Skocz do zawartości
Mariusz L

Wywóz szczepek z Egiptu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wybieram się do Egiptu i chciałem się poradzić forumowiczów czy jest szansa, czy ktoś z Was próbował może przywieść sobie szczepkę korala z rafy? Pokusa jest spora, ale nie chciałbym narazić się na jakieś nieprzyjemności na granicy. Pomyślałem że włożyłbym kawałek koralowca do butelki z wodą i do walizki ;).Wiem, że nie wolno wywozić żadnych skal itd. ,ale jakieś maleństwo wielkości 2cm też? Co o tym sądzicie?

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybij to sobie z głowy, konsekwencje mogą być bardzo nieprzyjemne, nie warto.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to jest totalny zakaz wywozu czegokolwiek, nawet tak malych szczepek, pokusa jest spora ale taka szczepka kosztuje 20-30 zeta..... :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet do muszelek się czepiają :thumbdown:


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale gdyby każdy ulegał tym "wielkim pokusom" to do Egiptu nie byłoby już po co jeździć. Tak to niektórych dziwi/boli?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden duzy sztorm niszczy ( wywala na brzeg) wiecej korali niz jakby z sumowac przez rok kazdego odwiedzajacego Polaczka

Taki maly Off topik :D


zapomnialem na zlocie dac Monice zaswiadczenie o dyslekcji :D

sry za ortografie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slyszalem o niemieckiej rodzienie ktora pojechala do Egiptu na urlop. Dziesiecioletnia corka zbierala kamienie i muszelki, takie zwykle co na plazy mozna tysiacami znalezc. Wsadzila ojcu do kieszeni w torbie i goscia zwineli na granicy za wywoz egipskich dobr kulturowych: kamyki z plazy i skarbow przyrody: muszelki z tejze plazy. Podobno 3 miesiace siedzial w wiezieniu egipskim zanim sprawe wyjasniono.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az sie kiedys skrecalem jak widzialem "szczepki" za darmo, no normalnie do zabrania... (Maledivy).

Jednak wybralem wolnosc, a trzepali...

Podobno w Egipcie w wiezieniu slabo karmia i nie ma klimy :wallbash:

Za to rentgena maja na lotnisku. :w00t:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no Tomasz nie popadajmy w skrajności, osób majacych akwaria morskie jest garstka, poza tym nikt nie mówi o niszczeniu rafy i wywożeniu wielkich korali. Ułamany kawałek SPS-a odrośnie w miesiąc, także nie sądzę żeby to był problem. Moim zdaniem bardziej rafę niszczą ludzie nie świadomi, nie znający się na rzeczy, a nie my kochający te hobby.

Dziękuje za odpowiedzi, w takim razie pozostaje tylko popatrzeć na ten podwodny, bajecznie kolorowy świat :)

Pozdr.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no Tomasz nie popadajmy w skrajności, osób majacych akwaria morskie jest garstka, ...

doprecyzuj słowo "garstka" proszę. i jaki masz punkt odniesienia?

pytanie co najmniej dziwne, pomijając, że było n-razy na forum zatrzymanie za fragi , pamiątki z Egiptu i n - innych.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się skusiłem i przywiozłem kilka ładnych muszelek znalezionych na plaży z Egiptu..w żelazku turystycznym , które wcześniej wybebeszyłem , no i pokarało mnie :wallbash: pogubiłem części żelazka i do dzisiaj jest bezużyteczne, a żona niezadowolona :harhar:, mój kolega przywiózł koralowce w metalowej puszce po kawie ale to jest ryzyko bo miękkie promienie roentgena prześwietlają cienki metal. Ja bym kombinował z metalowym termosem dodatkowo trzyma temperaturę.


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garstka akwarystów łamie bo "wczasy muszą się zwrócić", druga garstka bo chce sobie coś na telewizorze postawić a trzecia garstka chodzi po acroporach bo nikt im nie powiedział że to żywe zwierzęta i tak nie wolno. Najlepszy przykład - rafy przy hotelach w Hurghadzie - kiedyś tętniły życiem a teraz ? Kicha.

To chyba MY powinniśmy być Ci mądrzejsi i bardziej świadomi?

PS. Albo kupmy sobie wszyscy termosy...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się skusiłem i przywiozłem kilka ładnych muszelek znalezionych na plaży z Egiptu..w żelazku turystycznym , które wcześniej wybebeszyłem , no i pokarało mnie :wallbash: pogubiłem części żelazka i do dzisiaj jest bezużyteczne, a żona niezadowolona :harhar:, mój kolega przywiózł koralowce w metalowej puszce po kawie ale to jest ryzyko bo miękkie promienie roentgena prześwietlają cienki metal. Ja bym kombinował z metalowym termosem dodatkowo trzyma temperaturę.

Jestem przerażony...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

druga garstka bo chce sobie coś na telewizorze postawić

W dobie telewizorów LCD to nie trafiony przykład :rofl:

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to stary jak widzę wiele zrozumiałeś. Gratulacje. :clap:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ pawoj1 - Ja się skusiłem i przywiozłem kilka ładnych muszelek znalezionych na plaży z Egiptu..w żelazku turystycznym , które wcześniej wybebeszyłem , no i pokarało mnie :wallbash: pogubiłem części żelazka i do dzisiaj jest bezużyteczne, a żona niezadowolona :harhar:, mój kolega przywiózł koralowce w metalowej puszce po kawie ale to jest ryzyko bo miękkie promienie roentgena prześwietlają cienki metal. Ja bym kombinował z metalowym termosem dodatkowo trzyma temperaturę.

buhahahahahaah prawie sie ze smiechu wywrocilem :rofl: , ludzie :rant: odpuscie sobie cos takiego :rant:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odnosząc się do kwestii etycznych, chciałbym przedstawić jak moim zdaniem kalkulować realizację takiego pomysłu. Otóż należy przeanalizować stosunek ryzyka do korzyści. Ryzyko- może nie bardzo wysokie, ale całkiem realne prawdopodobieństwo wpadki. Tutaj nie należy spodziewać się traktowania zgodnie ze zrozumiałymi dla nas zasadami postępowania karnego, z naszym sposobem myślenia. Konsekwencje opłakane i nieodwracalne, gdyż ,,rysy na bani" zostaną na resztę życia. Korzyść- mała szczepka, która będzie cieszyć oko dwa-trzy tygodnie zanim spowszednieje lub padnie. Uważam, że nie warto.


1200 l Opti-White (263x85x64); 215 kg LR; Pieniek Deltec SC 2060; 2x Tunze 6001 na Multikontroller; 2x Black Python 120W; 1x HQI 250W Reeflux 12000k; 4xT5 Fiji Purple i AM ReefBlue; 2x Lajon. Sól Preis Zalane od 15.12.2009r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało Mariusz, łam i przewoź, przynajmniej będziesz w telewizji, w programie "Cela" :D

Dziwię sie że dorośli faceci, AKWARYŚCI przez duże "A", bo przeciez morscy, mają takie pomysły...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz Ty za to rozumiesz jak widzę wszystko najlepiej :) Już wiesz, że wywożący szczepki chcą zarobić w ten sposób na wakacje, chcą stawiać na telewizorze itd. Tak się zdenerwowałeś, że nie załapałeś żartu nawet. Wyluzuj chłopaku i czytaj ze zrozumieniem :) Bo to jest forum do luźnej dyskusji i wymiany poglądów, a nie ataków wzajemnych na siebie. Rozumiem co chcesz powiedzieć i w dużej części zgadzam się z Tobą, jednak Twój insynuacyjny ton nie za bardzo mi się podoba i przemawia do mnie :thumbdown:

Nie no seb nie denerwuj się, nie zrobię Ci konkurencji.Luz chłopaku luz :)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpusc juz ten temat bo jak widzisz wiekszosc sie zgadza z Tomaszem. To po prostu kwestia etyki w naszym hobby.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpusc juz ten temat bo jak widzisz wiekszosc sie zgadza z Tomaszem. To po prostu kwestia etyki w naszym hobby

i myślenia... tak bym dodała...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam coś napisałem ale się rozmyśliłem. Szkoda że nie ma opcji "usuń post" :crybaby:

Tomek, mogę usunąć :) ale szkoda że edytowałeś post, bo słuszny był.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, kolega spytał:

Wiem, że nie wolno wywozić żadnych skal itd. ,ale jakieś maleństwo wielkości 2cm też? Co o tym sądzicie?

po czym stwierdził:

Dziękuje za odpowiedzi, w takim razie pozostaje tylko popatrzeć na ten podwodny, bajecznie kolorowy świat

więc chyba już można odpuścić z tym kamieniowaniem.

Jak zrozumiał to całe szczęście, jak nie to i tak nie przekonacie - chyba wystarczy.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.