Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz ja musiałem ustawić taki aby mi schody nie rozpadały to dla mnie główy parametr-inaczej mnie zona z tym akwarium pogoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszedł stelaż,ładnie zrobiony,ocynkowany,pomalowany proszkowo i trzyma wymiary.Stoi na razie w firmie,ale w piątek będzie już w domu.Fotki będą na dniach.Cena bardzo dobra bo 895zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszedł stelaż,ładnie zrobiony,ocynkowany,pomalowany proszkowo i trzyma wymiary.Stoi na razie w firmie,ale w piątek będzie już w domu.Fotki będą na dniach.Cena bardzo dobra bo 895zł.

No to kilka dni minęło i co ??? Zaskocz nas :))


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, czekamy na ciag dalszy


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie,fotorelacja będzie.W piątek dopiero firma remontowa wyszła i jest wielkie sprzątanie,całe mieszkanie zasyfione,wszystkie ubrania z szaf do prania,normalnie masakra jakaś.Jak bym przed remontem to wiedział co całkiem inaczej do tego bym podszedł,ale już po fakcie i jest łanie.Jeszcze drobne wykończenia,nowe drzwi....

Stelaż już stoi na swoim miejscu,wczoraj projektowałem sumpa i hydraulikę i tu jak zrobię projekt graficzny wstawię do skonsultowania.Zastanawiam się jakiej hydrauliki użyć by była w miarę tania i dostępna bo trochę tego będzie.W tym tygodniu obuduję też stelaż i zrobię koronę a potem to już tylko wstawi się szkło.Dziś też finalizuję z AM zamówienie na baniak.Zdecyduję się ze względów oszczędności na szybę 12mm z spinką u góry,ale OW z przodu i boku.Na ten projekt mam dziś dostać wycenę.Wcześniej wyceniałem inne konfiguracje:

1.szyba 15mm,bez spinki,przód i bok OW

2.szyba 12mm z spinką float

3.szyba 15mm bez spinki float

Transport będzie firmowy z AM.Na szkło jest 5 lat gwarancji na rozszczelnienie,klejenia bez fug i bezbarwnym silikonem.

Coś tam jeszcze w zamysłach po drodze było,ale nie pamiętam już.Dno zawsze z szyby 15mm.Specjalne podziękowania dla Pana Bartosza z AM za cierpliwe wyjaśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na tym akurat nie oszczędzał, przeciez bezpieczny baniak to podstawa.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj, pogadaj:

http://www.skorpion.poznan.pl/

moim zdaniem warto

Pozdrawiam

T

Do czego nawiązujesz ? Czy do tego,że jak tam piszą 12mm jest wystarczające i nie trzeba się bać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobią Ci i z 10 mm ze wzmocnieniami (tak mam ja, 140x60x60 całe OW) a jak będziesz chciał to i z 15 mm.

Tak czy siak cena to co najwyżej połowa AM. Warto przemyśleć, pogadać.

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy dają 5 lat gwarancji,czy kleją przezroczystym silikonem i najważniejsze czy bez fugi ? Na to ostatnie każdy rezygnuje bo się boją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomcio możesz wkleić zdjęcie łączenia szyb w twoim akwarium ? może mi się wydaje ale na ich zdjęciach jest nawalone silikonu i nie wygląda to estetycznie.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w przypadku używania waveboxa ? brane jest to w ogóle pod uwagę ? jest też na to gwarancja, że nic się nie stanie ?

Pytam z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w przypadku używania waveboxa ? brane jest to w ogóle pod uwagę ? jest też na to gwarancja, że nic się nie stanie ?

Pytam z ciekawości.

dokladnie tez jestem tego ciekawy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zamówione.Oni będą wklejać komin zewnętrzny i waweboxa według projektu Snocho,nie jest to dla nich żadnym problemem.Zależy mi na super estetyce całości,czyli cięcie i szlif szkła,klejenie i nawet same szyby float są markowej produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo sobie komplikujesz tego sumpa?? Ja zrobił bym trzy, no może cztery przegrody, jedna po drugiej i by wystarczyło. Wg mnie prostota to podstawa bezpieczeństwa, no i taniej...

pozdro


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kleją czarnym i bezbarwnym, z fugą i bez fugi. Robią szlif i polerkę, tak, że patrząc z boku na cięcie szyba jest przejrzysta (ja tego nie chciałem). Dają dobrą gwarancję ale to już trzeba sobie indywidualnie rozmawiać.

Ja chciałem czarny silikon i z fugą (bo o bezbarwnym i glonach się nasłuchałem :) ). A i tak wzmocnienia są bezbarwnym wklejone.

Fuga, patrząc z boku, ma szerokość 5 mm.

Nie myślałem o waveboxie ale myślę, że spokojnie doło by radę.

Oczywiście to był mój wybór i nikogo nie namawiam. :p

Ale z 15 mm byłoby nadal tańsze niż z 12 w AM.

Zrobiłem fotkę, ale tylko telefon mam pod ręką.

post-9673-0-67755200-1327942186_thumb.jpg

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem na szybko w pracy fotki,ale brakło czasu na objaśnienie więc teraz to czynię.

Ten wyższy zbiornik jest na rozrabianie solanki,około 140 litrów.Ma na górze rewizję,która jest połączona z rewizją sumpa w razie przelania i będzie to podpięte do kanalizacji.Druga rurka jest podpięta do pompy,która ma przelewać solankę do sumpa.Ta rurka w sumpie będzie nie będzie dochodziła do lustra wody i fakt niepotrzebnie ją obniżyłem bo wcześniej była na równi z rewizją,słuszna uwaga.Chciałbym jeszcze używać pompy do przelewania jako mieszacza solanki,ale chyba trzeba by wymyślić dodatkową rurkę i zawór przestawiający strumień wody.

Teraz kolej na sump.Te dwa otwory przy dole połączone rurką i zamknięte zaworem służą do spuszczania wody do kanalizacji.Powiedzmy robię burzę w sumpie i odkręcam zawór wydalając wodę z syfem.Będzie mały problem z określeniem ilości spuszczonej wody,ale doświadczalnie się to załatwi.Jeden otwór będzie w komorze zrzutu gdzie będzie zbierać się sporo detrytusu a drugi z komory największej gdzie będzie odpieniacz.Te przegrody są przeznaczone na media filtracyjne a jest ich tyle by wymusić dobry przepływ,jedna duża komora się nie sprawdza.Może to będzie skała,może siporax....nie wiem jeszcze.Stary sump miał tylko jedną przegrodę na pompę obiegową.

Czekam na dalsze uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek w tej komorze spustowej nie będzie ci się zbierał żaden syf bo tam będzie taki młyn ze spustu że wszystko będzie leciało dalej. Jeszcze kwestia zbiornika na podmiany, ta pompa nie wyciągnie Ci wszystkiej wody do zera i obawiam się że dość sporo jej zostanie na dnie, teraz pytanie zostawisz tą reszte wody do następnej odmiany? Poza tym ja tam większych błędów co do konstrukcji nie zauwarzyłem poza tym że trochę to jak dla mnie za skomplikowane.


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa musiała by być tak ustawiona by zbierała prawie do dna tą solankę.Faktycznie przy takim dużym obiegu nic się tam nie zbierze w komorze zrzutu.Co według Ciebie jest przekombinowane ?

Ps.Już dwa błędy znalezione :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku mam pytanie co w tych małych komorach planujesz ? Pierwsza to widzę , że spływ i rewizja , co w następnych ? Nie to żebym krytykował . Pytam bo chcę wiedzieć co autor miał na myśli .


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiłem że przekombinowane tylko skomplikowane. Miałem na myśli te przegrody za spływem. Jeśli uważasz że są Ci niezbędne to ok może faktyczne Ci się przydadzą. Co do pompy w zbiorniku na podmiany to nie sądze zeby przy takim rozwiązaniu dało się wszystko z niego wypompować zawsze coś zostanie kwestia tylko ile i co z tym zrobisz...


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.