Skocz do zawartości
Przemek

Pacific Sun Helios 250W/400W E39/E40

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście że znam - tylko z tych wykresów wynika że spectrum w zasadzie niemal się nie różni - bez względu na to czy pracuje na balascie magnetycznym czy elektornicznym.

Na balaście magnetycznym żarnik produkuje więcej światła(widac to na osi Spectral Irradiance - potocznie możemy sobie to nazwać intensywnością światła) - jednak odbywa się to kosztem wzrostu zużycia prądu.

Jeśli wykres z balastem Icecap zmniejszymy w "pionie" (można tak zrobić - robi to oprogramowanie np. podczas pomiaru spectrum różnych żarników o różnych mocach) - to widzimy że różnice są znikome. Podobnie jeśli pomiar dwóch źródeł o tej samej mocy odbywa się z różnej odległości - Spectral Irradiance będzie inne - ale można je "skalibrować"..

Pytałem bardziej o porównanie/wykresy które wskazywały by na naprawdę istotne różnice - pomiędzy pracą żarnika na balaście magnetycznym a elektronicznym.

Na wykresie porównawczym nałożyłem kolorem czerwonym wykres żarnika Radium pracującego na balaście elektronicznym).

porownanie.jpg

Wykazane różnice - wg mojej skromnej opinii - są na tyle małe że dla mnie stosowanie magnetycznego balastu(przy jego wadach) - nie jest uzasadnione.. :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z najbardziej ciekawiacych mnie rzeczy to dokladnie taki wykres dla zarnika reeflux 12k :) widzialem roznice na wlasne oczy i az ciezko uwierzyc :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim balaście wyglądał lepiej? i Jaki model - bo wiem że 250W na magnetycznym - to porażka(osobiście sprawdzałem)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie 250w i to w szajs wersji DE. Po wymianie balastu mozna bylo przyrodzenie nieswiadomie postawic, ze to inny zarnik jest :) z zolci na magnesie zrobil sie fioletowy blekit na elektryce :) naprawde nie pojmuje jak rodzaj zasilania moze miec taki wplyw na barwe swiatla. Ale czytalem takze ze wlasnie reefluxy sa najbardziej wrazliwe i inne zarniki nie wykazuja tak wielkich roznic.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek,

bardzo zacne lampy ! Mysle, ze ta wersja z automatycznym sciemnianiem znajdzie wielu zwolennikow. Odblysniki - miodzio. :ice:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem Przemku pod wrażeniem. Z fotek i opisu wynika, że lampom nic nie brakuje, a cena jest więcej niż okazyjna. Będę wymieniał na początku roku oświetlenie nad 6000l i myślałem znów o Sfiligoi, ale widzę, że uda się zaoszczędzić. Kiedy wystawisz lampę w sklepie? Interesuje mnie głównie sposób otwierania lampy i dostępu do żarnika.

Planujesz też modele podwójne/potrójne lub ze zintegrowanymi w obudowie świetlówkami?


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku a czy sprawdzałeś jak świecą moje żarniki na róznych balastach , bo jeżeli wykres będzie taki sam na obu statecznikach to niestety, ale te wykresy nie są miarodajne jeżeli chodzi o barwę widzialną dla oka ludzkiego. Bo różnica jest kolosalna.

A skoro już piszecie o lampie HQI +T5 to dla samego wyglądu wymieniłbym sobie na PS gdyby była takowa HQI + T5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Waldi

Muszę Cię uspokoić - w temacie oświetlenia LED kierunek działań Pacific Sun nie zmienia się ani trochę - jak już wspomniałem w tym wątku - cały czas wszystkie produkty są rozwijane - zarówno elektronika wewnątrz(nowy 16 kanałowy komputer który będzie miał zastosowanie w dwóch liniach produktów - w tym m.in w Metis Hyperion) - jak i same diody - vide Hyperion( Cree XM-L(dwie barwy), Cree XT-E(jako pierwsi na świecie rozpoczęliśmy produkcję seryjną lamp na tych diodach - które pracują w oparciu o tzw. zdalny luminofor).

Inną sprawą jest że istnieje (i będzie istnieć) pewna grupa osób nie przekonanych - którym po prostu bardziej odpowiada HQI + T5 czy też T5.

Po prostu - staramy się "zadbać" także o te grupy Klientów - to wszystko :)

@Staszku

Dziękuję za miłe słowa :) - mam nadzieję że produkt dosyć dobrze przyjmie się między innymi u Ciebie w kraju - mamy dosyć mocny odzew od dystrybutorów - szczególnie że porównywane są one do Lumenarców III - zachowując przy tym nieco korzystniejszą cenę.

@MarcosB

Niestety żarniki testowałem(wcześniej) - na jednym tylko balaście magnetycznym. Zdaję sobie sprawę że różne balasty zapewniają inne parametry pracy dla zasilanych żarników - jednak w przypadku tego elementu - wyszliśmy z założenia że będziemy używać balastów których konstrukcja oparta jest na balastach IceCap - zmodyfikowanych pod nas o część sterującą.

W zasadzie może uda mi się pozbierać po poprzednich lampach jakieś balasty HQI - ale nie wiem czy te pomiary coś komuś dadzą - w zasadzie rozsądniejsze wydaje się zmierzyć dwa, trzy(te najpoplarniejsze) - i takie wykresy umieścić.

@snocho

Montaż i demontaż żarnika zajmuje dosłownie tyle ile jego wkręcenie - wykręcenie.

Wewnątrz lampy jest specjalne mocowanie gwintu E39/E40 - które zmienia się w zależności od modelu lampy - odbłyśnik jest na tyle duży że nie ma potrzeby aby cokolwiek z nim robić - tylko należy wysunąć szybę zabezpieczającą odbłyśnik z żarnikiem.

Ten pierwszy złożony model postaram się zawieźć do firmy jeszcze w tym tygodniu - muszę załatwić długie linki do zawiesi gdyż jak wiesz - sufity mamy dosyć wysoko :)

Także będzie można obejrzeć już na dniach.

Będzie też wersja Helios XL - na żarniki 1000W - i niemal 50% większym(i głębszym) odbłyśniku - który jeszcze bardziej będzie skupiał światło w środku - co może być szczególnie przydatne w dużych i wysokich akwariach.

Co do pozostałych projektów na ukończeniu - nie zapeszając(ponieważ ostatnio raczej staram się nie mówić o produktach które są na "finiszu") - pojawią się jeszcze w tym roku(to już mogę powiedzieć - może zdjęcia zrobię jeszcze w listopadzie nad wodą):

- lampa Europa - zbudowana z takich samych odbłyśników jak Helios i 4 szt. T5. Oczywiście będzie miała pełną kontrolę jasności - i HQI i T5 - za pomocą zewnętrznego komputera. Modelu potrójnego na razie nie przewidujemy - po wstępnych wyliczeniach byłby to po prostu za duży kolos(i chyba tak go po prostu nazwiemy jak już wyjdzie - Colossus :D).

Trzecią linią jest linia T5 - rozpoczynająca się od lamp(w wyglądzie jak Pandora XM) 6x54W, 8x54W , 6x80W i 8x80W - z pełnym sterowaniem świetlówkami - każdą parą osobno - za pomocą wbudowanego do lampy komputera(właśnie tego z Hyperiona - ze względu na posiadaną ilość kanałów sterujących). Będzie więc możliwa symulacja wschodów i zachodów słońca również w lampie T5.

Ta seria również będzie miała premierę w tym roku - od modeli 8x54W i 8x80W - odbłyśniki również z tego samego materiału co w Heliosie(żadne polerowane aluminium).

Będą jeszcze dwa "extrasy" zawarte w cenach lamp - ale o tym już napisze jak będą - zresztą też niedługo.

Nie ukrywam - że tak jak jestem teraz zalatany - nie byłem dawno, ale dzięki temu uda się na rynku umieścić kilka produktów(mam nadzieję interesujących) w zbliżonym czasie.

Obiecuję wszystko szczegółowo opisać - i pokazać w pierwszej kolejności na NR .. :)

pozdrawiam

Przemek Cybulski


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- lampa Europa - zbudowana z takich samych odbłyśników jak Helios i 4 T5. Oczywiście będzie miała pełną kontrolę jasności - i HQI i T5 - za pomocą zewnętrznego komputera.

To nie jest dla mnie szczególnie dobra wiadomość :p


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam oj tam - masz piękną lampę na swoim akwarium więc nie przesadzaj.

Na pocieszenie mogę Ci tylko powiedzieć że Europa będzie podobna nieco do Sfiligoi - więc nie ma co wzdychać do innego wyglądu :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedługo będziemy mieli akwaria postawione w całości na polskim sprzęcie - to cieszy!

a dodatkowo nasz portfel się ucieszy :)

gratulacje! fajna lampka - czekam na Europe!


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło mi to słyszeć :)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku czy bedzie opcja, aby zaprogramowac komputer sterujacy oswietleniem w oparciu o dane z konkretnego miejssca na ziemi, w horyzoncie rocznym?

Np. podajemy dlugosc i szerokosc Bali, i juz nam sie zmienia dlugosc dnia tak samo jak na Bali. Wg mnie to moglo by byc przydatne rozwiazanie, przeciez w natrze cykl taki jest nieslychanie istotny, a u nas w akwariach jest caly rok to samo... Moze dlatego na prozno szukac rozmnazajacych sie spsow , skoro dla nich biologiczny czas sie zatrzymal?

Nawet profilux to moglby miec, ale pewnie sie niechcialo helmutom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba musze sie poddac  :o


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult ale czy w strefie rownikowej sa to jakies istotne zmiany?


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie podejście mi się podoba, jedni chcą LED inni chcą T5 a ja tam założę klub HQI :) Dla każdego coś dobrego.

Im więcej produktów w ofercie posiadasz , tym więcej sprzedajesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodi nie widzialem :/ ale jaja, rzeczywiscie noc i dzien rowna sie po 12 godzin na rowniku. a ja mokje korale bombardowalem 15 godzin na dobe jak u nas w lecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie z ciekawosci zerknalem i faktycznie te czasy moga byc istotne gdyby hodowal np cierniki z polskiego jeziora :) 21 czerwca dzien trwal 16godz 12 min a 21 grudnia bedzie trwal 7godz 48 min :) to sa faktycznie istotne zmiany mogace miec wplyw na zycie i zachowanie zwierzat :)

Biorac pod uwage polozenie bali - ni chu chu :) nie ma przesilen :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult,

nie myliles sie, :welcome:

12 godzin i  troche na poczatku i koncu jako "wschod-zachod".

Samo sciemnienie wystarczy gdy trwa 20 minut.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jak by lampa miala wbudowany elektroniczny programator czasowy cos jak aquaelowska bylby miod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jak by lampa miala wbudowany elektroniczny programator czasowy cos jak aquaelowska bylby miod

Znaczy że co ? Sama się odpali i zgasi ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ona będzie takie coś miała (model R3) :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.