Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Marek jakim programem wystrugałeś rysunek ?


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa,zainteresowanie i chęć pomocy.Dziś nawet wspominałem,że to forum jak rodzina,można komuś pomóc i odwrotnie,pożartować,czasem pokłócić się.Jestem też na kilku innych forach,ale tego niema,dlatego tak dobrze się tu czuję.

Teraz do rzeczy,kanapy nie przestawię bo z lewej na całej ścianie okno i kaloryfer.Za kanapę baniaczka nie postawię bo całe życie bym siedział tyłem do telewizora.Obok telewizora ...? o tym nie pomyślałem i znów zagwozdka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar: z doświadczenia: akwa obok TV się nie sprawdza:) Ciężko oglądać TV jak światło w baniaku masz włączone - oko i tak ucieka na baniak. Myślałem, że okno masz za plecami kanapy, tak to faktycznie trochę problematycznie się robi. A szafy faktycznie nie dasz rady przerobić na przesuwne drzwi? Zonie będzie miło że o niej myślisz:) A tak już po bandzie: co masz za ścianą tam gdzie teraz stoi baniak? Może "hole in the wall tank"? I następny, ale to już koszta większe: a może przebudować szafę żeby z niej uzyskać kształt litery L? Np. Żeby zaczynała się w połowie tej ściany co teraz, a kończyło tam gdzie teraz jest przerwa miedzy kanapą a szafą na rysunku? Akwa zaczynałoby się od drzwi. Wtedy mógłbyś zrobić jednolitą zabudowę i akwarium i szafy z zabudowa akwa do samej góry.

Tak na szybko:

2955194e3a45f200gen.jpg

Edytowane przez Qlfon (wyświetl historię edycji)

Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obok TV nie polecam :w00t: ...teraz tak mam ...nie mogę się skupić ani na TV ani na akwa :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz mam baniak na ścianie z TV,ale dzieli ich 70cm.Szafa jest przesuwna,ale dojście do niej musi być,a może bardziej dojście do sumpa,hehe.Za ścianą śpi reszta dzieciaków czyli trzy sztuki.Jest druga opcja,aby postawić baniak w tym samym miejscu i wtedy jego długość mogłaby wynieść 160 cm nawet,ale wyjdą inne problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Marek już teraz ma baniak obok TV, więc wie z autopsji jak to jest :)

Jedyne wyjście - musisz zamienić miejscami TV z baniakiem, będzie 2m rafy pod ścianą i domowe kino na wyciągnięcie ręki ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olfo,tam gdzie postawiłeś baniaczek ścianka ma 25 cm dlatego na moim projekcie może nie jest to widoczne,ale meble są zestopniowane.Tam nie da rady.

Ps.Mirek, to program PRO100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek a ja to widzę tak, rogówkę na tą ścianę gdzie masz aktualnie TV i akwarium, jeśli trzeba odsuniesz rogówkę od okna żeby było dojście a nowe akwarium i telewizor na miejsce gdzie stała rogówka. Czyli w skrócie machniom TV i akwarium z rogówką. Miejsca nie ubędzie, dojście do akwa wygodniejsze a obecność TV przy akwarium nie powinna ci przecież przeszkadzać :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę, jest schodek. Kurczę, nie widzę alternatyw:(


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wycenę.

Witam.Proszę o wstępną wycenę zbiornika na akwarium morskie z wklejonym bocznym panelem z otworami przelotowymi w nim.Wstępne wymiary to 190x70x55h cm.Akwarium będzie stało bokiem do ściany i będzie widoczne z trzech stron.Proszę o podanie dopłaty za jedną przednią szybę w wersji OW. Jaka dodatkowa była by cena za dowóz z wniesieniem do domu(parter) do Jastrzębia-Szeroka.

Odpowiedz:

Witam koszt akwarium z kominem wewnętrznym i 3 otworami 1600 zł szkło 12 mm to samo tylko przednia szyba opti 1898 zł odnośnie stelaża możemy zrobić goły na profilu stalowym 4x2 cm , stopki regulacyjne i pomalowany farbą podkładową koszt około 600 zł odnośnie dowozu to koszt 1,50 / km niestety towaru nie wnosimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec z wycena sie nie wiele pomylilem :welcome: :welcome: , tez pytalem w roznych firmach bo zalezy mi na sklejeniu w domu, jednak jak dotąd nikt takiej uslugi nie wykonuje, ty masz dobrze mieszkasz na parterze , ja na 4 pietrze...pozdr :welcome: :welcome: :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci ze ja tez heeheh :)

ale najwięcej sen z powiek spędza mi rozmiar baniaka , wiem ze bedzie 150x70 tylko ta wysokosc..

najchetniej to zrobilbym taki na 70-80 ale to juz swiatelko musi byc bardzo mocne , na 50 mam teraz , aaahhh juz sam nie wiem :whistle: :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny projekt będę śledził z wielką ciekawością,i życzę powodzenia!


108l z panelem+HQI 70w 13000k Aqua medic + Ati Actinic 20 000k 24w +9kg LR+LS Odpieniacz-DIY 1200l/h+jvp-101 3000l/h +obieg-600l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... tez pytalem w roznych firmach bo zalezy mi na sklejeniu w domu, jednak jak dotąd nikt takiej uslugi nie wykonuje, ty masz dobrze mieszkasz na parterze , ja na 4 pietrze...pozdr :welcome: :welcome: :welcome:

Usługę klejenia akwa w domu wykonują:

http://www.oceanus.net.pl/

i

http://www.thewald.orangespace.pl/

Z tym, że Thewald nie dowozi dużych szyb i musiałbyś sam je dostarczyć.

:welcome:


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Wlodku :thumbsup: zaraz patrze na ich stronke :thumbsup: :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wstępnie baniak powiedzmy,że mamy załatwiony i stelaż choć temat nie jest zamknięty.Obudowę stelaża zrobię z płyt meblowych montowanych na "szybko". Myślę o wyciszeniu sumpa,ale jeszcze nie mam pomysłu i tu liczę na pomoc jak to wygłuszyć.Jak wspominałem wcześniej oświetlenie,skała i życie będzie z mojego baniaka,piasek dam nowy później.Na pewno będę musiał kupić dodatkową pompę obiegową,dodatkową bo myślę by zrobić dwa powroty dla bezpieczeństwa jeśli jedna by padła.Idziemy dalej,w sumpie planuję zrobić .....sump,hehe,a jak,na odpieniacz i inne graty,następnie chciałbym mieć szkło na mieszanie solanki,miejsce na osmozę i nie wiem co jeszcze warto by tam mieć.Zastanawiam się co dalej,o czy zapomniałem itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomału będę szukał chętnego na moje stare akwarium.Przyjdzie czas to wystawię odpowiednie ogłoszenie,ale jeśli ktoś będzie chciał wcześniej coś zaklepać to zapraszam.Na sprzedaż będzie zbiornik 360L z szafką,sumpem,koroną,nadstawką i osprzętem jak będzie ktoś chętny.

Fotka z dnia założenia zbiornika.

d9b8004605d009fbmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe decyzje,trochę szkoda,ale gość od remontów nie wyobraża sobie,aby te akwarium stało jak on będzie w tym pomieszczeniu robił Sajgon,tak więc ryby i korale pójdą do któregoś z kolegów,ale skała i reszta lub całość pójdzie na handel.Nowy zbiornik wystartuje od zera choć miałem nadzieję,że woda,życie i skała przełożona w całości pozwoli uniknąć długiego dojrzewania.Zrobię oddzielny wątek w tym temacie,ale jak są chętni to proszę pisać na PW.

Na razie korzystam z pomocy Snocho bo jego projekt jest dla mnie wzorem za co dziękuję tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już wstępny projekt.Akwarium będzie miało wymiary 175x70x70 czyli 860 litrów.Będzie stało bokiem do ściany 15cm od niej.Stelaż 175x70v95h.Na projekcie od lewej sump 180 litrów o wymiarach 75x60x40h potem zbiornik do rozrabiania solanki 145 litrów o wymiarach 60x40x60h.To z prawej strony to szafka z szufladami,taki kontenerek do wyjęcia w każdej chwili.Z tyłu półka na komputer,pompy dozujące i inne szpargały.Sump nie jest jeszcze rozplanowany,ale będzie musiał mieć miejsce na duży odpieniacz,reaktor i ewentualnie filtr przepływowy lub zrobię specjalne komory na te wkłady.Brakuje mi miejsca na bańki z ballingiem 10-cio litrowe,na RODI,może na wiadro z solą więc może zrobię mniejszy sump ? Jest też opcja dorobienia z boku szafki.Mam plan wypoziomować posadzkę pod akwa i stelaż byłby bez nóżek regulacyjnych odizolowany od płytek gumowymi paskami.

To jest tylko plan,więc wszelkie pomysły mile widziane.

f338dbe39bdfeadbmed.jpg

31f5c97c1beeb100med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, bardzo ciekawi mnie Twój temat, ponieważ jestem dokładnie na tym samym etapie - projektu, czerpię pomysły i pewnie z niektórych skorzystam (mam nadzieję że nie masz tego za złe :welcome: )

a teraz może coś podpowiem, ten kontenerek zabiera dużo miejsca można z niego zrezygnować, a jak chcesz mieć miejsce na szpargały - wstawić można jakiś mniejszy np. cośw tym stylu link i masz miejsce na baniaki do Ballinga - na nim.


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na reefcentral ? Jest bardzo wiele zbiorników przemyślanych od podszewki. Można zgapić kilka pomysłów.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.