Skocz do zawartości
jjablonski

Nowa ryba a banda pokolców

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma jakieś sugestie i doświadcznia dotyczące wprowadzania nowej ryby do zbiornika ze zgraną bandą pokolców?

Wpuściłem Chelmona rostratus-a a zóltek razem ze strigosusem ewidentnie stosują "falę"... :rant:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz przej... tak delikatnie mówiąc, nie wiem ile w sumie masz pokolców. Ale z postu wynika, że na pewno zebrasoma i ctenochaetusa. Z zebrasomą może być różnie, albo przyjmie nowego po jakimś czasie, albo wcale . Ctenochaetus też nieprędko 'wybacza'. Z kolei chelmon jest rybą wrażliwą na stres, może nie przeżyć ataków pokolcy. Chelmona do klatki, niech się widzą i może się uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spore lustro z boku akwa i to szybko obserwuj co się będzie działo powinno pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy problem generalnie dotyczy tylko ryb "podobnych" do pokolcy?

Bo mam u siebie 3 rozrabiaki (żółtek, hepatus i strigosus) a chciałbym jeszcze wpuścić parkę Pterapogonów Kaudernii no i parkę błazenków (a może i jeszcze jakąś drobnicę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakieś sugestie i doświadcznia dotyczące wprowadzania nowej ryby do zbiornika ze zgraną bandą pokolców?

Wpuściłem Chelmona rostratus-a a zóltek razem ze strigosusem ewidentnie stosują "falę"... :rant:

Miałem identyczną sytuację, po jednym dniu było spokojniej, po 2 dniach pełen pokój, pływają zawsze razem. Nie twierdze że to reguła, no ale tak bywa :)

rpp - na mniejsze ryby ze strony żółtka 0 reakcji, nie widzi ich :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy poszedł do komina, wyczyściłem szybę tak że go ładnie widać i poczekam kilka dni aż go beda ignorowały, może go zostawią w spokoju, bo jest dużo mniejszy od każdego z bandy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydrukuj jakieś zdjęcie Chelmona na kartce, wytnij i przyklej do szyby akwarium, niech gang przyzwyczaja się do widoku nowego.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to określiłeś, gang. Zóltek razem ze strigosusem na przedzie a hepatus i imperator z tyłu dowodzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gang hepatusa z żółtkiem wykończyły chełmona

Patrz a u mnie całkiem odwrotnie.

Dwa tygodnie temu kupiłem chelmona bo brzydal wyskoczył z akwa.

Hepatus całkowicie olał a żółty ze dwa dni świrował i sobie odpuścił.

Zaznaczam że chelmon jest wielkości żółtego ale nie wiem czy to ma znaczenie.


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chełmon był większy o żółtego niestety zgrali się tak mocno że jak żółty zaczynał hepatus natychmiast podłapywał "zabawę". Skończyło się na tym że chełmon nawet nie mógł z narożnika aqwa wypłynąć.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykleiłem 2 zdjęcia i banda porównuje je z chelmonem w kominie. Jak myślicie po jakim czasie próbować przenieść go z komina do zbiornika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jjablonski , prawda jest taka , że masz za małe akwarium na tyle ryb ( mam na myśli pokolce ) , nie wiem jak wygląda Twój zbiornik , ale żeby ryby na siebie zbyt czesto nie wpadały powinieneś mieć kilka kryjówek , wtedy jest dużo lepiej z aklimatyzacją. U mnie chelmon plywa trzeci rok , a za kompanów ma dwa żółtki , białobrodego , hepatusa , więc jak widzisz ekipa do tępienia spora , ale jakoś się nie tłuką , bo mam sporo kryjówek a chelmon pływa tylko w poszukiwaniu jedzonka i nic więcej go nie interesuje.

Właśnie wszedlem na youtube , ale masz tam ryb , ja cie piernicze , tak z czystej ciekawości , jakie masz NO3 i PO4 ?

Będzie ciężko z Chelmonem , zawsze będzie widoczny więc teoretycznie jest gościu do lania.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kryjówek mają bardzo dużo i regularnie się chowają. Strigosus praktycznie cały czas przeskakuje pomiędzy nimi.

Co do ilości ryb to już komplet :) zastanawiam się tylko nad pozbyciem się lub wymianą na mniejszy egzemplaż imperatora a Chełmon ma być w miejsce brzydala, jak pozostałe go zaakceptują.

Wczorajsze parametry:

NO3 poniżej 2,5, PO4 mała hanka 0,01. Wódki daję 7 ml na dobę podzielone na 6 dawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie cięzko z nowym... Strigosus i zółtek od 2 godzin prawie cały czas z pyskami w szybie do komina....zdjęcia juz olane....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strigosus i Żółtek to jedne z najbardziej upierdliwych ryb pod tym względem. Obawiam się że Chelmonowi ten sump nie wyjdzie na zdrowie. Może spróbuj go wpuścić wieczorem przed zgaszeniem światła. Próbuj w momencie gonitwy puknąć w szybę , wrzucać malutkie porcje pokarmu dla odciągnięcia uwagi , przyklej fotkę Żółtka i Strigosusa .... lusterko też jest OK. Chelmon to bardzo stresowna ryba - długo fali nie wytrzyma.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Strigosus okazał sie Ctenochaetus truncatus i już szuka nowego domu. (Ryba ma około 9-10 cm - 150 PLN? )

Fal przekonałeś mnie :)

Chelmona wpuszczałem przy zaciemnionym całkowicie zbiorniku, chwilę po zapaleniu światła dałem mrozonki i prasowane algi.

Było też lustro i banghead.gif Banda się najadła i odkryła nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Warszaway ma pułapkę na ryby i może ja pozyczyć?

Potrzebuję czegoś na złapanie Imperatora i Ctenochaetus truncatus (około 10 cm każda)

Obydwie ryby są na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.