Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Inmar czytam to co Piszesz i wielokrotnie bazuje na tym co komuś Doradzasz, Daj sobie spokój z opisywaniem swoich problemów bo już nad Tobą zaczyna się sąd jak nad wczorajszą dziewicą :vava:

Proponuję jedno wyjście kilka telefonów do zaufanych morszczaków dyskusja i wprowadzić to co poradzą i po pewnym czasie zapodasz jak to było. :yes

Widzisz że wiele osób, nie wszyscy, :rant: zaczynają po Tobie jechać jak po burej s.....ce. w/g mnie nie zasługujesz na to.

Daj na luz i bezpośrednie pogaduchy :geek:

Pozdrawiam

myślę że za nie długo też zaświeci słońce nad Twoim baniakiem :D

Robert


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje kaprawe oko z ostatniego zdjęcia wychodzi że masz w baniaku atak bruzdnic. Niestety bruzdnice potrafią bardzo szybko się rozmnażać doprowadzając do zakwitów jak u ciebie. Dodatkowo niektóre gatunki produkują toksyny co w połączeniu z zakwitem może doprowadzić do wymierania ryb, co miało najprawdopodobniej miejsce u Ciebie. Dlatego nie zwalałbym wszystkiego na ozon. W końcu wszyscy wróżymy tu z fusów. Trzymaj się Marku, przypomnij sobie przez co przechodziłeś z poprzednim zbiornikiem i co osiągnąłeś. Głowa do góry. :welcome:


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Inmar czytam to co Piszesz i wielokrotnie bazuje na tym co komuś Doradzasz, Daj sobie spokój z opisywaniem swoich problemów bo już nad Tobą zaczyna się sąd jak nad wczorajszą dziewicą :vava:

Proponuję jedno wyjście kilka telefonów do zaufanych morszczaków dyskusja i wprowadzić to co poradzą i po pewnym czasie zapodasz jak to było. :yes

Widzisz że wiele osób, nie wszyscy, :rant: zaczynają po Tobie jechać jak po burej s.....ce. w/g mnie nie zasługujesz na to.

Daj na luz i bezpośrednie pogaduchy :geek:

Pozdrawiam

myślę że za nie długo też zaświeci słońce nad Twoim baniakiem :D

Robert

wychodzi na to, że na forum piszemy wszystko tylko gdy nas chwalą, ale jak zaczyna się krytyka to najlepiej wszystko zrobić cichutko na privie.

chyba nie taka jest idea działania forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miało być tak pięknie , kulturaknie ... a wyszło jak zwykle...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wychodzi na to, że na forum piszemy wszystko tylko gdy nas chwalą, ale jak zaczyna się krytyka to najlepiej wszystko zrobić cichutko na privie.

chyba nie taka jest idea działania forum.

Niestety działanie forum w dużej mierze zależy od zachowania ludzi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem:

- częstsze i mniejsze podmiany wody najlepiej z działającego zbiornika

- dozowanie bakterii

- większa cyrkulacja na tafle wody

- odpieniacz na mokro

- jod do akwarium

- dodatek witaminowy do jedzenia i ogólnie

- żadnych dodatków do zbiornika poza ww

- czas

- różnicowanie czy to przypadkiem nie amyloodiunum , saprolegnia inne podobne któr możesz znależć np tutaj http://www.chucksaddiction.com/disease.html

Edit:

Dodam od siebie, że większość wpuszcza życie do niedojrzałych biologicznie zbiorników i stąd się biorą wszystkie problemy.

Najwięcej szumi się o odpieniaczach i innych bajerach kiedy to 10 do 20 procent skały to tak naprawdę w wielu przypadkach za mało na złoże biologiczne będące w stanie utrzymać przeładowany życiem mikroekosystem.

Edytowane przez boogiee (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocieszam się i też tak myślę.Mnie raczej martwi to co jest na skale,z piasku zebrałem,ale z skały nie chce się odczepić.Martwi mnie też ten dziwny zapach wody,pisałem,że niemiły,ale to mało powiedziane.

Ciekawe jak wyglądają NH4 i NO2. W takim młodym zbiorniku, intensywnie zarybianym, nitryfikacja mogła nie nadążyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dziś posprawdzałem moje stare wpisy i wychodzi,że baniak ma ponad 2 miesiące,skała dojrzewała wcześniej 6 tygodni i wyzerowały się fosforany i azotany,ryby były wprowadzane etapami w odstępach co najmniej tygodniowymi.Na 1050 litrów w obiegu było ich razem 9 sztuk,czy naprawdę Sądzicie,że za szybko to się odbyło ? Nim wpuściłem pierwszą rybę miałem zamknięty cykl azotowy,początkowe glony się straciły więc wtedy zadecydowałem o wpuszczeniu ryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Marek jestem nowicjuszem w morszczyżnie bo mój baniak chodzi od stycznia i nie chciał bym się wymądrzać ale ja mam generator ozonu od tej samej osoby co ty i za jego radą chodzi na minimum 24 h/dobę i akwarium ma sie dobrze.A w związku z

bakteriami to osoba która mi pomagała w zakładaniu i prowadzeniu baniaka a jest to osoba z 20 letnim stażem w morszczyżnie i zakłada zawodowo solniczki odradzała stosowanie takich wynalazków jak bakterie.Jeszcze raz dodam że to tylko moje bardzo niewielki doświadczenie poparte radami fanatyka morszczyzny.

Pozdrawiam i powodzenie z baniakiem.


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śledzę wątku od paru tygodni, ale jakbyś potrzebował z 500 l dojrzałej wody o niezłych parametrach to daj znać, będę robił pon-wt grubą podmiankę. :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu potwierdza się moja teza że im większy zbiornik tym większe - dłuższe - bardziej - nieprzewidziane dojrzewanie.Marek , najlepij nic nie pisz o niepowodzeniach albo opisz 50% tego co widzisz ,procesy w takim baniaku zachodzą kilka albo kilkanaście razy dłużej i trudniej zwalczyć plagi niż w małym baniaku więc...nie panikuj i proponuje nie panikować czytelniokom tego tematu.Przypomne że "procesy w takim baniaku zachodzą kilka albo kilkanaście razy dłużej" niż np w akwarim 400 L .Czas zrobi swoje.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek czy nie jest błędem myślenie że odgazowana skała miała całkowicie uniknąć dojrzewania lub plag przy docieraniu systemu na starcie ? Przecież nikt nie odlicza czasu dojrzewania skały która była np. odgazowywana po ciemku w sklepie. Czas dojrzewania powinniśmy liczyć od kiedy skała znajdzie się w docelowym zbiorniku pod docelowym oświetleniem. Z opisów wynika (Post #540) że ułożyłeś skałę 13 marca a pierwsza ryba w opisach pojawia się 1 kwietnia (Post#643) czy w tym czasie cykl azotowy był zamknięty ? A może dopiero to były zaczątki dojrzewania świeżego systemu. Bakterie i późniejsze ich ozonowanie a może coś siedziało w skale zostało pobudzone przez splot czynności, trudno oceniać. Nikt nie potrafi przewidzieć plagi, określić jaki będzie czas dojrzewania i czy będzie ono łagodne czy burzliwe. Myślę że życie było wpuszczone stanowczo za wcześnie. To są oczywiście moje przemyślenia i nie musisz się z nimi jako doświadczony akwarysta zgadzać.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co przesadzać z tym zbyt "wczesną obsadą" ,po zamknięciu cyku azotowego nawet jeżeli parametry nie są wzór ,rybom nic się stanie .Niektórzy doświadczeni akwaryści wpuszczają na łąkę pokolce i jest wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może gdzieś przeoczyłem, ale nie widziałem żebyś mierzył amoniak i azotyny, więc w jaki sposób stwierdziłeś że cykl azotowy się zamknął? To że azotany zeszły do zera nie gwarantuje że cały system nadąża z utlenianiem amoniaku i azotynów. Mi też żal kasy na testy które używa się tylko w trakcie startu, ale śledzenie NH4 i NO2 jak się chce popędzić zarybianie wychodzi ekonomiczniej niż wyciąganie trupków. W morskim dodatkowo dochodzi kwestia odpieniacza który wpływa na cykl przez usunięcie aminokwasów i białek które stanowią papu dla bakterii nitryfikacyjnych. Może szybki spadek azotanów oznaczał wyjałowienie systemu ze związków azotu, a co za tym idzie brak warunków dla rozwoju bakterii nitryfikacyjnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyłącze się do tematu z pytaniem -

zbiornik ok 1200 litrów zalany od 3 miesięcy , LR około 200 kg , żywego piasku 150kg , prawdopodobnie dojrzewanie ukonczone , glony z piasku , skały i szyb zeszły , na skałach pojawiło się sporo glonów wapiennych .

mam do wsadzenia około 30 kg płaskiej skały do zasłonięcia tylnej szyby , kupiona była sucha . skałę od 1,5 miesiąca moczę w zbiornikach z temperaturą 25" i cyrkulacją ale bez oświetlenia , co 2 tygodnie wymieniam wodę w tym zbiorniku na wodę z podmiany z akwarium . jest szansa że nie narobię sobie taką operacją syfu w akwarium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś doradzić...

Przede wszystkim duże, regularne, cotygodniowe podmiany wody (min. 10%), po podmianie bezpieczna dawka np BioDigest lub trochę mniej agresywne - BioGro (lub inne), odpieniacz na mokro, węgiel, pochłaniacz fosforanów, świecenie normalne...i nic więcej...no, może trochę cierpliwości :)

Pozdrawiam

A.


Reaktywacja 08.2010 - A&N Reeftank

sygnat1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Presidento jak najbardziej jest taka szansa zawsze jak dajesz sucha tymbardziej,ze moczona była tylko 1,5 miecha to nie dużo nastempnym razem napisz nowy temat a nie u kolegi w topicu.Marku jak tam Odpieniacz dalej sie zacina? Pozdro


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku jak tam Odpieniacz dalej sie zacina? Pozdro

Aktualnie odpieniacz dziś stoi,nakładka wirnika znów się odkleiła więc znów ją przykleiłem.Na razie nic w tym kierunku nie robię bo szukam nowego odpieniacza.Poluję na Reef Octopusa RO-PS 5000 z pompą zewnętrzną.W tej chwili produkt niedostępny,ale po InterZoo może ruszy sprzedaż.Jeśli trafiłby się jakiś używany odpieniacz na mój litraż to też rozważyłbym propozycję.

Aktualnie woda czysta,syf z skały schodzi,na piasku prawie go nie ma.Zrobiłem dwie podmiany i zapodałem BioDigesta jedną ampółkę.Mam rozrobione 90L solanki,ale zastanawiam się czy jest potrzeba zrobienia kolejnej podmiany.Oświetlenie mam led na 30%.Podaję do wody codziennie Cebion C,to witaminy dla ryb.Brzydal,borsuk i centropyga widać,że mają się dobrze.Znalezione ślimaki i krab też jak i krewetka boksująca.

Dzisiejsze parametry to:

NO3-0,2

PO4-0,05

Zas.-1.023

Kh-10 (podbijałem,ale dziś odłączyłem)

Ca-370(podwoiłem dawkę dozowania dziś)

Mg-1350 (podbijałem,ale dziś odłączyłem)

Ps.Zwiększyłem oświetlenie led na 50%

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiedziałem ,że sobie poradzisz :thumbup:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek , jaki masz odpieniacz że się wirnik odkleja ? nowa pompa ATI ???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz odpieniacz na lagunie to kup wirnik(albo samą igiełkę) do RedSkima w Krakowie i załatwisz problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz wirnik od redskima to nie ma takiej możliwości aby się odklejał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek jak tam zbiornik ?

Odpieniacz chodzi , czy nadal stoi ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.