Skocz do zawartości
thomas kay

Sól RED SEA Coral Pro Salt

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tego na PW bo żona tego wątku nie znajdzie @ ikiris napisz tu i na PW z góry dziękuje i pozdrawiam !


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświezono temat po dwóch latach i znów dywagacja na temat długości mieszania. Moja solniczka przez cały okres swojego istnienia jechała na Red Sea Coral Pro, no może pierwsza podmiana na Instant Ocean, a potem jedno opakowanie Kenta gdzieś się trafiło. Moje doświadczenia z RS Coral Pro są jak najbardziej pozytywne:

1. Nie czytałem instrukcji - nie czułem takiej potrzeby.

2. Temperatura jak to u mnie w RO 15-20 stopni nie więcej (beczka 100-110 litrów) - przy dużum zbiorniku podgrzewanie wody uważałem za nieistotne.

3. Czas mieszania nie istotny - najważniejsze kryterium to klarowność roztworu. Czasami solanka czekała w beczce kilkanaście dni na podmianę i nic się nie działo.

4. Sól sypałem do beczki w całości jednorazowo (ok. 4,0-4,2 kg) i zapuszcałem NewJeta 2000l/h.

5. Nigdy nie trafilo mi się jakiekolwiek zmętnienie czy jakaś inna dziwna sytuacja.

6. Po podmianie zawsze widać było ewidentne pompowanie korali, po kilkuminutowym ich obkurczeniu. Nigdy nic złego się nie stało.

7. Dla krewetek i kraba lub langusty podmianka była sygnałem do wylinki (oczywiście nie dla wszystkich i nie co tydzień), po podmiance zawsze coś wyliniało.

8. Jak ktoś chce spokój to sól naturalna jest najwłaściwszym wyjściem. Wg. mnie sól syntetyczna nigdy nie dorówna soli naturalnej, bo człowiekowi daleko do tego, aby poprawić naturę.

Miłego rozrabiania solanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zadałem pytanie do producenta. Odpowie, to się skończą dywagacje o Red Sea Salt (niebieska). Coral Pro wiadomo max 4h (wg instrukcji).


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zadałem pytanie do producenta. Odpowie, to się skończą dywagacje o Red Sea Salt (niebieska). Coral Pro wiadomo max 4h (wg instrukcji).

Krzysztof, jak Ci producent odpowie, to dopiero zaczna się dywagacje na forum. Mam takie przypuszczenie, że nic z tej odpowiedzi konkretnego nie wywnioskujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, jak Ci producent odpowie, to dopiero zaczna się dywagacje na forum. Mam takie przypuszczenie, że nic z tej odpowiedzi konkretnego nie wywnioskujemy.

Gorzej, jak odpowie, że trzeba tydzień mieszać ;)


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz ja, czy dalej ktoś używa tej soli, ja zrobiłem pierwsza podmiankę i mam śnieg w akwarium,od 3 dni sa opady :) i nie ustępują,Zrobiłem ja dokładnie tak jak jest na instrukcji,jak się tego pozbyć teraz , i czy jest to podstawa do reklamacji tej soli


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam caly czas tej soli od kilku lat i nie zauwżyłem takich problemow jak opisujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól ta szybko się rozpuszcza i opisanych efektów nigdy nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to teraz ja, czy dalej ktoś używa tej soli, ja zrobiłem pierwsza podmiankę i mam śnieg w akwarium,od 3 dni sa opady :) i nie ustępują,Zrobiłem ja dokładnie tak jak jest na instrukcji,jak się tego pozbyć teraz , i czy jest to podstawa do reklamacji tej soli

A jak ja ropuszczaleś ?

Ja mialem tak tylko raz jak nasypalem sól do zbiornika gdzie bylo mniej niz polowa docelowej ilosci RO i sól przez kilka godzin leżała bez mieszania. Jak skonczylo się nalewac RO i załączyła sie pompa mieszajaca i grzalka to sól sie wytrącila, było mleko a CA bylo poniżej 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje od jakiegoś czasu i woda kryształ. Trzeba tylko według instrukcji wodę podgrzać a następnie wolno dosypujac mieszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, nie uzywam pompki do mieszania.

Ale, jednoczesnie z podgrzewaniem wody, mam wlaczony silny brzeczyk i napowietrzam. To trwa moze z 10 minut. Wyciagam grzalke i sol sypie powoli, wlasnie na wylatujace do gory babelki.

Gdy wsypie calosc lub prawie calosc, to zamieszam w wiadrze reka (8 x w lewo i 3 x w prawo) i po 5-ciu minutach solanka jest przezroczysta i gotowa. Wtedy dopiero wyjmuje napowietrzacz.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bracie napisz do producenta zapytanie o co kaman !

nawet zadzwoniłem ,nie miał juz wymówek to powiedział ze po otwarciu wiadra powinienem wymieszać sol, a tak to wytracil sie weglan wapnia czy jakoś tak ,i powiedział żebym użył waty możne pomoże i tyle miał do powiedzenia

podmianka ,jak w instrukcji ,i wytraciło sie dopiero po wlaniu do akwarium


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak używałem tej soli, też miałem biało po wlaniu. Teraz na Preis i nic takiego się nie dzieje.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam od niedawna, nie podgrzewam. Po 10 minutach mieszania pompka woda klarowna zero problemów.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pozostaje Ci nic innego tylko wymienić się małą ilościa soli z kimś kto używa tej samej lub zmienić całkiem na inną . Jest podejrzenie że patie soli są niepowtarzalne a co za tym idzie jest ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podgrzewac, nie napowietrzac, nie mieszac za dlugo. Pan tlumaczy ze nawet jak metna wlewac, w wyniku stracenia strata wynosi 2%

Zmetnienie w akrarium powinno zejsc. "Bardzo ciekawe" komenty pof filmikiem.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja nie mam zmętnienia tylko jak by ziarenka piasku,ale chyba wata daje rade coraz mniej tego,jutro robię 2 podmiankę jak będzie to samo to się przejadę do nich z ta sola

ja juz przygotowałem mały filter by sie tego pozbyc

post-8749-0-66414500-1434103267_thumb.jpg

Edytowane przez hajtaler (wyświetl historię edycji)

e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak z soli jestem zadowolony w 110%.Jak na razie zużyłem niespełna 40kg więc nie tak wiele,sól bardzo fajnie się rozrabia nawet w zimnej wodzie prosto z filtra ro w około 15 min solanka jest idealnie klarowna,co do solanki to fakt na dnie wiaderka zawsze zostają jakieś drobne zanieczyszczenia,aczkolwiek nie ma co się dziwić bo sól jest odsalana.Co do soli to używając tyle kilogramów to ciągle jest sypka,i nie zdarzyły mi się żadne zbrylenia a sól trzymam w piwnicy gdzie jest w miarę wilgotno i zimno :thumbdown:,aczkolwiek jest zamknięta w wiaderku i worek jest zaciśnięty opaską którą daje producent co jest bardzo fajnym pomysłem :smiling: .Co do reszty to dopiero można wyciągnąć wniosku po dłuższym użytkowaniu.

Pozdrawiam. :D


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xhce przejść na sól RS bo nie znalazłem żadnej złej opinii , ale nie wiem czy stosować CORAL PRO SALT czy RED SEA SALT , w baniaku mam lps sps miekasy i sporo ryb , nie nastawiam się na sps mam bo dostałem wiec się zaopiekuję. Leje narazie tylko ballinga i bakterie gro tech 123

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.