Skocz do zawartości
SaltMen

Nowy test saliferta na NO3 (a co a co a co sie staO)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

konczyl mi sie dawny test no3, zamowilem nowy.

Tamten skladal sie z dwoch proszkow. Nowa formula to 1 plyn i 1 proszek.

Test ma waznosz do 2013 roku.

Kupowany w renomowanym sklepie internetowym.

No i do rzeczy.

Na starym tescie (testowanym rowniez u znajomych) wychodzi no3 miedzy 2,a 5.

No i tak raczej zbiornik wyglada, ze te 2,a 5 jest ok.

Dzis przyszedl test, chcialem sprawdzic.

Instrukcja po angielsku, ale tyle to rozumiem.

Daje 1 mililitr, do tego 4 krople i jedna plaska lyzke. Mieszam i patrze. No i robie, patrze i patrze i nie wierze, a tu 100. Woda mega fioletowa.

Hmmm... mysle, moze jednak ten moj angielski to nie jest taki dobry.

Patrze w internecie znalazlem instrukcje obslugi. Na zdjeciu - moj test. W instrukcji prawie to samo tylko, ze zamiast 4 daje ktos 5 kropel. Reszta bez zmian.

No to robie z 5 kroplami, daje plaska lyzke odczynnika nr. dwa i co? to samo. Znowu sto i fioletem razi po oczach.

Czy ktos mial podobnie?

Reklamowac ten test?

Troche sie przestraszylem;)

Pozdr.

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że to wina testu, robiłem test wody saltmena i wyniki były ok. Dziwi mnie najbardziej rozrzut wyników, 5 a 100 to jednak jest róznica :wallbash:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie testy Salifietra szybko przekłamują zaniżając mocno wyniki.Przy końcu używanego starego zazwyczaj pokazuje niską granicę a nowy górną.Ku..a już musiałem się do złodziejstwa przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tak jest to nie ma sensu chyba ich kupowac.

Skoro na starszym tescie jest 5-10 u mnie i u Piotra.

Zbiornik Piotra jak widac na filmach - super. Moj raczej tez stabilny. (Kiedys mialem ponad 50 to pamietam ile glonow przy takim no3 sie pokazywalo)

No a tu nowy test kupiony i pokazuje sto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja po przeczytaniu wątku (chyba) Grzegorza Dyzmy o Salifercie na NO3 mam ból głowy na sam widok tego testu. Wcześniej mierzyłem JBL, potem Leon podarował mi test Saliferta bo przesiadł się na lepszy. I ten test pokazuje cały czas zero NO3, tak samo jak test na pH pokazuje cały czas (od marca) 8,1... Po prostu jestem geniuszem stabilnych parametrów, albo te testy są do bani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem, ze stary test no3 saliferta pokazuje zero.

Sprawdzalismy;)

Mialem taki przeterminowany i chociaz bylo 10 - wogole sie nie barwil;)

myslalem,ze mi sie woda wyjalowila ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saliferta używam tylko Ca i Mg, zaś pozostałych od TropicMarine. Jakoś nie mam zaufania do innych Salifertów. Ostatnio robiłem PO4 - Salifert 0.20, TM 0.10, a seb mi zmierzył Hanką 0.05...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO4 saliferta to moim zdaniem ruletka juz calkowita. Ale myslalem,ze no3 jednak nie...

Zweryfikuje to i dam ten test Piotrowi34 zobaczymy co mu pokaze.

Moze to kwestia tylko jednego opakowania wadliwego.

Zawsze moze sie zdarzyc jakis wadliwa paczka w calej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszym testem jest obserwacja zbiornika...


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innymi testami zbytnio też nie jest lepiej,ale coś tam lepiej z tego co słyszałem.Ja raczej zostanę na razie przy salifiercie,ale biorę poprawkę za radą innych kolegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem tego posta aby sprawdzic, czy ktos oby nie ma podobnego problemu z tym testem, czy tez zle go robie.

Prawdopodobnie, w 80% oceniam,ze jest po prostu wadliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie właśnie,że kiedyś miałem wadliwy test na NO3 który pokazywał mi zero.Wtedy nie pomyślałem,że jestem w błędzie i cieszyłem się w nieświadomości.......do czasu kupienia nowego !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Fakt faktem, ze stary test no3 saliferta pokazuje zero.

Sprawdzalismy;)

Mialem taki przeterminowany i chociaz bylo 10 - wogole sie nie barwil;)

myslalem,ze mi sie woda wyjalowila ;)

Nie, ten co ja mam jest w terminie przez jeszcze ponad 6 miesięcy. Glony szaleją, jakieś Dinosy, a tu wciąż zero.

Żarcia pływa masa w wodzie, odpieniacz słabiutki, a tu zero :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie wiem czy nie zaczac sukcesywnie przechodzic na RedSea

RedSea ma dużo pozytywnych opini? Właśnie kończą mi się testy na ph no3 i po4 i nie wiem co kupić myślałem o tropicmarin ale może nowość z redsea będą lepsze?

pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj test na NO3 saliferta wazny jeszcze do 2013 pokazywal 2-5 mam jeszcze nutrafina ktory pokazal z 50 stwierdzilem nutrafin :thumbdown: ale zobaczylem ze cos sie zaczyna niedobrego dziac poszedlem do sklepu i zmierzylem deltekiem i co nutrafin :thumbsup: a salifert :thumbdown: to samo z magnezem i KH teraz to juz sam nie wiem czemu ufac kupilem deltekowskie testy i TM na KH i bede sie tego trzymal zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze najwazniejsze w tym wszystkim to trzymac STABILNE parametry a nie ksiazkowe. I po to sa testy.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

moj test na NO3 saliferta wazny jeszcze do 2013 pokazywal 2-5 mam jeszcze nutrafina ktory pokazal z 50 stwierdzilem nutrafin :thumbdown: ale zobaczylem ze cos sie zaczyna niedobrego dziac poszedlem do sklepu i zmierzylem deltekiem i co nutrafin :thumbsup: a salifert :thumbdown: to samo z magnezem i KH teraz to juz sam nie wiem czemu ufac kupilem deltekowskie testy i TM na KH i bede sie tego trzymal zobaczymy.

W Irlandii te testy D-D robione we współpracy z Merck są uważane aktualnie za najlepsze i najbardziej czułe. Red Sea też mają dobrą opinię. Najlepiej kupować uznane marki które szeroko zajmują się morszczyzną. A Salifert to firma założona przez jakiegoś "Habiba" który wyemigrował do Holandii i stwierdził że będzie robił testy w garażu i z tego żył. Nawet stronki internetowej się nie dorobił, tylko od lat "under construction".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.