała dioda LED ma pełniejsze widmo od przywołanego przez Ciebie żarnika BLV 14KK czy Radium 20KK

Dla przykładu pierwsze lepsze zarniki 14KK i 20KK

hexps.jpg

ps20K250W.jpg

Jak widać spektrum jest rozciągnięte - ale nie jest tak pełne(pełne w 100% jest słońce - parabola) jak białych ledów(pomijając ultrafiolet).

Dlaczego więc światło jest "inne" - ano dlatego że zupełnie inaczej wyglądają dominujące fale w żarnikach - a inaczej w białych ledach.

Dlatego pisząc ze diody mają wąskie światło - to tylko częściowo prawda. Białe diody mają szerokie spektrum - od 400 do 700nm:

http://www.pacific-sun.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=76&Itemid=79

dla 13KK - tylko diody białe świecą.

Owszem - diody niebieskie, zielone itd - to źródła monochromatyczne o wąskim spektrum - ale nie białe.

co do zamawiania większej ilości diod u producenta - tu niestety jesteś w błędzie. Zobacz proszę jak zbudowane są diody - w jaki sposób uzyskuje się żądaną barwę światła - i dlaczego niemal wszystkie diody na starcie są niebieskie - a dopiero po dodaniu luminoforu - uzyskujemy określoną barwę.

Tu nie jest możliwe dodanie "gazu" jak w żarniku czy świetlówce - celem podbicia pewnej długości fali.

To zupełnie inna technologia - i nie ma czegoś takiego jak diody "wymyślone" do akwarystyki morskiej, "specjalnie" zaprojektowane itd(jak twierdzi jeden z producentów). To zwykłe oszustwo - żeby nie nazwać - kłamstwo.

Co do brakującego spectrum - oczywiście, ledy nie są w stanie pokryć w 100% tego co potrzebujemy - ale jeśli ktoś potraktuje panel LED jak żarnik - to wtedy taką lampę jak Pandora można potraktować jak combo HQI z T5.

Co do dystrybucji w innych miastach - z tego co wiem(nie zajmuję się sprzedażą w Polsce w zasadzie) - to lampy są dostępne jeszcze w kilku miejscach/sklepach w Polsce (m.in Erybka) - nie wiem tylko jak z jego stanami magazynowymi.

Także koledzy z forum którzy zajmują się zakładaniem zbiorników w Polsce współpracują z nami - i oferują nasze lampy do sprzedaży swoim Klientom.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.