Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

ja polecam przeglądnąć post 1246 Marka w tym wątku ,to jest zbiornik 7 miesięczny padło kilka acropor .Wszyscy dają rady Markowi jednak czy te rady mają sens skoro zbiornik po 7 miesiącach wygląda dokładnie tak jak na tym filmiku .Czy nikomu nie padł koral dwa a nawet trzy ? Reszta u Marka wygląda tak jak widać ja uważam żeby w tym temacie ochłonąć trochę .

ps.Marek daj już spokój z tym kombinowaniem bo naprawdę w końcu ten baniak wysadzisz .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 m3 to 1 m3 i nie chce być inaczej... Pozdrawiam... u mnie też to pływa po 9 latach wywaliłem 80 kg piachu podczas odsysania podnosiłem "skałe" a tu niespodzianka to zbity desteryt... teraz nie mam piasku średnio to wygląda ale też to dziadostwo nie pływa...


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest światełko w tunelu w obu zbiornikach mam zywy piach tylko w jednym samoa pink a w drugim white i nie wiele do przekopywania.

A co to jest jak to wygląda?

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżizus.... Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem i najlepiej cały wątek na tym forum i na forach obok !!!!

1. dobry kominek to bierze (przy ogrzewaniu wymuszonym obiegiem gorącego powietrza) nie kilka ( trzy) a kilkaset metrów sześciennych powietrza. Wiem, bo mój wentylator ma max 400 metrów sześciennych wydajności. Oczywiście mam falownik.

Nie mówię o powietrzu potrzebnym do spalania, bo to akurat jest zależne jest od możliwości wysterowania kominka/wkładu.

Pozostałych postów w zakresie litrów bądź metrów sześciennych nie komentuję.

2. BK 300 bierze około 2500 - 2700 litrów powietrza na godzinę, co osobiście mierzyłem w poznańskim sklepie (przez przypadek, za pomocą elektronicznego przepływomierza ATI). Więc to nowe coś (odpieniacz ???) co jest narazie nieznane Markowi (i nam) to musi być poprostu jakiś zajebiaszczy SMOK. Ciekawe czy pali czarownice ????? Jedno jest pewne - przy takim sprzęcie skończą się problemy naszego kolegi.

3. A jeśli już o tych problemach to teraz już problemem nie są pływające w wodzie paprochy. Problemem są ubytki w tkance korali - czego niektórzy niestety nie zauważyli.

4. I na koniec powiem, że nie uważam aby ktoś sobie z Marka żartował (no chyba, że Ci, którzy nie są w temacie). Problem w tym, że Marek nie chce z dobrych rad korzystać, niestety :wallbash::no .

Pozdrawiam

T

PS

Łapy opadają i to nie tylko z powodu niereformowalnego Marka... :smoke:


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcio nie wypowiadał bym sie za kogoś , z tego co wiem kłopoty z acrami są od niedawna a moga być spowodowane zmianami w systemie które wynikają z walki z tymi paprochami. Mógł byś być nieco grzeczniejszy . Bo się nie znamy.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm.... niestety prawda bez owijania w bawełnę jest traktowana przez niektórych jako niegrzeczność. Szkoda.

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomcio nie bulwersuj się "kominek" i jego pobór powietrza to taka przenośnia, przecież to forum akwarystyczne, a nie "muratora"...


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Marek widzę że przerobiłeś juz dużo metod aby woda była kryształ .A ja mam pytanko jaką skarpete kupiś 100 200 czy 300 potrzebuje ją na zrzut wody aby wyłapała papruchy które też mam w wodzie.

pozdrawiam.


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę opisu moich zmian,ale bez foto bo sprzęt w serwisie normalnie Nikon się zepsuł,czyli nie tylko się lampy się psują jak wielu kolegów myśli :thumbup: to taki żart.

Przez ostatnie kilka tygodni miałem trochę problemów z umierającymi acrami,ale teraz jest chyba wszystko wraca do normy,nawet trupy odżywają i zalewają się nową tkanką.Co było powodem tego to nie wiem,inne korale również też i acropory rosły dalej.Zdania są podzielone jedni stawiali na chemię inni na światło.Mógł to być też przypadek,że coś się dostało do baniaczka i stąd najwrażliwsze korale umarły.To co zrobiłem to na jakiś czas odłożyłem całą chemię,ballinga lałem bez micro i światło poszło na 40%. Właśnie za namową producenta AF podawałem zwykłego ballinga i przez jakiś czas robiłem podmiany na IO,po prostu chyba przedobrzyłem z chemią i za długim i mocnym świeceniem.

W tej chwili leję jeszcze zwykłego ballinga,światełko co tydzień zwiększam o 5%,tu mi pomaga Przemek i dwie ostatnie podmiany były na soli AF.Wróciła też chemia z AF,ale na razie w dawkach 20%. Szczerze powiedziawszy to nie mam już wolnego miejsca na skale na nowe korale bo tak mi moje porosły,mam też dużo szczepek na sprzedaż zrobionych.Akwarium ma już jedenaście miesięcy a paprochów dalej mam w wodzie sporo więc zmieniam piasek na żywy,tym bardziej,że mogła mi się trafić się kreda pastewna jako żwirek koralowy,to taka jedna z teorii moich problemów.

Niestety,nie ominęły moją firmę kłopoty finansowe więc zmiana odpieniacza na większy nie wchodzi w grę,w tej chwili z pomocą kolegi Astis zostały przerobione oba wirniki na mesha i jak by pianka jest trochę lepsza,ale to świeża sprawa więc trzeba jeszcze poczekać.

Aktualne parametry Ca.Kh,Mg i K są są stabilne i w normie a NO3-7 a Po4-0,07 mogło by być niższe.Korale jednak uparcie trzymają swoje kolory.Generalnie zbiornik wygląda bardzo ładnie,może za bardzo wyolbrzymiałem moje problemy.

To na razie tyle i dziękuję Wszystkim,którzy starali się pomóc. :thumbsup:

Ps.Jeszcze by było mało,właśnie mi do auta na parkingu wjechali i uciekli.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek.

Trzymam kciuki.

Cieszę się że wszystko wstaje.

Co do paprochów zerknij na film z mojego akwarium. Czy u Ciebie jest tego więcej ?

To co u mnie pływa dla mnie to normal wynikający z zachowań zwierzaków i cyrkulacji.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć sledze Twój wątek przez te paprochy i tez na feriach bedę wymieniał piasek. Z tym że u mnie jest własnie żywy z tym ze według mnie to bez róznicy czy zywy czy martwy. Nawet wydaje mi sie że lepiej suchy wypłukany bez PO4.wsypać. Jak wypali u Ciebie będę szczęśliwy bo taniej wyjdzie zmienić piach niż skałe.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku pozdrawiam i cieszę się że przynajmniej w jakiejś części się przydałem .No cóż będziemy mieli odnośnik co do chemi z AF .A prawda jest tylko jedna -kiedy przynosi rezultaty,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek odsysam partiami od kilku dni,jak będzie czysto to tak zostawię na kilka,kilkanaście dni i zobaczymy czy będzie jakiś syfek pływał dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super że to piszesz i tak samo mam zamiar zrobić. Tylko wydaje mi sie że czy zywy czy nie nie ma znaczenia bardziej bym się zastanowił nad granulacją i moze kolorem tym razem czarnym.Tak dal urozmaicenia. Zciągasz piasek bardzo grubym węzęm i zrobiłeś jakieś sitko zeby zycia nie wciągnąć?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągam grubym wężem a wodę uzupełniam świeżą solanką,to tak z podmianą połączone.Ściągając rozgwiazdy omijam a ślimaka tylko jednego udało mi się wciągnąć,ale wrócił do akwarium z powrotem.Będę musiał pomyśleć gdzie na ten czas dać te ślimaki piaskowe i rozgwiazdy.Może i poradzą sobie bez piasku koło tygodnia lub dwóch,ale potem dojdzie jeszcze świeży piasek i dalej nie będą miały co wcinać.

Prowadzę mój dziennik od fazy projektu,opisuję wzloty,ale o upadkach też trzeba wspomnieć a mało kto się tym chwali bo w sumie nie ma czym.Czasem jak czytam jakieś wątki a tam tylko same pozytywy to można by pomyśleć,że wtopy i plagi tylko mi się przydażają,ale wiadomo jak jest :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, upadki są tym cenniejsze im więcej nauki się z nich wyciąga... :smoke:

Będzie dobrze, akwa przekroczy niebawem magiczną, moim zdaniem, gdanicę 1 roku i wszystko zacznie się stabilizować.... :)

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek piszesz że odstawiłeś chemię i wszystko wraca do normy?

to dlaczego piszesz że powoli ją z powrotem wprowadzasz??

kolejny raz ten sam błąd?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek a myślisz,że można prowadzić zbiornik SPS-owy tylko na podmianach ? Mam kilkadziesiąt takich korali,które rosną i potrzebują składników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, a pamiętam, że myślałeś o reaktorze. Zarzuciłeś ten pomysł ??


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek a myślisz,że można prowadzić zbiornik SPS-owy tylko na podmianach ? Mam kilkadziesiąt takich korali,które rosną i potrzebują składników.

założę się że nie tyle, ile ty im lejesz różnego świństwa

no ale przedstawiciel handlowy AF każe to Marek leje nie?

też mam spsy może nie kilkadziesiąt a 10 i wszystko rośnie bez przedstawicieli jakoś

ale zauważ Marek iż wracasz do starej metody wszystko lać do wody

hehehe ale się zrymowało :smiling:

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi a może dzięki temu jak Ty to piszesz przedstawicielowi AF ,Marka akwarium wygląda jak wygląda ,a nie jak dzięki super poradą na forum wyglądało na początku przy starcie .Czasem należy przeglądnąć cały wątek ,a nie ostatnie dwa posty .Marka zbiornik tak naprawdę zaczął wyglądać od maja a założony był w lutym więc może należałoby zapytać jak wygląda teraz po 8 miesiącach od powklejania szczepek spsów i wpuszczeniu ryb .

ps.Marek czekam aż odbierzesz aparat z naprawy i wkleisz zdjęcia .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian07 ja akurat śledzę Marka akwarium od dawna i wiem że lał od początku wszystko co wpadło mu w ręce w sklepie

temat Marka jest długi i jak byś poczytał od początku to zobaczysz że nie tylko ja mu odradzałem lania do akwarium badziewia niewiadomego pochodzenia

krótko , jak by jechał od początku na dobrej soli ,balingu i ew jakiejś kropli żelaza,jodu,potasu i amino to nic więcej do szczęścia by nie potrzebował

acha ważna rzecz,i przez rok nic nie mieszał i nie ruszał przy akwarium

takie jest moje zdanie

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się bardzo zbiornik Marka podoba i nie mogę się doczekać zobaczenia na żywo :)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek będzie o czym gadać w Milowce. Już się nie mogę doczekac Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.