Skocz do zawartości
thomas kay

Sól RED SEA Coral Pro Salt

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobra sol.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem 10 kilo coral pro Salt zrobulem dwie podmiany , teraz zamówiłem niebieska mam nadzieje ze będzie tak jak mówią wszyscy

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Może mi ktoś napisać jak wyglądała jego sól (opakowanie), bo mam podejrzenia odnośnie oryginalności soli, którą kupiłem.

Wcześniej miałem REEF SALT z AQUAFORESTa i wiaderko było oryginalnie zapakowane, wieka nie dało się ściągnąć bez wcześniejszego wyłamania ząbka zabezpieczającego. W środku worek foliowy zaciśnięty opaską i certyfikat jakości. Dziś dotarła do mnie sól RED SEA CORAL PRO SALT 7kg. Wieko bez zabezpieczenia, worek foliowy niczym nie spięty, żadnego certyfikatu/instrukcji w środku. Brak instrukcji w języku polskim, żadnych plomb. A ta naklejka która jest w środku z jakimś numerem, nie została nawet naklejona i w firmie w której pracuję jestem w stanie wydrukować masę identycznych naklejek bo są to ogólnodostępne formaty papieru naklejkowego do drukarek przemysłowych. Jeśli tak oryginalnie pakują tą sól to jest to mój pierwszy i ostatni zakup z tej firmy. Jeśli jednak Wasze opakowania wyglądały inaczej, miały jakieś plomby itp., to będę reklamował produkt. Nie podaję nazwy sklepu w którym dokonałem zakupu, nie mam zamiaru nikogo oczerniać ale chciałbym mieć pewność, że to co kupiłem jest w 100% produktem jaki zamawiałem. Nie wierzę w uczciwość wszystkich sprzedawców. W takie wiaderko można wsypać wszystko - nawet sól kuchenną lub drogową. Żenada!

Załączam zdjęcia tej soli.

post-25727-0-41465700-1461866886_thumb.jpg

post-25727-0-05966400-1461866889_thumb.jpg

post-25727-0-84705600-1461866891_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja RS Coral pro była tak samo zapakowana a nawet ja nie miałem tej naklejki, a powiem Ci, że odmierzyłem tą ilość co jest na opakowaniu i nie miałem zastrzeżeń. Tym pakowaniem się nie przejmuj jak sprzedający jest ok to będziesz miał RSCP a jak kombinuje to zobaczysz to po wartościach. Ja osobiście kupowałem w eR i mnie nie oszukano.

Pozdrawiam.


354 l neto w obiegu, Jebao DCT 8000, Jebao RW - 8 szt 2, JVP 101, odpieniacz by Edi na pompie Jebao AC 3500

Start 29.04.2017

 

53ca5fc40b797d7581d1c2adf97665f4u1432a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem z dużym wiadrem. Chyba standard tej marki. Ale sól sama w sobie całkiem dobra. Mam już prawie rok to wiadro i wciąż fajnie sypka.

The more you know, the less you don't know


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tej soli od jakichś 3 miesięcy inod tamtej pory cały czas okrzemki w aqa, rodi tak już stuningowalem ze chyba woda destylowana z niego płynie a okrzemki jak były tak są, nie mam już sienczego przyczepić tylko sól, choć test na krzemiany wskazuje nieobecnosc

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tej soli od jakichś 3 miesięcy inod tamtej pory cały czas okrzemki w aqa, rodi tak już stuningowalem ze chyba woda destylowana z niego płynie a okrzemki jak były tak są, nie mam już sienczego przyczepić tylko sól, choć test na krzemiany wskazuje nieobecnosc

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Może to nie orzkemki tylko DINO daj zdjęcia

Sól RED SEA Coral Pro Salt-jest bardzo bogatą solą przeznaczoną do zbiorników mocno obsadzonych SPSami . Jak chcesz zmienić sól to proponuje H2Ocean lub RedSea Niebieską , żebyś nie przerzucił odrazu na sól syntetyczną -bo to będzie błąd.

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafie co tam masz za piasek ?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Nie pamiętam bo mam go już z 3 lata ale chyba jakiś najtańszy suchy z erybki :

http://erybka.pl/product-pol-168-Korallen-Zucht-Korallensand-Aragonit-Natural-4-6kg.html

Do przesiewania piasku mam babkę kopiącą i nic mi się nie odkłada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja tez kopie a i tak w piachu pełno gazu

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W osadzie nie ma bąbelkow są tylko w piasku osad to.jasnobrazowy nalot

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć kiedy zmienić niebieska sól na czarną? Lub ogólnie kiedy stosować probiotyczna a kiedy zwykła?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienilem teraz pro na zwykła niebieska i jest super ale mam pelnego ballinga ATI.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super właśnie o taką odpowiedź mi chodziło, teraz już wiem wszystko.......

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć kiedy zmienić niebieska sól na czarną? Lub ogólnie kiedy stosować probiotyczna a kiedy zwykła?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Ja jak rok temu startowałem to od razu na Soli Red Sea Coral Pro, wodę RO od razu nią zasalałem w zbiorniku,tak tylko do dziś jadę na tej soli.Ogólnie sól czarna ma podwyższone wartości KH/MG/CA. Ja bym ją na twoim miejscu stosował wtedy gdy by co tygodniowe podmiany nie wystarczyły ,że po prostu nie jesteś w stanie uzupełnić ubytków.

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dopiero zaczynam lać ballinga bo 10% podmiane co tydzień nie starcza, czyli to cała różnica tych soli w ilości ca kh i mg ? To nienjest jakaś probiotyczna? A jeśli jest to co to konkretnie znaczy ?

Janwystartowalem na soli AF sea Salt potem zmieniłem na AF reefsalt, ale parametry skakały jak żaby na gorącej blaszce wiec poszedłem w red sea, od 4 miesięcy jadę tylko na red sea Salt i chce zastosować pełny program red sea

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Radek-sl (wyświetl historię edycji)

ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest to sól naturalna* tzw jest odsalana z wody morskiej."Sól morska Coral Pro Salt jest biologicznie zrównoważona, zawierając przy tym podwyższone zawartości wapnia (Ca), magnezu (Mg), węglanów(KH)"

"Najważniejsze cechy soli Coral Pro Salt to:

  • naturalna sól morska z Morza Czerwonego
  • biologicznie zbilansowana
  • pełny zestaw pierwiastków śladowych
  • stałość parametrów
  • brak azotanów (NO3)
  • brak fosforanów (PO4)
  • brak wysokich poziomów metali ciężkich
  • brak szkodliwych związków chemicznych
  • niska zawartość wilgoci"
    A Probiotyka to nic innego jak kultury bakterii które są dodawane do soli.A czy w tej o której mowa są bakterie to ci nie powiem bo aż takiej wiedzy nie mam.

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz wiec przy tej soli trzeba się zastanowić czy lać pierwiastki śladowe np płyny coraz Colors ABCD, czy tylko prostego ballinga

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem ci ja na pełnej gamie produktów nie prowadzę zbiornika tylko użytkuję samą sól która mi akurat pasuje jak i zbiornikowi.

Po za tym tylko leję najtańsze proszki balingowe które sam rozrabiam.Bo by stosować cały program to niestety trzeba mieć duży budżet.

A tak po za tym na internecie jest taki mały poradnik z red sea na YT.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowalem pol roku czarna pro plus pelny balling z mikroelementami i wszystko pieknie roslo, teraz przeszlem dla testu na ta ubozsza niebieska i tez pelny balling i jest bez zmian wszystko dalej pieknie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Startowałem na IO, następnie przez ostatnie 3 miesiące jadę na Red Sea tej zwykłej.

Od zmiany soli mam przyrosty.

W zbiorniku miękasy i LPS.

200 litrów bez sumpa, cotygodniowe podmiany 20 litrów

Parametry :

Zasolenie 1.023

pH-7,7

PO4-0

No2-0

No3- 5

kH- 7,0

Mg-1230

Ca-440

NH4<0,25

Si - 0

Zastanawiam się czy zmieniać na RS Coral Pro ? jak sądzicie ?

Edytowane przez madizal (wyświetl historię edycji)

ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.