Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Przy pełnym poborze powietrza pompa może brać połowę mocy nominalnej. Jak przymykasz powietrze to pobierana moc wzrasta. Tak sobie możesz to sprawdzić.


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój miernik pokazuje pobór ponad 1 A i elektryka miernik pokazał to samo,a więc pompa bierze ponad 230W.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tłumik w Twoim odpieniaczu nie jest rozkręcany, tylko sklejony na stałe, to odpieniacz ma najmniej 5 lat. Pomyśl z resztą o wymianie tego tłumika, bo długo nieczyszczony na pewno spowoduje spadek wydajności. Przy takim wieku wystarczy, że ktoś nie do końca dbał o pompę...

Wirnik musi być na stałe zespolony z magnesem, nie może się obracać.

Nie wiem skąd pomysł na zmianę zwężki. W modelu DeLuxe (pompa BK2000) powinna być "22" i jeśli taką masz to nie zmieniaj. "20" jest w modelu 300 SuperMarine, ale tam są dwie pompy, przez co charakterystyka ich pracy musi być inna.

Też mam używkę i jak ostatnio montowałem nowego BK300, który ściągnąłem dla Noa, to pierwsze co pomyślałem to: "tak właśnie kończą się oszczędności". Nowa pompa już na oko daje więcej powietrza niż moja. Niby nie mogę narzekać, bo odpieniacz ładnie mi wywala, ale pianę, jaką robi nowa pompa można nożem kroić.

Ja bardzo poważnie myślę o kupnie nowej pompy i pewnie za jakiś czas tak to się właśnie skończy.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam odpieniacz Vertex Alpha 300 w którym są dwie pompy RD i miałem podobny problem z jedną pompa. Niby było wszystko ok ale systematycznie miałem coraz mniej w kubku.Sprawdziłem tłumniki i okazało się ,że w jednym wciągnęło gąbkę która była w środku ( mierzyłem pobór prądu i był dużo,dużo wyższy niż na tablicy pompy).Oczywiście usunąłem te gąbki i odpieniacz ponownie normalnie pracuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale Marek już odłączał tłumik i nie miało to wpływu na pracę odpieniacza


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek , na ostatniej wrzuconej przez ciebie fotce na której widać kawałek odpieniacza widać gołym okiem że coś z nim jest nie tak. Pianę masz masz bardzo cieniutką co wiąże się oczywiście z małym urobkiem ... więc rzeczywiście zrób przegląd całego body , rurek dolotowych , wężyka silikonowego ... i sprawdź dokładnie pompę ( ja bym podłączył ją samą w solance i sprawdził jej moc , pobór prądu i gęstość wytwarzanej piany bez obciążenia).

PK

Edytowane przez R.I.P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi to umknęło,sorki.A tak na marginesie, mam podobny litraż jak Ty i odpieniacz podobnej wydajności i początkowo ( 2 miesiące ) walczyłem z nim i ciągle miałem słaby urobek i syfek odkładał mi się na ściankach i pokrywie. Odręcałem zwężki na max ale wtedy szybko przelewał.Zanurzenie 25 cm.

Posłuchałem rady Staniego i podniosłem 2 cm i stał się cud . Normalna praca ,żadnych niespodzianek,można zapomnieć o nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by to powiedzieć nie miała baba kłopotu kupiła se BK :)

Generalnie wcalę Tobie nie zazdroszczę bo ceny nowej pompy do BK są porażające , tak jak wcześniej Snocho napisał tak to jest jak się oszczędza. Marek nie piję do Ciebie bo sam jestem taki oszczędniś , że suma sumarum i tak się kończy na zakupie nowego.

Jednak nie jesteś na straconej pozycji bo masz wirnik i wszystkie klamoty pozostaje tylko kupić Lagunę i będzie git.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zareklamowałem już u Staniego,nie wiem jak się to odbędzie dalej.Stani był pośrednikiem,kupił od Niemca i przysłał mi,może poprzedni właściciel pogonił sprzęt bo wiedział,że był uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pytanie bardziej do elektryków,jak jeszcze można sprawdzić uzwojenie silnika ?

Ktoś ma pożyczyć pompę,która mogła by popracować na czas naprawy w moim odpieniaczu ? Wysłałbym od siebie kuriera,który by tylko ją zabrał.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie napiszę że nie ma głupich pytań :)

Czy ta pompa jest na 230V, bo widziałem na ich stronie że są pompy w wersji 110V?


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałby ktoś pożyczyć jakiejkolwiek pompy na klika dni ? Nim bym kupił nowy motor wysłałbym moją do sprawdzenia do Skiby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można sprawdzić rezystancje uzwojenia . natomiast jeżeli działa to raczej jest coś nie tak mechanicznie , z łożyskiem lub coś siedzi w gnieździe łożyska i powoduje że wirnik klinuje się po skręceniu pompy

łatwo to sprawdzić -

1. sprawdź jak się kręci samo łożysko

2. zobacz czy masz różnice w kręceniu wirnikiem przy zmontowanej pompie a potem poluzuj śruby i sprawdź czy kręci się lżej .


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mysle;

przede wszystkim zobacz, czy dolne lozysko i o-ring sa ok. Poza tym warto sruby (te 4, z przodu pompy) tylko lekko dokrecic i sprawdzic pompe (oczywiscie w pojemniku z woda).

Moze tez trzeba ja przez dobe "odkamienic" ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamienia tam nie widziałem.Po zdjęciu osłonki mogę normalnie przekręcać wirnik ręką,jest tylko opór magnesu.Pompę już rozbierałem chyba z 10 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek,

kamienia nie musisz widziec golym okiem. Pompe nie zaszkodzi wymoczyc w wodzie z octem, a najlepiej gdyby dobe w takim roztworze pochodzila. Poza tym, malutki blad na ktoryms z lozysk i juz pompa dziala zle a nawet potrafi sie sama wylaczyc.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Wyślę chyba pompę do Skiby,ale muszę coś mieć w zamian na te kilka dni.Sprawdziłem te gniazdo na dole pompy,wyjąć nie potrafię bo siedzi mocno,ale wewnętrzne łożysko kręci się łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kilka dni wystarczy brzeczyk.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to chodzi abyś sprawdził na poluźnionych śrubach jak chodzi wirnik i jaka jest różnica po dokręceniu osłonki

kiedyś miałem problem przy innym urządzeniu z podkładką - założyłem o 0,02 mm z grubą i na luzie było ok a jak sk®ęciłem na gotowo to nie dało się przekładnią obracać

może u ciebie też jest opór po skręceniu pompy ?

pozdrawiam

łukasz


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było.Obracałem palcem wirnik zakryty obudową i był opór tylko magnesu.Jutro pompę zabiera kurier do Skiby,zobaczymy co jest grane.Na razie chciałbym podziękować Wszystkim za pomoc,za propozycje na PW i Firmą.Jak tylko będzie obdukcja to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak pompa.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam info,jeśli kurier dostarczył przesyłkę to pewnie około godziny 15-16 więc pewnie jeszcze nie zajrzeli do niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze akwarium wygląda coraz lepiej i zmiany w ustawieniu światła pomogły.. :-)

Postaraj się zrobić tak - zmniejsz kanał niebieski do ok. 20-30% - ustaw balans bieli na białym talerzu(lub czymkolwiek białym ;-) ) w akwarium - następnie podbij kanał niebieski do poprzedniej mocy.

Będzie naprawdę ok :)

pozdrawiam

Przemek

Chciałem tak dziś zrobić,ale nie wiem w czym problem bo aparat nie potrafi pobrać balansu bieli.W instrukcji pisze,że tak może być przy zbyt wysokim lub niskim światłem,ale próby ustawień tego nic nie zmieniły.

Ps.Już sobie poradziłem,telefon do fotografa,zmiana ustawień ISO i po problemie,fotki nawet ładne wyszły,dziś postaram się wstawić.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj, dawaj te fotki, z pewnością Przemka uwagi pomogły :thumbsup:


Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.