Skocz do zawartości
Sebastiuan

Nowe mieszkanie, nowa plaża [1260 L]

Rekomendowane odpowiedzi

jak mozesz to odpowiedz mi na poprzednie pytanie odnosnie obslugi baniaka od przodu i ewentualne obawy dzialania osob trzecich


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz sprzątaczkę do sprzątania wnętrz "zabytkowych" to doskonale Cię rozumiem, bo takie wnętrza są całkiem ciekawe... Ja nie mam :D więc wolę nowoczesność - dużo mniej do sprzątania :D choć mocno "wzięło" mnie na styl kolonialny z jego surowością i, powiedzmy, niedoskonałością, ale właśnie kilometry kwadratowe do sprzątania w zakamarkach mnie przerażają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No projekcick zapowiada sie elegancko,mam nadzieje ze nie bedzie tylko prowadzony jak poparzednie...


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW pierwsze skośne akwarium na forum :thumbsup: tylko czy woda nie będzie się :harhar: wylewała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozesz to odpowiedz mi na poprzednie pytanie odnosnie obslugi baniaka od przodu i ewentualne obawy dzialania osob trzecich

Więc, jako iż mam 26 lat i nie będzie żadnych małych dzieciaków plątających się tam prędko to nie muszę się tego obawiać, a jeżeli jest impreza, to są do imprezowania inne pokoje, zresztą wszytsko będzie tak zmechanizowane na takich zawiasach,, że jeżeli komuś nie pokaże jak się otwiera, na bank tego nie zrobi, zresztą zobaczysz efekty początkowe, początkiem stycznia (przynajmniej mam taką nadzieje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, dzieki za odpowiedz. Troche ciagne Cie za jezyk poniewaz z racji swej profesji fotograficznej wyobrazilem sobie hotel a w nim cykliczne imprezy, wesela i Twoj baniak, ktory bedzie ozdoba tych scenerii zakrapianych alkoholem :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno cokolwiek oceniać-Baniaka się w ogóle nie da .Mamy jakąś wizualizacje baniaka z palmami(?) w środku i tłem jak z malawi.

Ogólnie pasuje to jak pięść do nosa. Nawet nie sądziłam,że akwarium morskie może się z czymś tak gryźć.

Widziałam kiedyś aranżacje baniaka która mi sie strasznie podobała- tylko własnie gryzła by się z normalnym(zwykłym czy nowoczesnym wntęrzem)

Ale było cudo- Klimaty Verna , Kapitan Nemo itp. Czyli mosiądź ciemne drewno-okucia coś jak eksluzywna kajuta z duzym bulajem w widokiem oceanu.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dziwne żeby do wizualizacji wrzucać ryby morskie, fotke czyjegoś baniaka tak jak to ja sam wrzuciłem do foty mojego mieszkania w paint fote akwarium na pochyło, wizualizajca jest, ja prosiłem o wykorzytsnaie sumpa, jak go zbudować pod takie akwarium, a nie słowa krytyki jak jest urządzone mieszkanie, bo to ja w nim będę mieszkał, a nie ty, jak rownież to że ja nie lubie nowoczesności....

a jeżeli chodzi o dworek, to zapraszam na wesela, imprezy integracyjne, okolicznościowe......,kiedyś może tam sie postawi baniak, ale wątpie, bo to strach....;d

Nie pisz posta pod postem, edytuj.

mintaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Dziwne macie podejście do tego tematu.Osobiście nie przepadam za antykami ale to jest w tym momencie nieważne.Jak o mnie chodzi to akwarium może sobie nawet stać w garażu.Jak idę w odwiedziny do innego morszczaka to nie rozglądam się po mieszkaniu i nie krytykuję tylko patrzę w akwarium i podziwiam.A o gustach się nie dyskutuje.

@sebastiuan trzymam kciuki bo ciekawy projekt się szykuje

P.S strasznie na tym forum dużo dekoratorów wnętrz :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden, naprawdę jeden glupi post o wnętrzu, i przysięgam że wyczyszczę ten tamat jak rzadko to robię, proszę przeczytajcie ten topic od początku do końca, wszystkie posty i zadajcie sobie pytanie, czy chcielibyście aby tak Wasz temat komentowano? Matt, nie oceniaj, jeśli nie chcesz być oceniany...

Seba, napieraj, projekt bomba, jeśli juz szyby pocięte to, zakladając że baniak mial mieć 300x65x65, to z obecnego dna można zrobić boki i wtedy dojdzie Ci do dokupienia nowe dno tylko, tak żeby baniak miał załóżmy 300x80x65, wtedy będziesz miał niewyobrażalnie większe pole do popisu jeśli chodzi o aranżację. Co do sumpowni to ja nie widzę problemu żeby byla pod spodem, kwestia dobrego projektu i kłopotu żadnego nie ma.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb , Cieszę się że nie tylko tak to odbieram.

@Sebastiuan - rób swoje i dziel się z nami wszystkim co będziesz robił. :clap:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wam dopisać, że mam w fimie akwarium, i tak soie przymierzyłame z bocznej szyby 80 cm i macie racje lepszy efekt uzyskam niż na 65 cm, więc jutro będę rozmawiał z szklarzem na temat 80 cm;d a może ktoś z forumowiczów będzie chciał odkupić dno;ppp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zbiornik 120x75 i widze, ze smialo moglby byc 120x85...

Przy 3 m dlugosci, 80 cm glebokosci to juz cos, ale czy za Twoja decyzja nie stoi przyzwyczajenie do plytkich zbiornikow ?

Masz 50 cm i dlatego 80 wydaje sie taaaakie glebokie. To indywidualna sprawa, ale moze raczej obniz akwa o 5 cm a za to dodaj jeszcze te 5-15 cm glebokosci ? To naprawde daje super efekt. :thumbup:

Z innej strony, to moze jeszcze warto przemyslec dlugosc ? Skoro tam sa 4 m miejsca... :crybaby:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek, ja Ci dam "SEB"! :thumbdown:

Edytka by SkoczekPL

Poprawiłem :D


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne macie podejście do tego tematu.Osobiście nie przepadam za antykami ale to jest w tym momencie nieważne.Jak o mnie chodzi to akwarium może sobie nawet stać w garażu.Jak idę w odwiedziny do innego morszczaka to nie rozglądam się po mieszkaniu i nie krytykuję tylko patrzę w akwarium i podziwiam.A o gustach się nie dyskutuje.

@sebastiuan trzymam kciuki bo ciekawy projekt się szykuje

P.S strasznie na tym forum dużo dekoratorów wnętrz :rofl:

Popieram.Bez obrazy Panowie :unworthy: ,ale nam polakom krytyka drugiego wychodzi najlepiej.Każdy sam aranżuje swoje gniazdko.


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dziwne żeby do wizualizacji wrzucać ryby morskie, fotke czyjegoś baniaka tak jak to ja sam wrzuciłem do foty mojego mieszkania w paint fote akwarium na pochyło, wizualizajca jest, ja prosiłem o wykorzytsnaie sumpa, jak go zbudować pod takie akwarium, a nie słowa krytyki jak jest urządzone mieszkanie, bo to ja w nim będę mieszkał, a nie ty, jak rownież to że ja nie lubie nowoczesności....

A jeżeli chodzi o dworek, to zapraszam na wesela, imprezy integracyjne, okolicznościowe......,kiedyś może tam sie postawi baniak, ale wątpie, bo to strach....;d

Po pierwsze nigdzie nie krytykowałam Twojego mieszkania. Natomiast IMHO okropnie gryzie się z tym baniakiem.

Jeśli prosiłeś o wykorzystanie sumpa pod baniakiem To po co pokazywałeś wystrój wnętrza? ?!! Czy kształt i tapicerka krzeseł ma coś z tym wspólnego?

Bo na tej wizualizacji odnośnie akwarium nie wiele wiadomo.Można podziwiać sztukaterię, oświelenie ,dywan, meble... A baniak? Tu "jest 400x65x64 a ma być długość 300". Czyli nawet nie jest gabarytowo przedstawione.

Nie wiadomo czy ma być to rafa z SPS czy fish only

Nie lubię pytań typu "napiszcie jak urządzić baniak 200 litrów, co mam włożyć" a Twoje właśnie tak brzmi.

I nie sądzę aby w tym wątku była nadmierna krytyka. Chyba,że jak ktoś ma powyżej 1000 litrow to ma być inaczej traktowany


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK ma racje, skoro mamy oceniać sam baniak to po co wizualizacja wnętrza ?

I nie zgadzam się że powinno się tylko oceniać akwarium, przecież jest ono częścią wnętrza.

Ja jak wchodzę do kogoś do mieszkania obejrzeć akwarium zawsze patrze jak wygląda wnętrze i jak w nim wygląda akwarium.

W temacie @kivi wszyscy komentowali wnętrze

http://nano-reef.pl/topic/7489-370lfoto-story-kivi/page__view__findpost__p__185613

Więc nie rozumiem dlaczego i w tym temacie tego zrobić nie można ?

Genralnie nie potrafię sobie jak by musiało wyglądać to akwarium by współgrało z pokojem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wchodzę do kogoś do mieszkania obejrzeć akwarium zawsze patrze jak wygląda wnętrze i jak w nim wygląda akwarium.

To nie licz na moje zaproszenie! :) U mnie albo wnętrze albo akwarium - wybrałam to drugie

Wystrój wnętrza u Kiviego rzuca na kolana. Widać pracę architekta wnętrz z najwyższej półki. A akwarium to jeszcze inna bajka.

A tu widzę komentarze typu "świetny projekt".

Mogę przedstawić kilka lepszych:

akwarium 1500 litrów sump 400

jeszcze lepszy: akwarium 1800 l sump 600.

Prawda,że genialne projekty??!!


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednicy mają rację, jak na razie nie bardzo jest co oceniać, poza wymiarami akwa nie ma inych informacji, światło, filtracja, obsada :)

Co do tego czy akwarium pasuje do takich wnętrz, jasne że może pasować, na reefcentral jest zaprezentowany zbiornik 2000l znajdujący się w tym hotelu http://www.estherea.nl w Amsterdamie, baniak wygląda tak:

zdjęcia pomieszczenia i akwarium na RC, tylko chwilowo maja przerwę (ReefCentral is currently running backups and will return soon.)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też było akwarium a nie wnętrze, dlatego wrzucałem fotki tylko akwarium.

Generalnie zauważyłem, że wszystkie projekty powyżej 1000 litrów są genialne, a jeszcze jak maja sump nie pod akwarium to w ogóle bajka i pełen profesjonalizm. Nawet jeśli tylko na planach się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.