Skocz do zawartości
hernio

Co podawać na początek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj zalałem swój pierwszy baniak. Co najlepiej lać do wody na początek. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego na początek to radzę więcej czytać :rtfm: i szukać już istniejących tematów tam wszystko jest.


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin dzięki :)

Waldit gdybym znalazł temat który by mnie zadowolił nie zadał bym pytania. A po za tym z tego co widzę też napisałeś parę postów gdzie odpowiedź była już wcześniej napisana. Nie pisz nie potrzebnych postów.

Pozdrawiam

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko bakterie, i czekać aż dojrzeje.

Pierwsza podmiana po miesiącu. Potem regularnie - ja robie co 2 tyg ok 10%.

Dopiero jak wsadzisz zwierzaki to obserwuj parametry i w odpowiednim czasie zacznij uzupełniać wapń (Balling) Jak będziesz miał dużo korali to dopiero inne wspomagacze :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Mi jeden facet powiedział - Na początku lej kalkwasser bo będziesz miał wyższe pH i mniej glonów.

No i lałem, ale czy to coś pomogło to nie wiem. Ogólnie kalkwasser jest metodą wczorajszą i bardzo niepopularną w kraju, bo nie dają polskiej instrukcji i goście baniaki wysadzali w powietrze :rofl:

Jak dla mnie fajna rzecz, ale fosforany może wywalać gwałtownie jak się zrezygnuje z lania.

Zrób tak jak chłopaki Ci napisali wcześniej, bo wszystko masz już zawarte w soli, nie ma sensu dolewać jak nie ma kto tego konsumować (i dokarmiać glony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak chcesz do mnie pić to najpierw sprawdź moje tematy. A co do tego co lać to już kilka razy czytałem więc dobrze poszukaj. :welcome::coffee:


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie i nic więcej.

jakies konkretne preparaty polecacie ?


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja lałem Hagen Cycle, ale naczytałem się złych rzeczy o nich i przeszedłem na Seachem Stability.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prodibio BioDigest chyba najlepsze, ale jest problem z dozowaniem do małych akwariów. Do mniejszych nadaje się Nite-Out II, ja stosowałem do wcześniejszego małego i byłem zadowolony. Jaką pojemność ma Twoje akwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Bardzo pozytywne, widać w testach że działa. Ogólnie Seachem to sprawdzona marka w morszczyźnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się fajna rozmowa zaczyna robić :) Jak widać można :) Dzięki :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja jestem zdania, że trzeba takie pytania zadawać bo akwarystyka idzie do przodu cały czas.

Jak ktoś zacznie Googlować i grzebać w starych postach to może dojść do wniosku, że najlepsza i najbezpieczniejsza metoda to Kalkwasser, a świetlówki T5 to nowość i nigdy się nie przyjmą :)

Tyle offtopu ;) Pozdro :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prodibio BioDigest chyba najlepsze, ale jest problem z dozowaniem do małych akwariów. Do mniejszych nadaje się Nite-Out II, ja stosowałem do wcześniejszego małego i byłem zadowolony. Jaką pojemność ma Twoje akwa?

mam taki sam zbiornik jak Twój, i zastanawiam się właśnie nad Prodibio BioDigest tylko tez zastanawiam się nad dawkowaniem


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.