Skocz do zawartości
Wojtesu

Zanclus cornutus- karmienie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sprawy stoją?


"When the wife gets preoccupied with other things make your move. Never place a new coral, fish or Berghia in the aquarium while anyone is watching and never reveal how much anything costs"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawy stoją kiepsko, nadal niczego nie łapie. Przez chwilę wczoraj coś próbował ale wyplówał, dziś już nic totalnie nie rusza chodz mieszam wszystko. Zaczyna kiepsko wyglądać, więc myśle że jego czas jest policzony... Strasznie mi przykro...


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś oddał rybę komuś kto ma skałki mocno porośnięte gąbkami, albo sam zorganizuj takie skałki albo gąbki. ?


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś oddał rybę komuś kto ma skałki mocno porośnięte gąbkami, albo sam zorganizuj takie skałki albo gąbki. ?

Mam mnóstwo gąbek i ostatnio glonów.może Wojtek w zamian za uratowanie życia rozgwiazdy ja ci idolka uratuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmowałem skałki z sumpa w którym obrosły gąbkami ale nie zauwarzyłem żeby żerował. Dzięki wszystkim którzy pomagali ,podpowiadali ale IDOL nie przezył nocy... :(

Pozdrawiam Wojtek.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda :wallbash:


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Nie wolno kupować nie pewnych ryb bo to szkoda pieniędzy. Idol to ryba magnes jednak i trudno odpuścić:)

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

"When the wife gets preoccupied with other things make your move. Never place a new coral, fish or Berghia in the aquarium while anyone is watching and never reveal how much anything costs"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moim zdaniem trzeba było od razu dopuścić idola do głównego zbiornika.Z racji delikatności tych ryb taka procedura daje największe szanse aklimatyzacji i rozpoczęcie podejmowania pokarmu.Wiem że chciałeś dobrze najpierw zbiornik kwarantannowy ale z tego co czytałem to i tak po wpuszczeniu do głównego akwa dostał "kropek"tak więc tygodniowa kwarantanna w moim odczuciu mijała się z celem ,a jestem pewny iz dodatkowo przysporzyła niepotrzebnego stresu i spowodował osłabienie ryby.

Tak na marginesie z własnych doświadczeń wnioskuje że są to ryby raczej nie dające sobie w kasze dmuchać jeśli są w dobrej kondycji i nie zestresowane.

Kiedyś miałem zanclusa w zbiorniku razem z białobrodym,forcipigerem i lineatusem,i tak naprawde to idolek rozdawał karty choć leucosternon na zmianę z lineatusem starały się przejąć dowodzenie.

Z kolei w innym przypadku zdrowy jedzący Idol napastowany przez trzy labroidesy dimidiatusy które przedostawały się co jakiś czas z sąsiedniego zbiornika w ciągu kilku dni doprowadziły do stanu że przestał jeść i niestety padł a był na prawdę okazem zdrowia,jadł nawet płatki i granulowane pokarmy o mrożonkach nie wspomnę.

Szczerze współczuje straty tak niesamowitej ryby.Sam mam wielką słabość do nich.

Pozdrawiam


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj 4 piękne okazy w jednym ze sklepów. Warto było machnąć blisko 800 km. Podstawa to mieć wybór i możliwość obserwacji żerowania i zachowania ryb przy zakupie. Pływały w sklepie 2 tygodnie. Dzisiaj (16 godzin po wpuszczeniu) wcinały kryla, granulat hikari a skałę pędzlują z gąbek w zastraszającym tempie. 4 Idole pływające razem - przepiękny widok. To moja druga i ostatnia próba z tą rybą.


"When the wife gets preoccupied with other things make your move. Never place a new coral, fish or Berghia in the aquarium while anyone is watching and never reveal how much anything costs"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mój pierwszy Idolek przeżył 5 dni,też nie jadł i wykończyła go ospa. Teraz mam od ponad miesiąca drugiego i ten to jest dopiero żarłok w dosłownym tego słowa znaczeniu, przy korytku czeka pierwszy wcina wszystko od suchego po mrożonki śmiga po całym zbiorniku i kumpluje z czyszczącą krewetką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to zaczął podgryzać Favie a jak nie on to Acuminatus może ,ze skał coś wyjada gąbki też. Nie mam Spsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie. Idol ma się aż za dobrze. Ostatnio dał popis i wyciął mi Stichodactylę Haddoni dosłownie zniszczył ją na moich oczach odganianie nic nie pomogło. Nie zauważyłam aby podgryzał inne korale. A co do jedzenia to wszystko młóci a Noori to wyrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.