Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Inmar ja odpaliłem swoje akwa na bakteriach Microbe Lift i powiem ci tak.Gorszego syfu nie mogłem sobie narobić.W sklepie też mi powiedzieli,że są najlepsze.Jak zaczyna się jedne to nie drugie bakterie.U mnie po dodaniu do Microbe Lift bakterie Biodiges zaczeła się tak jazda,gluty osad i bóg wie co.Jakaś reakcja konfliktu.Akwa wyglądało jak glutowisko.Walczyłem z tym z 5 miesięcy.Podmiany cuda niewidy.Dopiero po regularnym podawaniu co tydzień bakterie Bidiges akwa zaczyna wychodzić na prostą.Powiem swoje zdanie tymi bakteriami można kibel czyścić ale to jest moje zdanie.Widzę po twoim wątku,że strasznie chcesz się wzorować na projekcie Snocha.A co ty kulawy jesteś przecież masz super doświadczenie.Zacznij robić tak jak w poprzednim zbiorniku i będzie wszystko dobrze.A jak Snocho zamontuje rakietę w swoim zbiorniku to ty też to zrobisz.Michał przepraszam bez urazy do twojej osoby pełen szacun. :welcome: Tak jak napisał Darek zaczynasz zachowywać jak nowicjusz. :wallbash:

Przepraszam nie chciałem Cię urazić.Moje skromne zdanie lej bakterie Bidiges co tydzień,regularne podmiany,bez kombinowania raz ledy a raz świetlówki,bez ozonu,daj dojrzeć zbiornikowi i bedzie super zbiorniczek.Pozdrawiam Roman.Ps.To jest tylko moje skromne zdanie a osobiście w tajemnicy i prywatnie uczę się od najlepszych :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja takie galaretowate gluty miałem po dwóch, trzech tygodniach od odpalenia UVki (walka z ospą), która także zabija bakterię (a była to malutka 11W), więc jak bym miał strzelać to ozon wybija bakterie, a jak masz jeszcze problemy z odpieniaczem to nie nadąża z usuwaniem ich z systemu... i powstaje galareta


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ci Marek powiem ze kombinujesz jak kon pod gore :( na spokojnie i baniak wyjdzie na prosta , spokojnie i do przodu ale nie kombinuj za bardzo ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopy, spokój już, bo jedziecie jak po łysej kobyle, a każdy pisze to samo. "Kto jest bez winy, niechaj pierwszy rzuci kamień..." Marek, moim zdaniem ozonując wodę i lejąc bakterie zrobiłeś tak jakbyś jednocześnie chciał jechać autem do przodu i do tyłu, nie da się. Podstawa przy dojrzewaniu moim zdaniem to cyrkulacja i odpieniacz.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary masakra żal mi zwierzaków i Ciebie/tego jak się teraz czujesz.

Ja bym zosawił wszystko jak jest z odpieniaczem na max mokro, zero chemi,zero podmian.

Co do nalotu na rybach to może poparzyłeś je ozonem?? Może Odinum??


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj sie Marek, z kazdym dniem czlowiek jest mądrzejszy. Podstawa własne konsekwentne wnioski. Znow wyszło "za dobrze", za duzo nowych czynnikow i stad brak swiadomosci w ktory punkt uderzyć by pomogło. Różne, a nawet przeciwne drogi Ci koledzy proponują. Wybierz swoją i się tego trzymaj. Już wiesz, że nowy baniak jest inny, z nowym sprzetem wiec i wzór na sukces sie zmienia. Stary wzór do korekty. Brawo, że nie wstydzisz sie pokazać nawet bolesnej prawdy. Najlepsze pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek,

poprzednio pisales, ze podawales 50 mg ozonu, teraz 35. Mysle, ze te dawki byly za duze. To ozon zalatwil oczy i skrzela rybom. Zaczalbym od 5-10 mg/h przez 2 godziny dziennie, rozdzielone na dwie dawki (jedna np: w nocy).

W tej chwili mozesz albo z miesiac odczekac i poobserwowac akwarium, albo zaciemnic na 2 dni dodajac Anti Red (zgodnie z instrukcja) i bakterie na start, przy wylaczonym ozonie. I nie ma bata, w tym czasie odpieniacz nie moze nawalic. Gdyby kuracja podniosla NO3 i PO4 - to wodka, ale spokojnie, moze 6-8 ml dziennie wystarczy.

Podobnie jak koledzy wypowiadajacy sie wyzej uwazam, ze przyczyna zgonow i zalamania sie systemu byla o wiele za duza dawka ozonu.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak Markowi się uzbierało i dupsko trzeba zerżnąć :rofl:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani znow trafil w sedno.

A tak z drugiej strony to powiem ze w nowym akwarium bede mial zwykle napowietrzanie brzeczykiem niezaleznie od odpieniacza i wszystkim radze to samo. Ostatnio zbyt duzo sie czyta o wypadkach z zakwitami, epoxy itp kiedy rybom zaczyna brakowac powietrza. Takie napowietrzanie wydaje sie byc wskazane zwlaszcza w przypadku mocno przewymiarowanych odpieniaczy ktore sa wylaczane co jakis czas zeby nie wyjalowic wody. Przy laniu bakterii, wodce itp to jazda po krawedzi. Zreszta same testy mowia za siebie. Woda morska przy temperaturze 30C i zasoleniu 35 promili ma prawie 6 ml/L rozpuszczonego O2. Mi testy pokazuja okolo 4ml/L. Ponizej 3ml/L to przyducha a przy wartosciach okolo 2 ml/L nastepuje sniecie ryb z powodu uduszenia


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek walcz powoli na bank wyprowadzisz zbiornik i będzie SUPER wyglądał i funkcjonował ! Trzymam kciuki :thumbup:


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie czuję się najlepiej,to co straciłem zabolało mnie jak nic w życiu.Niektóre uwagi mnie zabolały,ale pewnie należało mi się bo w końcu nowicjuszem nie jestem.Myślę,że nie bakterie były winne a ozon.WYDAWAŁO mi się,że robiłem dobrze,kontrolowałem redox.Glutów z skały nie da się usunąć,próbowałem.Doszedł jeszcze niemiły zapach wody.Rano odszedł żółtek.Zrobiłem wczoraj podmianę 70L i mogę dziś zrobić jeszcze 100L bo mam przygotowane.

Napisałem o moich problemach bo nie wstydziłem się tego,ale też by inni to zrozumieli.Chyba nie było przypadku przedawkowania ozonu na forum,przynajmniej nie pamiętam.

Co do bakterii to podawane ilości były na akwaria małolitrażowe i nie tu był chyba problem.Na tych produktach Microbe Lift stary zbiornik osiągną swój szczyt.

W każdym razie dziękuję Wszystkim.:crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, o ozonie pisałem wiele razy ,wiem nie trzeba mnie słuchać ,nie chce też nikogo pouczać .http://nano-reef.pl/topic/43853-ozonator-jaki-kupic/page__hl__ozon__st__40 ,post 44. http://nano-reef.pl/topic/43224-ozonator-ozonizer-z-allegro/page__p__416514__hl__ozonizator__fromsearch__1#entry416514,post 14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, o ozonie pisałem wiele razy ,wiem nie trzeba mnie słuchać ,nie chce też nikogo pouczać .http://nano-reef.pl/topic/43853-ozonator-jaki-kupic/page__hl__ozon__st__40 ,post 44. http://nano-reef.pl/...ntry416514,post 14

Właśnie na Twoim watku się wzorowałem,może do końca wszystkiego nie zrozumiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Szkoda Marku że tak się stało ale z lekka przesadzałeś z tymi kombinacjami,teraz zmien Twój wątek "Jak się nie zakłada drugiego akwarium."

Trzymam kciuki za Twój baniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłeś dawkę 35mg (lub 50mg) / godzinę i ozonator chodził 24h na dobę?


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze miałem napisać:NIE ŁAM SIĘ ,jak dobrze wiesz zbiornik morski jest bardzo dynamicznym systemem cały czas się coś dzieje

Edytowane przez krzlew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie łam sie. wode podmieniaj ze stabilnych zbiorników wyłącz ozonator, :harhar:

Trzymam kciuki :thumbup:


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Marku że tak się stało ale z lekka przesadzałeś z tymi kombinacjami,teraz zmien Twój wątek "Jak się nie zakłada drugiego akwarium."

Trzymam kciuki za Twój baniak

Seb zrobił mi taki opis,ale nie jestem godzien.

Ustawiłeś dawkę 35mg (lub 50mg) / godzinę i ozonator chodził 24h na dobę?

Ozonator był ustawiony od 10 do 18 na około 25-35 mg zegarem czasowy.

Zrobiłem teraz podmianę 80L,odmuliłem piasek zbierając syf z niego.Przy okazji znalazły się ślimaki i krab,którego dawno nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem ten totalny atak na Marka, facet jest na maxa zorganizowany, po kolei pomaga (przynajmniej mi) swoimi cennymi relacjami zakładać baniak, każdy może popełnić błąd, co nie oznacza że trzeba z takim nietaktem jechać z koksem. Żadna tragedia się nie wydarzyła że tak dramatyzujecie. Te doświadczenia są dla mnie i innych mega cenne, żeby każdy miał taką odwagę się do nich przyznawać - to mieli byśmy same wystawowe baniaki.

A pozatym, jakby się w naszym hobby wszystko udawało, nie mielibyśmy z niego takiej radochy. Na pewno w niedługim czasie ten baniak znowu stanie się jednym z najładniejszych na forum. Jestem tego pewien.

Edytowane przez Czubais (wyświetl historię edycji)

---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Czubais nie stresuj się bo Ci żyłka pęknie.Nikt na Marka nie wyskakuje po prostu jest na tyle zaawansowanym morszczakiem że takiego błedu nie powinien popełnić ,a po drugie szkoda ryb.Z drugiej strony nie żal mi Marka bo poprzedni baniak był przepiękny to po co go ruszał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli potencjometr w ozonizatorze nie jest uszkodzony ,to ta dawka na twój litraż nie mogla spowodować takich strat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli potencjometr w ozonizatorze nie jest uszkodzony ,to ta dawka na twój litraż nie mogla spowodować takich strat

Pocieszam się i też tak myślę.Mnie raczej martwi to co jest na skale,z piasku zebrałem,ale z skały nie chce się odczepić.Martwi mnie też ten dziwny zapach wody,pisałem,że niemiły,ale to mało powiedziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.