Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ zasilam Algaescrubber z powrotu miałem problem z utrzymaniem stałego poziomu wody w kominie. Teraz Już nie mam.

post-10464-0-87622500-1331801862_thumb.jpg post-10464-0-57320300-1331801946_thumb.jpg

Ja muszę mieć bardziej dokładnie wyregulowany poziom w kominie,musi być różnica między kominem a akwarium nie więcej niż 1 cm bo potem już chlupie a pamiętajcie,że obok śpię.

Jaczal,wstyd,ale ja nie zakumałem Twojego patentu.Rewizja jest osobno i nie bierze w tym udziału,ale jak ta rurka z pływakiem reguluje poziom ?

Na dnie komina mam tradycyjny koszyczek z AM a jak pisałem wcześniej,chcę wyciszyć rewizję.U mnie są skoki napięcia więc na pompie regulacja dokładna nie sprawdzi się.Ten muffler chyba założę na rewizję jeśli nic innego nie wymyślę,trochę drogi,ale cisza w nocy jest bezcenna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pływak na rurze osłonowej trzeba tak ustawić, aby uzyskać spiętrzenie wody w kominie na żądaną wysokość. Gdy z jakiś powodów zwiększa się spływ wody do sumpa opada poziom w kominie. Pływak z rurką się opuszcza wraz z poziomem wody i przymyka przepływ na koszyczku, co skutkuje podniesieniem poziomu wody w kominie. Gdy poziom rośnie, pływak otwiera przepływ na koszyczku - poziom opada.

U mnie to rozwiązanie spisuje się doskonale już od ponad roku. Stabilizacja poziomu tak na oko +- 1mm



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos durso, wg. oryginalnego projektu, wykonując ten spływ na rurze 32mm przy śrubunku należy dać zwężenie na 25mm. Pytanie właściwie do tych, którzy durso stosują czy tak faktycznie w konstrukcji postąpili?

rendered.jpg


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tego rozwiązania na rewizji. W ogóle nie rozumiem problemu z rewizją. Według mnie, rewizja jest zabezpieczeniem przed przelaniem się wody wierzchem zbiornika. Nie powinna mieć żadnych zaworów czy zwężeń. Podczas normalnej pracy woda nie powinna spływać rewizją. Natomiast dzięki automatycznej stabilizacji poziomu w kominie nie występuje chlupotanie wody spływającej z grzebienia - jest cisza.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, myślę że jak to zastosujesz na spływie to przez rewizje już nic nie będzie musiało spływać i będzie cisza. U mnie mam tak wyregulowany spływ żeby poziom wody był minimalnie pod spływem rewizji, bo inaczej jak płynęło rewizją to strasznie chlupało. Myślę że to kont nachylenia rewizji, Minimalny przechył i nawet jak malutkim ciurkiem płynęło to chlupało :(


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję na spływie,już pływak z styropianu zrobiłem.Będę w domu wieczorkiem to napiszę jak się sprawdziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może to pomoże? link


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar, wsadź w rewizję od dołu kawałek rurki o mniejszym przekroju w środek i rewiza się uciszy. Odpaliłem soje akwarium na próbę na słodkiej wodzie i miałem ten sam problem z hałasem w rewizji. Po wsadzeniu rurki się uspokoiło :).


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprosciej bedzie przeniesc sie ze spaniem do innego pokoju :harhar:


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ty normalnie SADYSTA jestes


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj po prostu wkleić szybkę pod kontem do grzebienia a w rewizji zrobić 2 dziurki poniżej poziomu wody. U mnie zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaczal,spróbowałem z tym i mi jakoś nie wychodzi,może mam z szeroką rurę bo telepie się w kominie dodatkowo zasysa powietrze i w sumpie mam burzę.Czy górę tej rurki z pływakiem masz zaślepioną w środku ? Czy pomimo tego i tak trzeba wyregulować zaworem by ten patent działał tak na "granicy" ?

Po czasie coś się ustawiło i na razie jest cicho,nie wiem czy to zasługa tego,że udało mi się ustawić zawór czy patent działa.Napiszę jak się będzie sprawowało dalej,ale pomysł wydaje się sensowny.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać,że patent z tym pływakiem działa znakomicie.Tak przeczytałem mój pierwszy post i normalnie nic się nie pokrywa z zamierzeniami,które planowałem.:thumbup: ,ale na razie jestem zadowolony z istniejącego stanu.Dojrzewanie trwa choć na pewno przyśpieszyłem je odpieniając skałę w beczce 6 tygodni i skała jest czyściutka.Podałem po raz drugi ampułkę Bio Digestu i Bioptimu.W tym tygodniu przyjdzie na dno piasek,ale nie kupuję żywego.Wrzuciłem do baniaczka dwie kostki mrożonki na przyśpieszenie dojrzewania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, piasek ?

Jednak nie zdecydowałeś się na żwirek KZ ?


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała bardZo fajnie ułożona, ja bym tam nie ruszał więcej. Dwie wyspy, dostęp z każdej strony jest, miejsca na korale dużo.. :)

Piękny ten Twój projekt, będzie zabawa znowu :thumbsup: a obsadę jaką planujesz?

P.S. Piękna ta Pandora ;)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała bardZo fajnie ułożona, ja bym tam nie ruszał więcej. Dwie wyspy, dostęp z każdej strony jest, miejsca na korale dużo.. :)

Piękny ten Twój projekt, będzie zabawa znowu :thumbsup: a obsadę jaką planujesz?

P.S. Piękna ta Pandora ;)

Głównie LPS-y,coś twardzieli też będzie i głównie ryby.Ustalonych gatunków jeszcze nie mam.Na pewno hepatus,zebrasoma f.borsuk,jakaś drobnica.

Oświetlenie na zdjęciach na 60%,bez świetlówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku masz jak widac sporo plaskich kawalkow, az sie prosi zeby to wyjac i na zewnatrz zbiornika pokombinowac a potem w czesciach do siup z powrotem. Moze trzy bryly tym arzem dla zlamania formy. Takie rozrzucone wyspy

http://www.google.co.uk/search?q=thailand+beaches&hl=en&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=87ZnT4aKOdTr8QPC-K31CA&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&sqi=2&ved=0CCkQ_AUoAQ&biw=1366&bih=643


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie sie bardzo podoba to ulozenie skały, ale bardziej pasuje pod spsy ta bajka (ułożenie skały + cyrkulacja)

tak czy siak, na ta chwile jest pięknie :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namawiacie do przełożenia skały,ale faktycznie nie jest to szczyt moich marzeń,może po pracy choć część przełożę.Tak jak teraz ułożyłem jest mnóstwo półek na korale,na piasku ma nic nie leżeć.(chyba,że ja w Egipcie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie skały nie ruszyłem,ale za to dziś dołożyłem 40kg żwirku koralowego 1-3mm,bardzo ładny.Dojrzewanie trwa już 10 dni.

Dziś dołożę 2 ampułki Start UP,wcześniej podawałem tylko BioDigest i Bioptim.Do odpieniacza doszła docelowa pompa Laguna 7500.Po wsypaniu piasku woda mętna,ale jak się wyklaruje zapodam fotki.Aha,jeszcze lampie wymieniłem mocowania z linek na łańcuszki by do prac można było by ją szybko podnieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda super - woda się wykrystalizowała - jak możesz, wrzuć fotkę jak wygląda z piachem - jak opadnie kurz po bitwie... :thumbsup:


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.