Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzednie adsorbery zawsze płukałem a tu mi się zapomniało,zachowałem się jak nowicjusz,hehe.Teraz jest już dobrze,szybko się woda wyklarowała.Zakupiłem ten bo Od dawna go używa Olivier,jest tańszy od Rowy a tak samo wydajny.

W poprzednim zbiorniku też miałem ledy,ale nie pamiętam takiego problemu,ale zbiornik nie był widoczny na przestrzał.Poczekam jeszcze parę dni i zobaczymy czy coś się zmieni,może trzeba czasu aby syf się wyłapał.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety,kolejne dni nic nie zmieniły i paprochów w wodzie dalej dużo pływa.Babka powróci do baniaka z powrotem.Szukam dalej sposobu na pozbycie się tej plagi.Rozważam nawet wymianę żwirku choć szkoda bo ładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz aparat ustawić na szybszy czas ?

i pewny jesteś że to piach lata ?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, masz loc-line?

Ja też myślałem że mam paprochy dopóki nie zauważyłem że to z loc-line lecą maleńkie bąbelki i to głównie one powodowały taki efekt.

Jak masz to spróbuj je wymontować i zastąpić kawałkiem rury na kilka godzin.

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam rurkę 25mm z kolankiem 90 st,jest zatopiona około 7cm pod lustrem wody.W wodzie pływa dużo płatków a z czego one są to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc.

a czy istnieje mozliwosc ze owe platki jak nazwales moga byc od soli? moze sie cos wytracilo z niej podczas jakiejs reakcji (nie chce oczywiscie zwalac tego na sol - nie taki jest moj zamiar)

moze masz mozliwosc to jakas drobna siateczka wylapac z toni wodnej i dokladniej przyjzec sie juz poza akwarium co to dokladnie jest

Edytowane przez Normad (wyświetl historię edycji)

500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem propozycję by załatwić sobie filtr do kawy i nazbierać tego czegoś a potem sprawdzić co to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek,

a jakie masz Ca, Mg i kH ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam,bo zapiski mam w domu to:

Kh-6,7

Ca-425

Mg-1380

Ph-7,8 do 8,2

Zas. 1.024

NO3-0,1

PO4-0,01

Potas-310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przyjrzyj się czy to nie drobinki powietrza walą z powrotu.

u mnie właśnie "to" kiedyś było przyczyna moich pierwszych siwych włosów.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobinki raczej nie,komora z pompą jest bez wodospadu,nic się tam nie burzy,poza tym odpieniacz nie wywala bąbli a po drodze jest przegroda z gąbką i komora z siporaxem.Szykuje się nowy sump,może on coś zmieni.Miałem nazbierać tego syfku do filtra do kawy,ale zapomniałem.Nie widziałem też by pompy cyrkulacujne zaciągały powietrze ani wawebox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar a nie masz moze krowki? Moja ostatnio przylapalem jak dmucha w piasnk i wyjada cos.

pozdrawiam

Remek


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio to widziałem jak sohalowi coś się spodobało pod piaskiem i mi namącił,ale to pływa wtedy pył a to o co mi chodzi to jak by płatki.Cały czas myślę czy ziarnka piasku mi się nie rozwarstwiają o ile to możliwe.Właściwie dla przypomnienie to żwirek 1-3mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas też unoszą się pyłki ale jest to zdecydowana wina pisaku. Pomimo jego przesiewania płukania itd w wodzie pływają drobinki. Natomiast moja mama kupiła zupełnie inny piasek, nie płukała go ani nic i ma klarowną wodę bez żadnych zanieczyszczeń.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z jego wymianą,ale u mnie sporo worków trzeba a poza tym boję się zachwiania systemu przy wymianie.Jaki Ty masz a jaki mama ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek jakby to byla wina piasku to problem bylby od poczatku.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli skarpety nie wyłapują, to może to coś się namnaża? Czy mogą to być jakieś pierwotniaki?



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze znalezieniem opakowania po naszym piachu więc na razie podaję nazwę piachu mamy

Nature's Ocean

Premium Marine Substrates 100% Natural


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako nowicjusz borykałem się z podobnym problemem okazało się że poprzedni właściciel odpieniacza nie umył body i ten brązowy osad odrywał się w malutkich kawałeczkach i tak sobie pływał. Wyczyściłem ile dało rady wsadziłem watę i mam spokój. Wiem że Tobie raczej nie pomogłem ale może komuś kto będzie czytał ten wątek a może na to nie wpadł. :detective:


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek jakby to byla wina piasku to problem bylby od poczatku.

Musiałbym prześledzić mój temat od którego momentu zacząłem płakać w tej sprawie.Wydaje mi się,że mogło to być od początku,ale nie przywiązywałem do tego sprawy bo to początek i za jakiś czas przeminie,ale niestety nie przeminęło.Jutro mam zamiar kupić w eRybce żywy piasek i wywalić stary.Decyzja jest na tą chwilę na 90%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, to nie jest piach jestem pewny tego na 90 %

miałbyś mętna wodę a nie pływały by drobinki.

Nadal będę się upierał że coś lejesz do wody co to powoduje.

Edytowane przez Snakecharner (wyświetl historię edycji)

430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, a może zamiast od razu lecieć i kupować nowy piach to po prostu odessiesz ten co masz w baniaku i zostawisz tak na jakiś czas. Jeżeli problem nie zniknie to znaczy że to nie wina piachu - po co ryzykować załamanie systemu jak może się to okazać nieskuteczne.

A jak wsypiesz nowy piach to wtedy nie będziesz wiedział czy to coś innego, czy nowy piach też pyli.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że to nie sprawa piachu. Dawno by pył został wyłapany przez skarpetę.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o piach to u nas woda nie była mętna tylko od początku pływały jasne małe drobinki. Inmar jak upewnię się z tym naszym piaskiem to dam znać na priva bo mąż mi mówi że ten co podałam to raczej był nasz nie mamy. Jak sprawa się wyjaśni to dam znać.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.