Skocz do zawartości
robi

Wybory 2011

Rekomendowane odpowiedzi

Jak te wybory miałyby być demokratyczne skoro część obywateli zostala pozbawiona swoich konstytucyjnych praw wyborczych przez zupełnie kuriozlne i bezprawne zablokowanie list wyborczych Nowej Prawicy ?

Co o tym sądzicie ?

Moim zdaniem to największy skandal tej kampanii. Żeby nie zostać do niej dopuszczonym, z powodu opieszalstwa urzędasów.. :rant:


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak teraz czekajcie dopiero rudy z PO pierdolca dostanie

i kolejne podwyżki polecą i wat do góry

a emeryci byli milicjanci wojskowi i inni ubecy,dalej będą zabierać młodym pracę i brać emeryturkę i pęsję


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze watek idze w zlym kierunku :question:

mialo byc o wyborach (jak wyszly slupki i moze dlaczego), a nie o pogladach, co sie komu podoba, co nie...

tak przynajmniej ja zrozumialem meritum tej dyskusji : :wacko:

jesli bedziemy dalej brac w poglady to proponuje zamknac jednak temat :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak te wybory miałyby być demokratyczne skoro część obywateli zostala pozbawiona swoich konstytucyjnych praw wyborczych przez zupełnie kuriozlne i bezprawne zablokowanie list wyborczych Nowej Prawicy ?

Co o tym sądzicie ?

Ci co chcieli glosować w londynie nie mogli glosować np na bydgoszcz tylko na okręg warszawski.

Nie wiem zbytnio jak to wygląda ale ludzie się skarżyli że byli pozbawieni praw.

Zresztą kiedy media pozbawiają debat w/w P. to jak można mówić o demokracji ludzie nawet o tej partii nie wiedzą.

TMK nie zrozumieliśmy się ;)

Cyt;nikt już się nie daje nabrać i wszyscy wiedzą że to takie obiecanki których nikt nie spełni bo nie ma z czego

Wynik wyborów pokazał co innego.

Cyt:

Ja głosowałam na Korwina :) Ale wynik Palikota mnie cieszy.

stary zdecyduj się za jaką partią jesteś czy po czy NP bo to spora różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ben_sage

Cytaty z wypowiedzi TMK nie wydają mi się pozbawione sensu, natomiast nie rozumiem Twojego napastliwego tonu. Większość jak widać trzyma fason i dyskusja na drażliwy temat jednak jest możliwa. Co dziwne to Ty postulowałeś zamknięcie tematu zaraz po jego otworzeniu bo "obrażał twoje uczucia religijne", natomiast teraz w ogóle nie liczysz się z poglądami innych. Skoro polityka tak Ci podnosi ciśnienie to może daj sobie z nią spokój ale pozwól wypowiedzieć się innym bez obawy bezpodstawnego ataku?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja głosowałam na Korwina :) Ale wynik Palikota mnie cieszy.

Te dwie partie to praktycznie dwa skrajne bieguny ideologiczne. Nie rozumiem więc jak można głosować na Korwina i cieszyć się z dobrego wyniku Palikota... :question:

Ja osobiście mam tylko nadzieje, że którys z zawziętych obywateli oskarzy właściwe instytucje państwowe o łamanie konstytucyjnych praw. I nie jest ważne tutaj to, kogo popieramy i na kogo głosujemy, nie jest ważne której partii to dotknęło. Ważne jest to, że wybory powinny być demokratyczne a to znaczy między innymi RÓWNE, POWSZECHNE i TAJNE, a niestety takie nie były :(

Ja osobiście szanuję każdego Polaka, który poszedła głosować lub też został w domu bo każdy ma prawo do swoich poglądów i opinii. Nie podoba mi się natomiast, gdy ktoś ogranicza mi prawo wyboru. Bo ten system już przerabialiśmy w PRL i nie mam ochoty do tego systemu wracać.

To, co zrobiono z KNP to była "demokracja białoruska" w najczystrzej postaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TomekSz

Nie rozumiem więc jak można głosować na Korwina i cieszyć się z dobrego wyniku Palikota... :question:

Ja natomiast nie rozumiem jak można głosować na Korwina .... ale nie muszę przecież wszystkiego rozumieć. Wątek powstał po to aby komentować wyniki wyborów, a nie nasze przekonania polityczne. :welcome:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwie partie to praktycznie dwa skrajne bieguny ideologiczne. Nie rozumiem więc jak można głosować na Korwina i cieszyć się z dobrego wyniku Palikota... :question:

a ja widze gołym okiem analogi Palikota do Mikke

a mianowicie Korwin zyskiwał głosy problemami, które były nie do przejścia na dane czasy, ale pobudzały do rozwazania na dany temat: np. zniesienie słuzby wojskowej

Dzisiejsze problemy o ktorych sie mowi, a nie otrzymaja jeszcze dlugo zielonego swiatla to:

fiskalizacja prostytucji, legalizacja "miekkich", oddzielenie panstwa od kosciola katolickiego, rozluznienie zasad monopolu alkoholowego.

- rozwiązanie kazdego z w/w problemow to przychód do skarbu panstwa i likwidacja szarej strefy.

Kiedyś Mikke konstruował bardzo lotne mysli, obecnie Palikot. Mam nadzieje, że drugiego nie dotknie syndrom pierwszego - szaleństwo.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednej ze rzeczy nie rozumie w tych wyborach. To czy bedzie mi sie zylo iepiej czy gorzej zalezy tylko i wylacznie ode mnie. Podobnie jest z kryzysem. Jedni na nim zarabiaja inni placza. Polityka zawsze byla przedmiotem wasni narodowej.

Jedyna publiczna postac na ktorej sie nie zawiodlem to Sw. Mikolaj


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, ale rodzice Ci już w końcu powiedzieli że on nie istnieje czy jeszcze nie?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to to nie pytalem, przychodzi co roku wiec bidy nie ma. Niezaleznie od tego kto przy wladzy


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbsup:

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to to nie pytalem, przychodzi co roku wiec bidy nie ma. Niezaleznie od tego kto przy wladzy

Jak przychodzi to jest bieda... zawsze przyjeżdżał ;)

A renifery miały takie fajne dzwonki ..


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę chcecie na to tracić czas ? :thumbdown:


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym tylko Państwa serdecznie przeprosić za Podkarpacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan
Ja chciałbym tylko Państwa serdecznie przeprosić za Podkarpacie :)

Przypominają mi się filmy o komunistach, mówiących że zgnilizna idzie z zachodu :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, nie gniewamy się, ale pod warunkiem że to ostatni raz :whistle:

A pro po: kto tam wygrał?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuje się wywołana do tablicy-

Jak mozna popierać tak rózne partie?

Ja widzę sporo podobieństw:

K Korwin Mikke

P Palikot

K:Prawo stanowione będzie w oparciu o uniwersalne zasady moralne wypływające z chrześcijaństwa, natomiast wyznanie i światopogląd obywateli jest obszarem w żaden sposób nie podlegającym zainteresowaniu państwa.

P: Ruch Palikota postuluje rozdzielenie instytucji państwa od Kościoła. Chce likwidacji obowiązkowych lekcji religii w szkole oraz wstrzymania płatności na rzecz nauczycieli tego przedmiotu. Program partii Palikota zakłada także wprowadzenie zakazu udziału osób duchownych w uroczystościach świeckich.

P:Partia, na której czele stoi Palikot, postuluje, by zalegalizować miękkie narkotyki oraz zalegalizować związki partnerskie - bez prawa do adopcji.

K; W pochodzie/wolnych konopii/ wziął też udział Janusz Korwin-Mikke wygłaszając sowicie nagrodzone oklaskami przemówienie. Zwrócił w nim uwagę na bardzo istotne zagadnienie. Stwierdził, że głównym problemem nie jest sam zakaz korzystania z marihuany, ale przeświadczenie, że taką decyzję powinniśmy powierzyć urzędnikowi.

P: Program Ruchu zakłada likwidację Senatu i ograniczenie liczby posłów do 360. Ruch obiecuje wstrzymanie dotowania partii politycznych z budżetu państwa.

K:) Zniesienie finansowania partyj z budżetu państwa. Jeśli się da - radykalne ograniczenie propagandy wyborczej. Jeśli już chcemy mieć parlament jedno-izbowy - to lepiej byłoby zlikwidować Sejm...)

P: Ruch Palikota zapowiada walkę z biurokracją. Jednym z takich rozwiązań ma być zasada milczącej zgody, która polega na tym, że jeśli urząd w ciągu sześćdziesięciu dni nie wyda ostatecznej decyzji, to zakłada się, że jest ona korzystna dla obywatela.

K: Przyjęcie zasady, że nieotrzymanie przez obywatela w ciągu dwóch tygodni konkretnej odpowiedzi na podanie oznacza pozytywne rozpatrzenie tego podania.

PS. Dlaczego o przekonaniach politycznych nie mamy dyskutować. byle merytorycznie. Jak ktoś ma ładnego korala na sprzedaż to jego poglądy nie mają wpływu na mój zakup:)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku jak widzisz dla każdego osobnika ton jest inny i inaczej go odbiera.

Twój ton w wielu innych postach też był dosyć napastliwy, mimo że posłużył jako pomoc to sam styl był napastliwy.Tutaj jest off topic a na przedłużenie tematu przystała grupa moderatorów.

Swoje poglądy wyraża tutaj 85% postów.Więc i ja w to poszedłem nie poza zgoda reszty na poglądy polityczne nie czuje bym urażał w jakikolwiek inny sposób prywatnie. ;)

A ja jestem wyluzowany co było do stracenia to pozamiatane :smoke:

TMK

K.To Pan z poglądami staroświeckimi.

P.Widzi państwo nowoczesne.

W debacie ich wspólnej internetowej było można dosyć sporo wyczuć tych różnic i zupełnie inne rozwiązania.

Nie wiem czy widziałeś.

To że obaj sa za redukcja biurokracji i legalizacja nie znaczy że mają ze sobą podobieństwa.

Cel tych zabiegów jest zupełnie inny u obu panów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ben_sage

Twój ton w wielu innych postach też był dosyć napastliwy, mimo że posłużył jako pomoc to sam styl był napastliwy

Ale ja się zmieniłem ... jak Kaczyński przed wyborami prezydenckimi. :harhar:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK

Te podobienstwa, ktore przytoczylas to sa propozycje doraznych (skąd inąd słusznych rozwiązań), które nie zależa od ideologii, i nie zmieniają w swojej istocie jakichs fundamentów Państwa. Ale wybacz... od tego czy gandzia bedzie legalna czy nie sytuacja polskich rodzin sie radykalnie nie zmieni. Ja osobiscie bym sie z tego cieszyl ale pewnie bym nie korzystal.

W Polsce problemem jest nepotyzm, etatyzm, korporacyjność pewnych zawodow, brak reguł dotyczacych konfliktu interesow i zwykłej przyzwoitosci w rzadzeniu i chyba brak rozliczenia z przeszloscia. To nas duzo kosztuje. Widzimy to zdrzając sie z notariuszami, sędziami, lekarzami, urzednikami, koncesjami... to drenuje pieniadze z naszych portfeli. I z tymi problemami nalezy walczyc.

Korwin jest dla mnie skrajnym konserwatywnym liberałem. Troche dziwakiem z niewyparzonym językiem. Błędem Korwina jest to, że mówi to co myśli, a nie to, co powinien powiedziec - a tak się w polityce nie da. Do tego ma dużą wiedzę i jest sprawnym retorykiem. Jeszcze nigdy nie słyszałem żeby ktoś pokonał Korwina w dyskusji na argumenty i niejednokrotnie słyszałem jak niszczył argumentami swoich oponentow. Osobiscie uwazam, że nie powinien rządzić, ale przydalby sie w sejmie taki głos.

Palikot to taki trochę lewacki błazen mający skąd inąd dobre chęci i trafiający do ludzi. Niestety chyba nie ma on jakiejs przemyslanej wizji Państwa. Czasami myślę, że to taki Stańczyk naszych czasów. Produkt marketingowy mediow.

Ideowo to są dwa różne bieguny. Intelektualnie to są dwa różne bieguny. Marketingowo to są dwa różne bieguny.

Proponuje obejrzec bardzo "inteligentna" wypowiedz jednej pani z RPP, która dostala sie do Sejmu z Warszawy... Zobaczycie na czym polega roznica w poziomie merytorycznej dyskusji i wymianie pogladow.

http://www.youtube.com/watch?v=Nh3a_1RlqVQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palikot to taki trochę lewacki błazen mający skąd inąd dobre chęci i trafiający do ludzi. Niestety chyba nie ma on jakiejs przemyslanej wizji Państwa. Czasami myślę, że to taki Stańczyk naszych czasów. Produkt marketingowy mediow.

Dla mnie to taka bardziej ucywilizowana wersja Leppera, typowy krzykacz i populista.,który nie jest w stanie zbyt wiele zrobić. Był w komisji przyjazne państwo, nie zrobił za wiele. Taka miejska odmiana Leppera.

Jestem zaskoczony jego wynikiem, ale z drugiej strony gdy partia rządząca jest bardzo słaba, realna opozycja jeszcze gorsza i głupsza, to ludzie wybrali trzecie rozwiązanie, którym jest Palikot.

Generalnie tragedią ostatnich kilku lat, jest kompletny brak inteligentnych ludzi w każdej opcji politycznej. Do polityki idą głownie matoły, krzykacze i dorobkiewicze, którym los kraju zwisa i powiewa. Każdy tylko chce napchać swoje kieszenie i zwykłych ludzi mają głęboko w nosie.

Dzisiaj nie ma większego znaczenia na kogo się głosuje, wszyscy prezentują bardzo mizerny poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to taka bardziej ucywilizowana wersja Leppera, typowy krzykacz i populista.,który nie jest w stanie zbyt wiele zrobić. Był w komisji przyjazne państwo, nie zrobił za wiele. Taka miejska odmiana Leppera.

Jestem zaskoczony jego wynikiem, ale z drugiej strony gdy partia rządząca jest bardzo słaba, realna opozycja jeszcze gorsza i głupsza, to ludzie wybrali trzecie rozwiązanie, którym jest Palikot.

Generalnie tragedią ostatnich kilku lat, jest kompletny brak inteligentnych ludzi w każdej opcji politycznej. Do polityki idą głownie matoły, krzykacze i dorobkiewicze, którym los kraju zwisa i powiewa. Każdy tylko chce napchać swoje kieszenie i zwykłych ludzi mają głęboko w nosie.

Dzisiaj nie ma większego znaczenia na kogo się głosuje, wszyscy prezentują bardzo mizerny poziom.

Zgadzam się z Tobą w 100 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.