Skocz do zawartości
bleq

obawa o rozklejenie sie akwa...

Rekomendowane odpowiedzi

Robie zamieszanie o zawor a tymczasem mam chyba powazniejszy problem....

Rzeklbym : wieksze akwa wiekszy problem aczkolwiek w mojej malej kosteczce nie mialem zadnych problemow przez prawie 2 lata....

Robilem ja po kosztach. poczawszy od szklarza.... kostke 40x40x40 zrobil z kominem i otworami za 80zl.....

Natomiast moje nowe akwa...

Wykonywane przez znany wszysrkim sklep i jego wlasciciel w krakowie......

Zaplacilem 650zl.... fakt ze :

Wymiary niestandard - wys 70, szer 50, dl 60...

Grubosc 10mm

Ale....

Zaczelo sie od tego ze 10 razy tlumaczylem gdzie ma byc komin (u gory z otworami w tylnej scianie) ze akwa widoczne z 3 stron. podalem dokladne wymiary.. i co ???

Przyjezdzam uradowany po akwa a tam wszystko zrobione zle.... komina nawet nie ma a otwory wywiercone w bocznej ( widokowej ) scianie do tego 3 cm od gornej krawedzi akwa.... mysle wtf??

Po uzewnetrznieniu mojej zlosci "asystent" wlasciciela przejal na siebie odpowiedzialnosc i zostal po godzinach uzgodnic wszystko i zawiezc akwa do poprawki....

ok

nast razem przyjechalo juz ok.. na pierwszy rzut oka niestety..

Zapewne szklarz odkeil szybe z zle wycietymi otworami i wkleil w jej miejsce nowa szybe a otwory wywiercil w koncu tam gdzie potrzeba... takie rozwiazanie jest chyba dozwolone....

niestety na zdjeciach ponizej efekty tej operacji...

Poradzcie co mam z tym robic.

z poczatku myslalem ze to jakies niedoczyszczone czasteczki silikonu. dzis sie przyjzalem i pojawiaja sie pecherzyki powietrza....

Co ot ym sadzicie. co robic ?? monitorowac czy sie nie powieksza czy od razu walic do szklarza ...

Z tym ze jak pomysle o ponownym zakladaniu akwa do momentu w ktorym jestem teraz to mnie chyba krew zaleje....

pozdrawiam

Z gory przepraszam za obrocone i powiekszone zdjecia, nie wiem dlaczego tak sie dzieje. laduje je w dobrej rozdzielczosci i wielkosci oraz poziomie.

Jesli ktos mial podobny problem prosze pobrac fote i ocenic

post-11268-0-50087600-1323178128_thumb.jpg

post-11268-0-93814500-1323178132_thumb.jpg

post-11268-0-15038400-1323178138_thumb.jpg

post-11268-0-21415900-1323178142_thumb.jpg


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę fuszerka jak za takie pieniądze... :wacko:

Ale szkło 10 mm więc masz zapas wytrzymałości.


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniadze to kazalbym gosciowi przywiezc mi akwarium na zycie zabrac te i poprawic co spaprali. Szkoda ze czekales z decyzja.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie ,miałem to samo w akwa, z białym sylikonem ,nie powinno się rozszczelnić ,ale za te kase to bym reklamował


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to ze czekalem tylko wydalalo mi sie to mniejsze a co za tym idzie mniejsza obawa...

no coz jade do sklepu pokazac ich robote.


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Niech Ci kasę oddadzą i zrób akwarium gdzie indziej :) A w tym niech sobie asystenta trzyma. Jak masz takie pęcherze powietrza to znaczy że kolesie nie potrafią kleić sylikonem.

Obejrzyj jakiekolwiek 'markowe' akwarium, choćby made in China, nie ma takich problemów.

Kasę już dałeś to mają w d*pie, norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę kolego jesteś sam sobie winien, zanim zapłaciłeś kasę trzeba było obejrzeć akwarium.... Masz wątpliwości to nie płacisz, a teraz to zapewne będzie spychologia.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"panie pan se sam te babelki strzykawka nawpuszczales bo ci kolor silikonu nie pasuje"

:thumbsup:


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a co jesli pecherze pojawiaja sie po napelnieniu akwa

nie zamowilem je u pana zbyszka z garazu na osiedlu tylko ponoc w profesjonalnym sklepie gdzie zlecaja profesjonalnemu szklarzowi wykonanie akwa tak ??

Wiec wydaje mi sie ze jesli placilem do reki wlascicielowi sklepu to on ponosi odpowiedzialnosc za zle wykonana robote


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponoc w profesjonalnym sklepie gdzie zlecaja profesjonalnemu szklarzowi wykonanie akwa tak ??

Czyli pan zbyszek z osiedla dostaje zamowienie :p

Jak sie rozkleja po zalaniu to albo silikon puscil i powietrze sie dostalo do spoiny albo nie potrafia brzegow do klejenia smarowac, tak czy siak za te pieniadze problemu nie powinno byc.

Sam teraz zamawiam akwa 140x50x50 i mi wolaja kosmiczne ceny, zastanawiam sie czy dadza gwarancje na pismie zeby takich jaj nie bylo.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyslam sie ktoremu gosciowi zlecaja klejenie, dzwonilem do niego . kazal napisac maila.

Napisze czy to on kleil i oceni co i jak z tymi pecherzami .

Tak czy inaczej jade o 18 ze zdjeciami do a...m.... i zobaczymy co gosc powie ...


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie dalej jak wczoraj czytałem watek na RC: http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1904659

Baniak piękny, mebel - szok jeśli chodzi o detale ale właścicielka po zalaniu części akwa zauważyła podobne bąble 5234151799_d0ff6d02ff_b.jpg.

Akwarium od jednego z najlpeszych amerykańskich producentów. I co na to producent: "tak ma być, nie rozszczelni się". POdobno to bardzo trudna sztuka by bąble się nie pojawiły. Dziewczyna wstrzymała projekt na kilka miesięcy zastanawiajac się co zrobić z baniakiem. Cześć ludzi mówiła żeby to olała ale ona przy swojej atencji do detali stwierdziła że zyc z tym nie będzie mogła. Udało jej się sprzedać tamto szkło i zamówić nowe w firmie Elos we Włoszech! (sic) Z tym oczywiście tez jakiś cyrk wyszedł bo to komin nie taki, bo nie ma eurobrace'ów a miały byc itp. Ale customer service był już lepszy: gośc od producenta ma wsiąść w samolot i przylecieć do niej wszystko poprawić:) Szok, nie?

PS. Zajrzyjcie na stronę http://www.elos.eu/ i zobaczcie ceny ich baniaków:) Nasz AM to pikuś:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wygląda to najpiękniej, bardziej niż bąblami martwiłbym się tym (jeżeli dobrze widze na zdjęciu powyżej), że silikon nie jest dociągnięty na całej powierzchni styku szyb. Widzi ktoś jeszcze ten detal czy to tylko moje obawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar: wiesz, tak się zastanawiam czy my trochę nie przesadzamy jednak z tymi lękami. Skoro ludzie, którzy to kleją twierdza że będzie ok to może jednak będzie? Wiem, że musza tak mówić bo inaczej musieliby pewnie próżniowo kleić (nie wiem czy jest taka technologia) baniaki:) Ale z innej strony są tacy co robią bez bąbli. Nie ma mądrego...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak już taka droga firma robi błędy to po co przepłacać i nie zrobić w swojej lokalnej firmie ? W starym mam bable i nic się z tym nie dzieję,kolega też ma ich sporo.Rzecz się ma się tak,ze jak baniak zalejesz i włożysz życia za 15 tys. złotych i to pierdzielnie to dostaniesz tylko kasę za szkło a potem do sądu z resztą ? Ciekawe jakiego odszkodowania można się domagać i jak udowodnić winę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to tez mialem pytac...

MIalem dzis koszmar senny gdzie wlasnie rozkleja mi sie akwa i cale zycie zbieram z podlogi do sumpa...

Jak z wasza obawa o to ....??? jest jakies twierdzenie, jakis dowod fizyczny ze silikon jest na tyle mocny ze nie pusci ??

Jak ma sie to statystycznie?? jak czesto zdarzaja sie rozklejenia nawet idealnej spoiny ??


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

U mnie raz się rozkleiło akwarium i zalałem mieszkanie. Rozkleiło to źle powiedziane, ono się prawie rozpadło. Aktualna kostka ma solidne łączenia, no i trzyma ją przyklejona podstawa i również przyklejona korona, więc coś trzyma dodatkowo poza sylikonem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobic w Twojej sytuacji to Ci nie doradze, ale moim zdaniem bez skrupulow powinienes podac nazwe firmy w ktorej akwarium bylo wykonane.

Rekin czy jak kupuje nowy samochod i usterka wychodzi po kilku dniach to wina jest moja czy producenta? :harhar:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma sie trzymac, mowi producent, ale ma tez byc zrobione porzadnie mowi klient, dlaczego jak w 90 na 100 akwariach nie ma babli to w twoich akurat maja byc? Extra ficzer za ktory uzytkownik bedzie ponosil konsekwencje? Cos jak ostatnia akcja z bateriami w iPhonach niby wszystko ok ale inne marki tego problemu nie maja.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 18 jade do goscia. zrelacjonuje co powie... jesli bedzie dym to podam nazwe.. jesli zdecyduje sie poniesc konsekwencje, nie bede robil anty reklamy


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobic w Twojej sytuacji to Ci nie doradze, ale moim zdaniem bez skrupulow powinienes podac nazwe firmy w ktorej akwarium bylo wykonane.

Rekin czy jak kupuje nowy samochod i usterka wychodzi po kilku dniach to wina jest moja czy producenta? :harhar:

zapewne bąble już były przy odbiorze i do tego się odnosiłem :p


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pisalem ze to co bylo przy odbiorze bylo minimalne i wygladalo jak jakies resztki z poprzedniego klejenia. Bable pojawily sie pozniej...


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie jest odosobniony . Ja kleiłem akwarium 180x60x60 całkowicie z OW , silikon bezbarwny pod koniec roku 2010 w słynnym Aqua Medic . Efekt jest taki że pojawiły się nie tylko bąble , ale i paski powietrza na długości 60cm , 25cm , 50cm . To wszystko na jednej tylko spoinie o długości 180cm . Wyszły tez inne nieprzyjemności o których napiszę niebawem ale to już w innym wątku . Aqua Medic twierdzi , że wszystko jest oky i tak ma być .


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem silikon był za świeży w momencie nalania wody. złóż reklamację NA PIŚMIE i NA PIŚMIE niech się do niej ustosunkują . moim zdaniem nic nie powinno się stać ,ale dlaczego masz o tym wciąż myśleć . pamiętaj w reklamacji ważne jest byś ją złożył od razu po stwierdzeniu wady, nie czekaj z tym ,a firmę już chyba podałeś a...m... :)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.