Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Pełny Balling,gotowy w płynie z AF lany po równo w tej chwili w ilości po 150ml.Kiedyś lałem już po 300ml,ale coś się spie..o i korale już nie rosną a więc nie pobierają tyle ballinga.

Teraźniejszy stan mnie martwi bo od dawna acropory mi schodzą,była sprawdzona woda w labolatorium,były sprawdzone korale pod mikroskopem i niczego nie znaleziono.Co dziwne,reszta pięknie rośnie łącznie z innymi acroporami,choć może kwestia czasu kiedy i one padną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem taka opinię że acry nie rosną pod ledami , , , na ile z tego prawda nie wiem, , , ale skoro wszystko ci żyje poza nimi, a masz ledy, może to przyczyna , , ,

Wysłane z telefonu


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko,że kilka miesięcy jednak rosły,poza tym to moja trzecia lampa Led,dwie były w poprzednim a efekty można zobaczyć w moim linku pod spodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, z akrami mam podobny problem, też świece ledami. Myśle że jedyna wina tego światła to że nagle korale dostają powera i przyspieszają zużywając dużo Ca Mg kh i łatwo się pogubić z dawkowaniem ballinga. Małe skręcenie mocy czy zmiana czasu świecenia i w baniaku mamy skoki których Korale nie tolerują a w szczególności mniejsze akropory. Ale to moja teoria po ostatniej wpadce z rozjechaniem się parametrów.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja.Na dzień dzisiejszy paproszki w wodzie nadal pływają,jestem po trzech podmianach na IO i mam odstawioną wszelką chemię,nawet ballinga teraz leję bez micro.W między czasie podałem trochę wódki,ale te trochę u mnie okazało się trochę za dużo i szybki pokryły mi się nalotem więc i wódkę odstawiłem.Kolejne acropory bieleją nadal i nic tego nie chce zatrzymać,prawdopodobnie odchorowują poprzedni stan.Reszta korali za to ładnie sobie rośnie i pasuje im wszystko.Dołożyłem jedną acroporę,która polipowała ładnie trzy dni i przestała.

To co chcę zmienić w moim zbiorniku to zamienić ballinga na reaktor i pomału się tego uczę,mam czas bo mam jeszcze do wykorzystania około 20 litrów rozrobionego ballinga.

Wpierw chciałbym zobaczyć u kogoś działający reaktor najlepiej w moim regionie i tu liczę na Kolegów z zaproszeniem.Szukam też okazyjnego zakupu kompletnego sprzętu,raczej dobrej firmy,jeśli są propozycje to proszę o PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar, Ty to jednak niereformowalny jesteś.... :)

Wielu doradzało Ci zmianę odpieniacza ale Ty jednak swoją drogą (jak zwykle :smoke:) no i w reaktor chcesz iść.

Oczywiście reaktor przy Twoim zbiorniku to najlepsze rozwiązanie ale jednak, moim zdaniem, lepiej abyś najpierw ogarnął pozostałę tematy. Ehhhh i tak zrobisz jak zechcesz.... :smoke:

Pozdrawiam

T

PS

Moje zaproszenie jest nadal aktualne (co prawda nie mieszkamy po sąsiedzku, ale może interesy Cię tu kiedyś przywiodą bo przecież Swarzędz meblami stoi :) ) I reaktor teszzzz mam - napradę prosta sprawa :smoke:

Edytowane przez tomcio (wyświetl historię edycji)

akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co Marek leje?Marek leje wszystko do akwarium ,ponoc krążą słuchy w necie że w sklepach na sląsku nie ma nic na półkach bo Marek wszystko wykupił,wszystkie płyny,i teraz jeszcze reaktor? :smiling:

no nie ma tam nikogo w okolicy co by mu pomógł dobić akwarium ?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek napisz do krzelewa cały czas na reaktorze śmiga :thumbup:

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do reaktora się przymierzam,może stanąć dopiero za kilka miesięcy zanim wszystko ogarnę i zakupię.Na odpieniacz czekam,miałem obiecane na poświętach,ale czekając chcę coś z wolnym wirnikiem pokąbinować bo mi leży.

Waldek ???............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..................

Marek ja przepraszam ale, że tak powiem ,czy ty,że tak powiem, posiadasz zdolności prawne do podejmowania samodzielnie decyzji? że tak powiem ?

Edytowane przez Przemek
wulgaryzmy (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pora wprowadzić nową metodę na prowadzenie baniaka? Metoda Inmara - wszystkiego po trochu a potem wszystko wymień :D

Sorka Inmar ale tak to właśnie wygląda jak ktoś się tylko przygląda(ja). A jak już tak Ci wszyscy "dobrze" radzą to i ja poradze: może wymień akwarium bo silikon albo szyby oddają coś do wody? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zamem,mam dosta栩 sam nie wiem jak jeszcze wyglda.Ma pobiera栰odobno prawdziwe 3100L/h powietrza.

Z jednej skrajnosci w druga :(

Po co Ci taki mocny odpieniacz

1500 l/h przy duzym body wystarczy (takie zmierzone 1500 l/h nie napisane )

Edytowane przez Majster-klepka (wyświetl historię edycji)

Marzenia w trakcie realizacji......

Akwarium w trakcie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 3 m3 to jak dobry kominek :) pomyślałeś o doprowadzeniu świeżego powietrza do pomieszczenia? bo teraz to w pomieszczeniu może Ci brakąć tlenu...


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy sobie żartują a ja mam ten sam syf w wodzie i mało tego w dwóch akwariach które były zakładane na tej samej skale. I dwa różne systemy dlatego myślę że to skała. Akwaria około roku i miałem dwóch znajomych którzy zajmują się od kilku dobrych lat akwarystyka morską i maja piękne duże akwaria i tez nie potrafią mi pomóc.

Szkoda ze nie odzywa sie nikt kto miał taki problem i sobie z nim poradził.

Zakładam teraz kolejne nieduże akwarium na innej skale system nic nadzwyczajnego zobaczymy czy bedzie inaczej czy tak samo, zawaliłem tylko ze skałę zalałem wodą z działającego akwarium z tymi paprochami bo jak to jakieś biologiczne skażenie to mogłem znowu zarazić tą co jest. Ale jestem tak zdesperowany że jak znowu wyjda te paprochy to wysuszę skałę odkarzę ją i na swieżej solance zaleje od nowa.

pozdrawiam

P.S. Inmar akwarium piękne, skała fajnie poklejona, rybki super korale też szkoda ze te paprochy pływaja.

Zmartwie Cie ale miałem odpieniacz na 640l akwarium DIY na rurze 20cm i wysokości 50 z pompa Tunze ta wieksza 850l/h powietrza i teraz zamontowałem druga taka pompę i dołozyłem do wysokości 14cm i pieni pięknie , niestety paprochy są jak by mniej ale są i jest ich dużo.

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 3 m3 to jak dobry kominek :) pomyślałeś o doprowadzeniu świeżego powietrza do pomieszczenia? bo teraz to w pomieszczeniu może Ci brakąć tlenu...

tylko odpieniacz bierze 3tys l/h a nie m3 a to trochę różnica (jakieś 1000 razy mniej ...)

według nie odpieniacz nie pomoże - mój ATI bierze od 3,5tys do po zabrudzeniu 2tys i paprochy mam jak miałem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie Markowi spokój..

Jego zbiornik, jego sprzęt jego pieniądze.

Szuka rozwiązania problemu który go irytuje i nie pozwala cieszyć się akwarium.

Jeśli ktoś miał taki problem i go rozwiązał to niech opisze metodę a tak na podstawie rad ludzi którzy tego nie mieli Marek błąka się jak dziecko we mgle.

Być może rzeczywiście wymiana skały a nie sprzętu załatwiło by sprawę. Ale to kolejne być może.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać, nic ująć..

Marku - jak te nowe koralowce pod światłem ze skróconym fotoperiodem(ustawiałeś tak jak pisaliśmy?)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możeby tak zaakceptować te paprochy ? Na końcu końców znikną :)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko odpieniacz bierze 3tys l/h a nie m3 a to trochę różnica (jakieś 1000 razy mniej ...)

według nie odpieniacz nie pomoże - mój ATI bierze od 3,5tys do po zabrudzeniu 2tys i paprochy mam jak miałem ...

Coś Ci się pomieszało bo 3tyś litrów to 3m sześcienne czli 3 x więcej a nie 1000 razy mniej a odpieniacz bierze 1500 litrów czyli 1.5 metra sześciennego.

tak ku ścisłości.

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możeby tak zaakceptować te paprochy ? Na końcu końców znikną :)

Na rafie to dopiero są paprochy. :):scub:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci się pomieszało bo 3tyś litrów to 3m sześcienne czli 3 x więcej a nie 1000 razy mniej a odpieniacz bierze 1500 litrów czyli 1.5 metra sześciennego.

tak ku ścisłości.

ups racja :/ faktycznie 1000l to m3 :/ ale wtopa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.