Skocz do zawartości
Ben_sage

Kalkulacja koszty 150 vs 250w?

Rekomendowane odpowiedzi

I czym świeciłeś przez dwa tygodnie? świeczką :)

musisz mieć zapasową lampe w szafie hehehe :w00t:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie lampką biurkową :whistle:


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziecie myśleć realnie jak w baniakach będą korale na które wydaliście grubą kasę, padnie Wam chińska lampa, będziecie musieli ją odesłać i tak jak koledzy piszą...świecić oczami.

A jak mam mieć dwie lampy bo jedna jest "na wszelki wypadek" no to jest to lekkie nieporozumienie.

Lampa z polskim serwisem - OK bo dają zastępczą

Lampa DIY - też OK bo skoro ją skleciłes to jestes w stanie ją naprawić.

Lampa z gwarancją z Chin - powodzenia... to tylko pozorne oszczędności nie podejmując

dyskusji jakie diody są w tych lampach.

Zamiast myśleć życzeniowo radzę myśleć realnie, bo to drogie hobby i błąd może kosztować dużo więcej niż oszczędności na chińskiej lampie. Każdy będzie bronił swojego a do błędu przyzna sie dopiero jak cos sie wywali.

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest biznes jak każdy inny, chciałbyś mieć polski serwis za darmo, a importer czy producent też ma robić za darmo ? Czy pracujesz Charytatywnie ? Prowadzisz firmę bez zysków ?

20% wyższa ? 23% to masz podatku Vat, nie mówiąc o kosztach działalności i podatku dochodowym, to nie jest takie proste jak sie wszystkim wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach, przepraszam za wyrażenie "cenojebców" niewiele jest produktów na których są marże po kilkadziesiąt procent...A jeżeli są to wiążą się z wprowadzeniem jakiegoś produktu na rynek trudny/specyficzny.

Masz lampy, które non stop są zastępowane innymi, teraz takie diody, a za pół roku znowu inne hiper wydajne i za kolejne pół roku znowu... stajesz przed sytuacją gdzie jeżeli nie sprzedasz tych lamp to zostajesz w d... bo już są nowe a nikt starych nie chce. To jest własnie ryzyko które podejmuje importer i każe sobie za nie płacić, za co nie można go winić.

Przepraszam za off topic, w końcu długi weekend to można podyskutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie masz rację każdy chce zarobić, ale według mnie 600zł za możliwość dostania lampy zastępczej w razie awarii to trochę dużo, za takie pieniądze można by zrobić super DIY ale każdy zrobi jak uważa.


500 litrów, Deltec, Lampa - 150W LED,

http://nano-reef.pl/...25l-z-mikolowa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600zł? ciekawe jak to wyliczyłeś. Inną sprawą jest że zatą lampę bym i 300 nie dał. jednak Twoje wyliczenie jest niarzetelne i ktoś niezorientowany może odnieść mylne wrażenie o kosmicznych marżach importerów.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja kupowałem to dolar był tańszy i lampa 120W kosztowała jakieś 650zł teraz różnica jest mniejsza ale i tak nie mała oto porównanie http://www.ebay.pl/itm/120W-Aquarium-Coral-Reef-Tank-White-Blue-LED-Grow-Light-/280707978300?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item415b7fd43c i

http://allegro.pl/lampa-oprawa-led-120w-i1924310657.html

jedni kupią w Polskim sklepie inni na ebay jak kto woli.


500 litrów, Deltec, Lampa - 150W LED,

http://nano-reef.pl/...25l-z-mikolowa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem. Jak kto woli. Tylko żeby lampa znalazła się LEGALNIE w polskim sklepie to importer musi doliczyć 13% cła i 23% Vat. Czyli już płaci za nią ok 900zł. Z zysku jaki będzie z niej miał musi jeszcze zapłacić co najmniej 18%. Takze jeśli zarobi 200zł to i tak ma szczęście a jeszcze się musi z gwarancją użerać. Chyba byś nie chciał tak.

PS. Dlatego też nie ma sie co dziwić że najgorsze badziewie sprowadzają. Dobre wyroby kosztuja dużo nawet w chinach, do tego opłaty i wtedy to już chińczyka nikt by nie kupił bo mógłby być droższy niż rodzimy produkt.

Poza tym cło na chiny powinno i tak wynosić 100%.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben,

a ja bym akwarium zakryl T5-tkami i zrezygnowal z "blikow".  Co miesiac zmienisz jedna rure i jakos to bedzie  :ice:

Popatrz na szczepkarium Seba. Takich kolorkow nie czesto bedziesz pod HQI lub LED ogladal.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, jakby do ładnych kolorków wystarczyły tylko świetlówki t5 to każdy miałby TOMTOM-a w domu.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Tomek :welcome:

Nie chodzi o jakis super zbiornik. To jest moje zdanie, i przyznaje, nie mialem LED, poza jakimis "listwami".  Mowie o akwarium, w ktorym rowniez w kacie, pod szyba, korale beda rosly i ladnie sie wybarwialy. Jasne, ze parametry musza byc przez dluzszy czas zachowane. Widzialem kilka ladnych korali rowniez pod LED (np: Jacek56), ale on po prostu ma korale wlasnorecznie wyhodowane ze szczepek. To trwalo ladnych kilka lat.  Ja tego oswietlenia nie dyskredytuje, tylko nasuwa mi sie mysl, ze pod T5 widzialem ladniesze kolory, choc oczywiscie po pewnym czasie brak "blikow" i pastele tez moga zadzialac depresyjnie  :sleeping:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak się skuszę na t5 , a za ledy które po na 3 latach tracą 20-30% - podziękuje.Już parę PS poszło na sprzedaż przez osoby z wypracowanym stażem.

Hqi odpuszczę na razie zawsze za kilka lat można zmienić zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem czemu ktoś tak napisał - jest to chyba jakieś nieporozumienie :)

Lampy LED PS produkowane były od 2009 roku - w wersji z diodami 1W(Nichia/Epistar).

Wersja Cree dostępna jest od kwietnia 2010 roku - i od tego czasu tylko takie lampy produkujemy.

Nie wiem więc jak ktoś może twierdzić że lampy PS tracą 20% wydajności po trzech latach użytkowania(Cree) skoro są na rynku od 19 miesięcy? :geek:


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No troche za duzo tych procentow chlopaki po nocach sadza, ale ze spadek bedzie, nikt chyba klocic sie nie ma zamiaru :) Wlasciwie to znajac parametry pracy konkretnego rodzaju leda (prad i temp.) przy uzyciu wykresow i informacji zawartych w datasheetach mozna mniej wiecej okreslic spadki i zywotnosc konkretnych punktow swietlnych i w rezultacie calej lampy. Oczywiscie czysto teoretycznie :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając forum znalazłem wypowiedzi ale nie wiem czy mam prawa cytować dlatego podaje:

Temat : A ja już wyleczyłem się z LED dlaczego ?

Strona 3

Może ktoś ma dostęp do jakiegoś laboratorium?

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.