Skocz do zawartości
Sebastiuan

Nowe mieszkanie, nowa plaża [1260 L]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Jako iż przeprowadzam się do nowego mieszkania, przedstawiam mój nowy projekt w tym oto mieszkaniu.

Litraż wynosi 1260 L, do tego będzie sump około 300 litrów, który znajdować będzie się pod akwarium, niestety nie mam innego miejsca na filtracje. Projekt rusza końcem grudnia, mam nadzieje że do tego podzielicie się ze mną uwagami i propozycjami co i jak w sumpie umieścić:)

Rozmiar akwarium miał być 400x65x65, ale z uwagi iż wcześniej zamówiłem do poprzedniego mieszkania akwarium o wymiarach 300x65x65 to już zostaje przy takim , fotki projektu przedstawiają akwarium o rozmiarze 4 metrów dł.

sebastiansaloniii.jpg

Uploaded with ImageShack.us

sebastiansaloniiii.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe wnętrze, ciekawe akwa, lecz całkiem nie w moim guście ;) IMHO - barokowe wnętrze całkowicie przytłacza akwarium - nie widać go po prostu. Zbyt dużo ozdobników odwraca uwagę od zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow :) wymiary baniaczka naprawde zacne :) trzymam kciuki za projekt :thumbsup: :thumbsup: i bede sledzil watek na biezaco :) pozdrawiam :welcome: :welcome: :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po projekcie widze ze salon bedzie oswietlony listwa w suficie + stylowe lampy+punktowe...to może być ładne - ważne żeby salon był jasny tam gdzie trzeba, a zakamarki skompane były w mroku :) Wtedy bedzie efekt :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z przedmówcą troszke jak w muzeum czy hotelu

tylko lokaja brakuje ze ściereczką ,tak troszkę dziwnie

ja mam taką wyobrażnię że widzę przy stole damę z córeczką która kopie lokaja ,a dama mówi nie kop córciu bo się spocisz

a tylko się zapytam ten nick Sebastiuan z akcentem na ostatnie {a} to coś w ten deseń jak Donżułan?? {czy jak to się pisze}

ale zbiornik słusznych rozmiarów :thumbup:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystroj zywcem wyciagniety z hoteli w Indiach czyli pelne British Empire z przepychem (brakuje skor na podlodze zamiast dywanu ale i to da sie zrobic), co kto lubi ale baniak napewno imponujacy. Chociaz zgadzam sie z Radek Ch ze tego akwarium mimo rozmiarow przy normalnym oswietleniu pokoju poprostu nie bedzie widac.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko Boska! Sorki koledzy, to forum o akwariach a nie o wystroju wnętrz! Oceniamy baniak kolegi a nie to czy ma dywan z wełny yaka czy kupiony na targu... Dajcie spokój.

A projekt baniaczka super, jak uda Ci się zaprojektować wszystko z głową tak jak Kuba, to będzie kolejny super baniaczek na forum :clap:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a weż sie wyluzuj w takim mieszkaniu w dresie nie pochodzisz :w00t:

trza we fraku chodzic

ok koniec nie mogłem się powstrzymac


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystrój wystrojem i tu nie ma o czym gadać, ani czego komentować. Co kto lubi i tyle.

Ale jeśli chodzi o akwarium to szerokość 65cm przy długości 300cm wypada marnie. Może dasz radę ugrać choć 10-15cm więcej? To sporo zmieni. Jeśli akwarium już sklejone, to pozamiatane, ale jeśli tylko zamówione...


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyby są już pocięte i czekają od czerwca:) jak się znajdzie kupieć na te szyby chętnie sprzedam, żeby zamówić o rozmiarach takich jak chciałem mieć czyli 400cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wyobrażałem sobie wielkie zaplecze za tym baniakiem... od przodu troche tego nie czuje... to zawsze jakis dostęp daje osobom trzecim, napitym gosciom... nie obawiasz sie tego?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek, a ja nie rozumiem jak można komplementować baniak, skoro prawie nic o nim nie wiadomo i nawet szkiełko nie jest poklejone. Gdy ktoś tylko napomknie o dużym litrażu, to ludzie jakiejś zbiorowej głupawki dostają. Jak baniak będzie z głową założony i ładnie się prezentował (czego jak najbardziej życzę), to będziemy chwalić ;)

Sebastiuan, chyba warto z rozmiarem zakombinować, projekt takiej panoramy od ściany do ściany wygląda imponująco, po przycięciu to już nie to samo. O ile w grę nie wchodzą koszty nie do przeskoczenia.

A, no i kanapy masz skierowane w złą stronę ;)

Powodzenia!


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę się wypowiedzieć póki co tylko do wnętrza ;). Uważam je za nie ładne i nie aktualne.

To tylko moje zdanie, a wnętrza maja to do siebie że są głównie dla ich właścicieli, czyli wolnoć Tomku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do takiego wnetrza wogole nie pasuje akwarium morskie :wallbash: może jakaś klatka z papugami :thumbup: , może nastepne akwarium morskie na Wawelu , niestety wszysto musi mieć swoje miejsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że kolega specjalnie stopkę powiększył żeby co bardziej znani experci aranżacji wnętrz zauważyli o co kaman :w00t::clap:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem świetne, klimatyczne miejsce na sumpa pod baniakiem :thumbup:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Skoczek, już myślałem że się nikt nie połapie, że z mieszkaniem to będzie miało wspólnego:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz taki budzet to 100cm szerokosci baniaka zamiast 65cm nie powinno byc nawet watpliwoscia! 65 to padaka przy takiej dlugosci, a poznije bedzie szkoda zmienic, bo juz wszystko zainstalujesz. szerokosc to najwazniejszy wymiar baniaka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie, myślę, że po prostu nasz kolega, prawdopodobnie właściciel dworku, robiąc sobie w nim własny kąt, nie miał wyjścia "ubezwłasnowolniony" ;) przez konserwę zabytków, tfu... konserwatora zabytków :D i musiał wszystko wykończyć w tym samym stylu. Ale oczy-wiście ;) to tylko moje gdybanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeby nie było że prowokacja umieszczam pare fotek moich baniaczków, zaczne od początków, czyli od roku 2005 :)

img0843n.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Rok 2008 230x50x50 :)

20101113775.jpg

Uploaded with ImageShack.us

W mieszkaniu którym aktualnie mieszkam, miałem zbiornik 230x50x50, w maju zlikwidowałem akwarium i miałem powiększyć na 300x65x65:)

20110913710.jpg

Uploaded with ImageShack.us

w tym czasie okazało się że jednak sie przerowadze do nowego mieszkania, w którym miałem mieszkać już w listopadzie, ale jak się okazalo klucze oddaja dopiero 30 listopada, więc poprosiłem o projekt i tak o to wyszła wizualizacja jak to będize wyglądać :)

Mieszkanie w stanie surowym ;d

20110923725.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.