Skocz do zawartości
Gość Leon

Poziom wody

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Leon

Dzieje się od jakiegoś czasu coś czego nie mogę do końca zrozumieć.

Cały czas mi spada poziom wody w trzeciej komorze sumpa. W efekcie włącza się dolewka. Uzupełnienie wody w sumpie nie rozwiązuje problemu ponieważ wtedy podnosi mi się poziom wody w akwarium a poziom wody w trzeciej komorze znowu spada.

Problem się powtarza nawet po ponownym wyregulowaniu spływu vs powrót.

O co chodzi ??

PS. Nie świecę już halogenami i odparowywanie jest dużo mniejsze niż wcześniej. Obecnie świecą 4x54W i temperatura wody nie skacze powyżej 25stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do której komory dolewka dolewa wodę,czy problem pojawił się od jakiegoś czasu


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Czujniki dolewki w trzeciej komorze z pompą ale wodę wlewa do drugiej komory.

Problem jest odkąd jest dolewka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Może jednak problem ze spływem. Ja mam pudełko i pompę z regulacją i czy leci na max 2300l/h czy skręcona do 50% to nie ma to wpływu na poziom wody w akwarium, bo on jest zawsze taki sam (do grzebienia pudełka) i nie zmienia się. Ty piszesz, że coś tam musisz regulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Mam zawór zarówno na pompie jak i na spływie. Żeby było równo i żeby cyrkulacja szła z pożądaną prędkością trzeba było je wcześniej wyregulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli problem tkwi w dolewce,też mam tyle,że mam sump dwukomorowy i dolewam do pierwszej(czyli u mnie do komory z odpieniaczem,proponuję spróbuj dolewać wodę do komory z odpieniaczem,czyli podejrzewam pierwszej,jeśli nie pomoże pokombinujemy inaczej


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Nie widziałem jak tu u Ciebie wygląda, ale z tego co się orientuję to spływ powinien być chyba "na max" i po prostu tylko odbierać to co pompa pompuje na górę. Ja tak mam, zero zaworów na spływie. Wyłączam pompę i spływ się zatrzymuje, poziom w akwarium równy. Włączam to podnosi się o te 5mm żeby dosięgnąć grzebienia i nigdy o więcej.

Sąsiad co ma morszczaka też ma problem z poziomami bo zamiast zrobić pudełko to ma pompę w akwarium która pompuje do sumpa, a w sumpie drugą zwrotną. Dla mnie to czysty madness i proszenie się o powódź w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kapitan ,nie doszukiwałbym się tu nie wiadomo czego,kolega napisał że problem pojawił się po podłączeniu dolewki,wcześniej domniemam problemów nie było


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja mówię że problem jest w spływie :) Wychodzi na to, że pompa wywala wodę z sumpa a spływ nie odbiera. Tak to rozumiem. Leon ma to akwarium w domu i sam nie wie co się dzieje, a ja tylko staram się sobie to wyobrazić.

Ty mówisz, że problem leży w dolewce. OK to niech Leon wyłączy dolewkę i po problemie :thumbsup:

Cały czas mi spada poziom wody w trzeciej komorze sumpa. W efekcie włącza się dolewka.

Leon pompa obiegowa wysyła Ci do akwarium wodę trochę szybciej niż spływ odbiera.

Przykręć pompę i problem pewnie zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze kapitan albo odkręć zawór na spływie, poczekaj aż ustabilizuje się poziom wody w akwa i lekko przykręć, żeby spływ nie hałasował. Ty pewnie za mocno przykręcasz spływ lub za mocno odkręcasz powrót i się z tego robi taki rezonans z dolewką. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam,po prostu źle się może wyraziłem bardziej chodziło mi oto,że problem wystąpił po dołożeniu dolewki i od tej pory powinno się doszukiwać problemów,oczywiście zależność spływ ,pompa obiegowa jest oczywisty,może po prostu zbieg nieszczęśliwych zdarzeń i zarósł mu po prostu spływ :thumbsup:


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może po prostu zbieg nieszczęśliwych zdarzeń i zarósł mu po prostu spływ :thumbsup:

Problem się powtarza nawet po ponownym wyregulowaniu spływu vs powrót.

raczej nie, chyba po prostu źle reguluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leon a nie masz przypadkiem wyloty rurki od dolewki pod wodą ? Zanim zajarzyłem co jest grane, moja dolewka i poziom wody w akwa wariowały.


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może faktycznie brak koledze cierpliwości do regulowania


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Bo tego nie uda mu się nigdy wyregulować. Zawsze będzie minimalnie nie tak. Dlatego ja bym dał spływ na max i regulował tylko pompę. Jak faktycznie chodzi o hałas to ją przykręć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kapitan: da się, tylko trzeba mieć rewizję i zawór na spływie na samym jego dole. Ale tak teraz myślę, że to może być też "syfonowanie" wody z powrotem, jeżeli jest tak jak napisał Basterek-4. To teraz tylko Leon jest w stanie sprawdzić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

@kapitan - rusz no te cztery litery w końcu do mnie :) hałas w normie.

Dobra. Spływ otwarty na maxa. Pompa wyregulowana zaworem.

Kurde bele - zapomniałem o jednej rzeczy! Problem niekoniecznie się zaczął przez dolewkę!

Przez ostatnie dwa tygodnie lałem do akwarium dodatki i na ten czas wyłączałem odpieniacz. W momencie wyłączania odpieniacza poziom wody w trzeciej komorze wzrastał pojemność odpieńka a kiedy ponownie włączałem spadał na moment bo pobierał wodę do komory (Deltec MCE500)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Nawet wtedy spływ powinien odebrać różnicę. Wyłączasz pienidło - wzrasta poziom wody w sumpie, ale nie w akwarium.

@kapitan - rusz no te cztery litery w końcu do mnie :)

Jak larwy odhoduję to zajrzę, szybko ta Tuba rośnie jak papusia codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.