Skocz do zawartości
Sebastiuan

Nowe mieszkanie, nowa plaża [1260 L]

Rekomendowane odpowiedzi

W tego typu wnętrzach zwykle akwarium jest wbudowane w ścianę, otoczone jakąś wypaśną złoconą ramą i udaje obraz wiszący na ścianie.

po prostu taki standard.I wtedy nie gryzie się z resztą.

A nie jak zbudowa kuchenna w szafkach


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem taki projekt bo nie miałem samego rzutu na sciane z akwarium, co do wielkosci w projekcie jest 400cm,i do tego bede dążył, a co do całej filtracji, to niestety jeżeli posiadałbym poziom 0 i 1, to filtracja znalazłaby się w garazu, a tak to muszę zadowoliić się sumpem pod akwarium. Wrzucając ten post kierowałem się, iź ktoś z forum ma podobne gabaryty akwarium, ma dostęp od przodu i może mi napisać jakie miał problemy czy teź użył jakiś rozwiązań lepszych.

Akwarium chcę zrobić głównie rafowe, plus pare ciekawych rybek:)

Światło 4xLed 120W plus T5

Narazie tyle, i licze na propozycje, a od kolorystyki i mebli dajcie sobie juz spokoj:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az tak wielu z nas nie ma pelnych 4 metrow :welcome:

Ale damy rade. Tyle, ze pod akwarium bedzie potrzeba naprawde duzo miejsca, dobrze, gdyby dolewke odparowanej wody zautomatyzowac, jakis fajny odpieniacz, pompy i mozna zaczynac.

Nie wiem czy bedziesz mial tyle czasu, zeby bawic sie w korale twarde. Dla miekkich, LPS-ow i paru rybek, wystarcza same podmiany. Moze jedynie Ballingiem lub jakos inaczej, sterowalbym tymi parametrami, ktore utrudnia zycie glonom.

Szyby mozna czyscic magnesami, mimo to jakas drabinka z dwoma stopniami bedzie prawdopodobnie przydatna.

Ps: nic nie stoi na przeszkodzie, zeby rowno z przednia szyba ustawic scianke az pod sufit. Bedzie wygladalo jak "wpuszczone".


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 4 metrach i nawet tych 65 cm - masz mega miejsce pod akwarium - także zmieścisz tam wszystko co tylko zechcesz :) sumpa z odpieniaczem i filterkami np na węgiel czy rowe, oddzielny baniak na podmiany, duży baniak na dolewkę... i jeszcze zostanie kupe miejsca - może na kwarantanne?

więc nie wiem o co pytasz :) akwarium jak akwarium - każe działa podobnie - obieg i filtracja :) wedle uznania

wnętrza nie komentuje bo na bank by mi wykasowali :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już działa:

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1010256&highlight=hotel+estherea&page=16

do tego bym dążył w tym przypadku:)) Jeśli chodzi o wygląd, tak jak napisał Kris rama i efekt obrazu to jedyne słuszne wyjście :thumbup:


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje porady architekta, ponieważ jak się okazało w nowym mieszkaniu, podloga ma wytrzymalość 150Kg/m2, co powoduje że nie mogę wstawić takiego wielkiego akwarium, czy istnieje jakiś sposób wzmocnienia tego miejsca?? Do tej pory pomysł był taki żeby szafkę przymocować do ścian nośnych....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

objekt (mieszkanie) jest juz gotowy czy w trakcie budowy/remontu?


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.wariant

mozna wyciac wylewke 2 pasy od jednej do drugiej sciany nosnej aby wstawic w wyciecia stalowe trawerzy ktore wkute byly by w sciany nosne a na nich postawic akwarium (cos jak konstrukcja mostu).

mam nadzieje ze rozumiesz o co mi biega

2.wariant

usuwasz calkowicie wylewke na szerokosc akwarium rowniez od 1 sciany nosnej do drugiej nastepnie ukladasz zbrojenie wyliczone odpowiednio i betonujesz pas na krorym stawiasz akwarium

to tak na szybkiego bez drobnych szczegolow


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos strasznie słaba się wydaje ta podłoga że tylko 150kg na m2 to jest raptem 6 worków kleju może ktoś coś źle policzył.


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kukabana,to 150 kg jest określone w Polskiej normie budowlanej,czyli w pokoju 10m2 suma postawionych gratów nie może przekroczyć 1,5 tony czyli 150kg na m2

pozdrawiam

Mariusz


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sama szafa z ubraniami warzy więcej niż 150kg i stają koło niej 2-3 osoby czyli minimum 400kg i nikt nie wpadnie


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EHHH Ci architekci, dobrze ze sam popatrzyłem na rzuty mieszkania, i miejscu którym ma stać akwarium, a dokładnie pod nim oznaczone na czerwono, jest korytarz do wyjścia na ogród :) Więc skoro pod akwarium, czyli między przednią szybą a tylną jest ściana nośna, to spokojnie strop bez wzmocnień wytrzyma taki ciężar?

rzutmieszkaniapoziom0.png

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się wtrącić w rozmowę o wytrzymałości...

Wszystko zależy od tego jaki posiadasz strop. W którym kierunku jest zbrojenie (ułożenie belki). Tak jak kolega wcześnie wspomniał w normie pisze że dla pokoi i pomieszczeń indywidualnych obciążenie użytkowe ma wynosić 1,5 kN/m2 czyli 150kg/m2.

Jest to obciążenie liczone dla całej rozpiętości belki stropu (w zależności oczywiście jak strop posiadasz ja pisze o terivie) których jest oczywiście kilkanaście lub kilkadziesiąt. Tu właśnie zależy w którą stronę masz ułożenie belek, gdyż możesz mieć ułożone akwarium wzdłuż belki albo w poprzek belek a to jest znacząca różnica.

Do twojego projektu powinien zerknąć projektant a nie architekt bo to jest duża różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EHHH Ci architekci (...) Więc skoro pod akwarium, czyli między przednią szybą a tylną jest ściana nośna, to spokojnie strop bez wzmocnień wytrzyma taki ciężar?

Moim skromnym zdaniem wytrzyma, tylko czy takie zapewnienia Ci wystarcza...

Chcesz miec pewnosc i czarno na bialym, udaj sie do konstruktora, ktory to liczyl.

Niech przyjmie obciazenie dwukrotne Twojego litraza (akwa + sump) i sam zobaczysz co sie dzieje z budynkiem (przedstawi Ci to graficznie).

Korytarz pod spodem...ma szerokosc 100-110 cm , czyli przednia szyba akwa licuje Ci sie doklanie z ta sciana. Sytuacja idelana, tylko ten strop nad korytarzem moze byc cienszy...

Wszytkie porady poprzednikow wzmocniajace strop, jak najbardziej trafne.

Ja zasugreowalbym cos innego, a mianowicie:

Przewymiarowalbym stelaz dwu lub trzy krotnie (powstaje forma kratownicy),

taka konstrukcje, jak sam proponowales, zakotwilbym do dwuch scian. Z trzecia mozesz miec problem , bo to chyba komin jak sie nie myle. Powinno wystczyc - ten konstruktor moze to spradzic :p

Wlasnie sobie przypomnialem , akwarium Kiv'iego wisi na scianie - sporo mniejszy litraz :)

hmmm...

jak bedzie za malo, budujesz stelaz do sufitu i podwieszasz sie do stropu sasiada :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymac by wytrzymalo pewnie ale wszystko zalezy od fundamentow pod sciana nosna, stropem itd. Projekt ,ktory masz od architekta byl sprawdzany i ustalany przez konstruktora. Nikt nie zakladal na poczatku,ze bedzie tam mial byc taki ciezar dlatego nalezy z cala pewnoscia sprawdzic i poprawic tak by strop do tego sie nadawal. W przeciwnym razie moga wystapic niezle problemy ;) Co do akwarium to gratuluje, piekny projekt. Bedzie nietypowy zbiornik na forum. Jakie by mozna bylo ryby trzymac a takim akwa :smoke:

pozdrawiam

michal dochier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem ze znajomym konstruktorem...

O ile strop to plyta zelbetowa, to wytrzyma. Taki litraz postawiony na srodku pokoju spowodowalby ugiecie plyty, wynikiem czego bylyby rysy i pekniecia.

Kazdy inny przypadek - strop typu teriva lub drewniany, nalezy rozpatrywac indywidualnie!

Sump.Jak dla mnie za daleko. Staralbym sie pomiescic wszyskto pod akwa - to tylko moj subiektywny punkt widzenia :p

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

No widzę że jak już się ktoś "zarazi", to nie przestaje "chorować"....

urwałeś ten wątek, więc nie wiadomo jaki jest stan obecny....,

i co nowego wymyśliłeś :)

może jakaś aktualizacja???

jak masz jakieś problemy to dawaj tu albo na priv

ps. a tak przy okazji wyprowadziłeś się ze studenckiego miasta?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie sie wszystko zapowiada no czekam na aktualizacje


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie spokojnie, nie skonczyło sie na planach i wizualizacji, poprostu pierw wykończyłem górną część mieszkania, aby sie wprowadzić, i jeszcze muszę nowy obiekt wykończyć firmy i w tedy przechodzę na dolną część mieszkania plus założenie akwarium :) a dzięki temu że opóźniło się to wszytsko dostałem namiary na szklarza który zrobi mi akwarium 360x70x70 :) w dużo tańszej cenie niż oferował pan z Lublina i z max dł 330 cm ;pppp

Edytowane przez Sebastiuan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak tam prace ?

Chyba juz skonczyles ? :) he he


1000 L + 160 sump / 170kg skaly / 800W LED DIY + sterownik by morswin / Franek by Sebastek / doser ONE / Profilux 3.1N ex / sterowanie PLC Fatek z profiluxem na spółke :)

Korale - same miekkie / kilka rybek / kilka krewetek

.

4461_4469.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.