Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze bo się pogubiłem . baniak ma być widoczny z trzech stron . Piszesz że napisałeś o wycenę i przednia ma być OW . …..? heheeh w twoim przypadku trzy szyby będą przednie . Wymiary fajne podobnie do mojego choć jestem za 90cm . Trzymam kciuki . :thumbsup:

Bokiem do ściany będzie stał,ale 99% oglądania będzie z przodu,dlatego jedna szyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tamtym poscie sie pomylilem sorki tych firm jets tyle ze sie pogubilem :whistle: :whistle: bede zamawial w aquarium fish z katowic

wyslalem zapytanie o baniak do kilku firm i zakres cen jest dosc znaczny

od 1000 zl ( bez opti)

1350 z opti z przodu ( myciok )

do nawet 2500 , nie dostalem jeszcze wyceny z aquamedica ale bedzie pewnie tez kolo 2000-3000 ??

wymienilem kilkanascie meili z nimi i widac ze gosc wie o co chodzi i dostalem zapewnienie od znajomego ze baniak bedzie bardzo starannie wykonany , no i do tarnowa mam przywozke za free :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki silikon ci zaproponowali (myciok) bo mi za akwarium 60x60x50 z kominem 10x15 Full OW napisali

Witam

na dzień dzisiejszy z kominem silikon czarny pełen opti 990 zł


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze o silikon nie pytalem jeszcze :whistle: :whistle:

taraz sprawdzielm dokladnie i jest tak Myciok baniak na moj wymiar wycenia na 1350 zet a aquarium fish to samo na 1150 zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl jeszcze raz wymiary baniaka, przy 190cm długości te 60 cm będzie trochę mało- moim zdaniem.

Ponadto zastanów się jakie dać pompy cyrkulacyjne-piszesz, że chcesz umieścić je na jednej stronie/boku.

To będzie trudna sprawa, aby całą wodę ruszyć. Ponadto pompy cyrkulacyjne będą pchały całą wodę w kierunku od komina i może nastąpić problem ze zbieraniem się kurzu na powierzchni wody. Obowiązkowo dołóż wave boxa, może być schowany w komin. Reasumując proponuję zmienić szerokość na 90-100cm. Sam mam 110cm i widzę duże zalety pod względem estetycznym, łatwością ułożenia skały i lepszą cyrkulacją. Jednak przy zmianie szerokości zbiornika musisz wziąć pod uwagę lampy, jaki obszar/powierzchnie są w stanie oświetlić.

Jeszcze jedna mała uwaga, powrót pomp obiegowych daj po przeciwnej stronie pomp cyrkulacyjnych.

Trzymam kciuki :thumbsup:


Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałem o cyrkulacji na jednej szybie bo takie baniaczki widziałem na fotkach i to tu na forum,skąd były tego nie pamiętam.Powrót byłby realizowany dwoma pompami i puściłbym rurki na koniec baniaka,grzebień byłby na całej szerokości boku.Mam Vortecha MP40 i Tunze 6085 czyli razem 20 tyś L/h ale vavae box w kominie jest brany pod uwagę.Te 190 cm faktycznie będzie problematyczne dla cyrkulacji.Szerokość 70 cm jest dla mnie raczej poza zasięgiem.Czytam cały czas inne watki w międzyczasie.

Ps.Biorę pod uwagę dodatkową cyrkulację gdzieś na końcu zbiornika ukrytą w skałach,ale jak potem z dostępnością do niej i czyszczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz wpadłem na taki pomysł, że można by zrobić na drugim końcu zbiornika przelot przez szkło i powrót z loc-line, wszystko ukryć za skałką, skierować do góry i byłoby super. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem takie zbiorniki,nawet ktoś tu sprzedawał z jakiegoś biura.Kłopot z tym wierceniem kolejnym w dnie,straszą osłabieniem dna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję podobny baniak 200x100x70 i także mam dylemat nad cyrkulacją.

Tak jak ty planuję dwie skaliste wysepki i nad nimi żarniki E30 400W w odbłyśnikach wentylowanych do roślin, chętnie poobserwuję Twój wątek.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar ja ma tak zrealizowany zbiornik. Opis z pierwszego postu bardzo podobny do tego co posiadam.

Mój zbiornik to 140x80x60h. Zbiornik ogladany z trzech ston. Na początku również myślałem, by cyrkulacje dać na ścianie ze spływem, ale szybko przekonałem się, że niesposób pozbyć się filtru bakteryjnego na drugim końcu akwa.

Teraz na ścianie ze spływem mam dwie Tunze 6105, na przeciwległej dwie Tunze 6055. Skała ulożona w dwóch wyspach. Ośietlenie cztery BP CRP 160W. Obieg na pompie Deltec HLP 4745. Tak jak moi przedmówcy jestem za tym by szerokość akwa była jak największa. Skałe ustawisz na środku, a musisz pamietać o zostawieniu miejsca od szyb.


672L + 260L sump, Skiba Cone na RD, NewJet 8000, 4x BP 160W Cree ,2x Tunze 6105,2x Tunze 6055, 80 kg LR, Profilux III Ex + pompy dozujące, Balling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z założenia chcę mieć miejsca niedoświetlone,powinno ładnie wyglądać.W każdym razie zrobię stelaż do swobodnej aranżacji oświetlenia w razie zmiany koncepcji.Chcę jak najmniej zwiększyć koszt utrzymania zbiornika. Chcę aby było "przestrzenne" nie jak teraz mam wszystko upchane,że już nie mam gdzie postawić korala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli zastosuje się dwa waveboxy przy tej długości powinna wytworzyć się podwójna fala i może problem nie wystąpi.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze o silikon nie pytalem jeszcze :whistle: :whistle:

taraz sprawdzielm dokladnie i jest tak Myciok baniak na moj wymiar wycenia na 1350 zet a aquarium fish to samo na 1150 zeta

Tylko że aquarium fish trzeba przypilnować, bo często mają wpadki. Za pierwszym razem pomylili średnice otworów w kominie,a za drugim razem skleili mi czarnym silikonem. Teraz kleją mi już trzeci raz - zobaczymy. No i terminy na morskie strasznie długie. Ale obiecali że przed świętami będę je miał.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli zastosuje się dwa waveboxy przy tej długości powinna wytworzyć się podwójna fala i może problem nie wystąpi.

Wydaje mi się, że po użyciu 2 waveboxów nie będzie podwójnej fali tylko jedna wielka lipa. Tak tylko teoretyzuje, bo nigdy dwóch waveboxów nie miałem, tylko 1 szt.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek jedż w szerokość i w wysokość!!!!

a zmniejsz długosć

minimum 70cm wysokie,zobaczysz jaki super efekt :welcome:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEJ !

No widzę, że nie wytrzymałeś i chcesz więcej! :D Prawidłowo.

190cm to już długie akwa, te dwie lampy nie muszą fajnie wyglądać, zrób test, ustaw coś nawet z kartonu i poświeć tak jakbyś chciał w akwa mieć (a rezultatem podziel się z nami). Jeszcze inny text, oświetl swoje akwa tylko jedną lampą.

Akwa miałoby stać w miejscu w którym stoi obecne??

Wavebox myślę że obowiązkowo, wtedy spokojnie można wyższy baniak, szczególnie że i tak chcesz LEDy.

A jak z zabudową z góry? Zbiornik otwarty? zabudowa pod sufit? korona?

3mam kciuki!


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że po użyciu 2 waveboxów nie będzie podwójnej fali tylko jedna wielka lipa. Tak tylko teoretyzuje, bo nigdy dwóch waveboxów nie miałem, tylko 1 szt.

Ja także nie miałem - tak w instrukcji piszą (strona 47)


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie koledzy,to tylko faza projektu i do realizacji jeszcze brakuje bo wcześniej remont pokoju,choć kto wie jak szybko to może się potoczyć.Z wymiarami widzę w większości jesteście zgodni,ale jak pisałem nie lubię krótkich baniaczków i jeśli moje aktualne zamiast długości 100cm miało by 120cm to pewnie tak chętny do nowego bym nie był,ale od początku ta moja kostka 100x60x60 mi się niestety nie podoba.Mam jeden pokój gdzie jestem z żoną,małym dzieciakiem,wielkim telewizorem,szafą,dużą kanapą rogową,ławą i innymi meblami a pokój ma 5x3,5m więc poszaleć nie mogę zbytnio.Mam miejsce za tą kanapą,która na pokój wychodzi 200cm a za nią jest do szafy 160 cm więc jeśli odejmę zbiornik 70 cm to już będzie mało miejsca na dojście do niej.W szafie są pantografy,które potrzebują miejsca na otwarcie się.Długość może będzie 180cm,ta głębokość 65-70cm a wysokość 55-60,ale już widocznego szkła,czyli poziomu wody.Z oświetleniem to jak pisałem wcześniej,zawsze coś mogę dołożyć,ale wolałbym nie.Zbiornik oczywiście z koroną bo jestem tego zwolennikiem lub jak planuje Snacho jakiś aluminiowy kątownik.Przeczytałem cały Jego watek i chyba jak wszyscy są pod wrażeniem.Nic nie jest jeszcze przesądzone więc komentarze mile widziane.Mam też propozycję zakupu od kolegi z forum podobnego,gotowego projektu i czekam na wycenę,ale tam jednak głębokość dość spora.Może kupię mniejszą kanapę ?:whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar, przede wszystkim gratuluję zdolności negocjacyjnych z małżonką:) Na takiej powierzchni wynegocjować taki wielki baniak? Szacun! A tak serio: wrzuć rysunek pomieszczenia i mebli które tam masz i musisz zostawić, forum silne jest w projektantów:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar, a gdybyś "olał" TV i narożnik ustawił tak by dłuższa cześć kanapy "patrzyła" na szafę a krótsza na TV? Mógłbyś wtedy postawić szerszy baniak tam gdzie masz teraz wyrysowany. Taki wymiar jest znacznie bardziej atrakcyjny niż każdy TV:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku myślałęm że moja żona jest najbardziej wyrozumiałą pod słońcem ale okazuje się że twoja to złoto, jednak mimo małego mieszkania baniak wkomponowałeś genialnie i napewno będzie przepiękną ozdobą.

Moim skromnym zdaniem powinieneś jednak zrezygnować z korony, dać kontownik aluminiowy i podwieciś lampy do sufitu, do odchudzi trochę optycznie konstrukcję.

Co do dwóch waveboxów to chyba się nie uda bo będą się wzajemnie zakłucać, lepiej już chyba 2 x vortech, one chyba mogą pracować parami.

Jeśli wolno spytać to czy mieszkasz w bloku, jeśli tak to czy nie boisz się o wytrzymałość stropu?

pozdrwawiam i trzymam kciuki.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dwóch waveboxów to chyba się nie uda bo będą się wzajemnie zakłucać

Do Waveboxa 6215.000 można podłączyć Wavebox Extension 6215.500 i wtedy pracują parami.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, prosta sprawa - przesuwasz kanapę 1m w stronę TV, baniak wrzucasz za kanapę i masz piękny zbiornik 1m x długość kanapy ;)

Żart żartami, faktycznie czeka Cię kombinowanie. Jak znam życie, to kanapy odwrócić się nie da (pewnie wyjście na balkon). Nie dasz rady zmieścić nowego baniaka obok TV?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku ,ja chciałem ciebie dogonić ,ale chyba nie zdąże ,ty już w planach większy ,tak trzymać :thumbsup:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.