Skocz do zawartości
Wiesław

Odpieniacz do 1000 l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym się poradzić jaki odpieniacz byłby dobrym rozwiązaniem do akwarium 1050l. Obecnie jestem w trakcie totalnego przemeblowania i zmiany obsady tzn docelowa mają tam być praktycznie same miękasy i parę twardzieli które mam w baniaku ( raczej te mało wymagające). Mój obecny odpieniacz własnej produkcji ( wzorowany na Delteku zasilany 2x AM OR2500 )coś ostatnio marnie ciągnie a nie ukrywam że w przeciwieństwie do większości osób na forum skłaniam się bardziej ku rybom. Dlatego zastanawiam się nad zmianą odpieniacza tzn chciałbym mieć zapas mocy. Dzięki za sugestie i rady .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiaj z Sebem. Ja mam pierwszego Franka i bardzo sobie cenię... Jest problem aby NO3 było inne, niż zero :)


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może np: Reef Octopusa 5000 ?

Michał ostatnio takiego postawił i raczej chwali.

...i raczej chwalę cały czas. Reef Octopus to taki Hyunday lub Kia. Ma wszystko co potrzeba, robi to, czego od niego oczekujesz, ale raczej dziewczęta ściągać majtek przez głowę nie będą, kiedy postawisz go przed garażem, czy pod klubem.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i raczej chwalę cały czas. Reef Octopus to taki Hyunday lub Kia. Ma wszystko co potrzeba, robi to, czego od niego oczekujesz, ale raczej dziewczęta ściągać majtek przez głowę nie będą, kiedy postawisz go przed garażem, czy pod klubem.

Dobrze napisane :)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..... ale raczej dziewczęta ściągać majtek przez głowę nie będą, kiedy postawisz go przed garażem, czy pod klubem.

Michał....... padłem :clap: :clap:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ale przy 60W poboru energii można porównać go do Hyundaia co ma 150 koni i pali 25l na setkę ;)

Wydaje mi się że są tańsze odpieńki z lepszymi pompami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przy 60W poboru energii można porównać go do Hyundaia co ma 150 koni i pali 25l na setkę ;)

Wydaje mi się że są tańsze odpieńki z lepszymi pompami.

Np ??????


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale raczej dziewczęta ściągać majtek przez głowę nie będą, kiedy postawisz go przed garażem, czy pod klubem.

No dla tej złotej myśli to warto było założyć ten wątek :D A tak wracając do tematu to martwi mnie jedno . Większość tych odpieniaczy jest wrażliwa na poziom wody w sumpie. Moja samoróbka ma osobne zasilanie odpieniacza tak wiec może stać w sumpie bez względu na poziom. Wiem że poziom powinien być jednolity ale jeśli zabraknie prądu i podniesie mi się poziom wody to jestem pewny że mi kubek nie znajdzie się w akwa. Dlatego wolałbym mieć podobne rozwiązanie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przy 60W poboru energii można porównać go do Hyundaia co ma 150 koni i pali 25l na setkę ;)

Wydaje mi się że są tańsze odpieńki z lepszymi pompami.

Kapitanie. Porównując do odpowiedników ze stajni Royal Exclusive i Aqua Special, Reef Octopus "pali" 10W wiecej, przy ponaddwukrotnie niższej cenie.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitanie, ATI Powercone 250 i RO PS 5000 to nie są moim zdaniem prównywalne odpieniacze.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moim skromnym zdaniem Reef Octopusa 5000 jest jednak lepszy od ATI Powercone 250.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Na pewno ma lepszy korpus, ale liczby nie są po jego stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używam delteca ap 702 i daje rade choc pompy nominlnie mają po 65 w faktycznie na powietrzu biorą 1/3 tego co jest na nich napisane choc nie powiem kusi mnie wymiana na buble kinga lub red skima tylko nie wiem czy to nie będzie zamiana kosmetyczna?


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten jest ladny

CVX2D.jpg


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ma lepszy korpus, ale liczby nie są po jego stronie.

Nie ma mozliwości, żeby nie były. Jesli dobrze wszystko wymierzyłem pompa Reef Octopusa jest oparta o model HY-5000W, czyli pompie o wydajności 5200l/h. Widzisz dlaczego porównywanie obu modeli nie ma sensu?


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stasiu, ten H&S to jest koń, na 1000l zdecydowanie "zu stark".


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o Skimz - E-Series SM202


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja się skupiłem na dwóch parametrach Octopus - 60W i 2200-2500l powietrza, ATI - 36W i 3000l powietrza. Dlatego właśnie ATI wydaje mi się lepszy. Nie wiem, może błędnie do tego podchodzę i nie patrzę na to co potrzeba shrug.gif

Pozdrawiam :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie mam patentu na prawdę ;) i nie czepiałbym sie tak, gdyby pompa odpowiadała tylko za robienie piany. Trzeba jednak pamiętać, że jest to jednocześnie pompa podająca i jeśli będziesz chciał ustawić wyższy poziom wody w odpieniaczu (na mokro), to pompa, która tylko dobrze pieni może mieć problem z "utrzymaniem" wysokiego słupa wody. Nie krytykuję jednak ATI, bo nowego modelu nie miałem. Pamiętając starego Bubble Mastera wiem jedno - jakości wykonania mogą się uczyć od Reef Octopusa :) (świat się kończy, Niemcy od Chińczyków)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spotyka się jeszcze odpieniacze gdzie wodę podaje druga pompa która jest niezależna od tych bąbelkujących a co za tym idzie odpieniacz nie jest wrażliwy na przelanie w wyniku zmiany poziomu wody w sumpie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się skupiłem na dwóch parametrach Octopus - 60W i 2200-2500l powietrza, ATI - 36W i 3000l powietrza. Dlatego właśnie ATI wydaje mi się lepszy. Nie wiem, może błędnie do tego podchodzę i nie patrzę na to co potrzeba shrug.gif

Pozdrawiam :welcome:

Schuran 200 bierze realnie około 500-600 litrów powietrza, prądu 65W a oba wyżej wymienione wciąga nosem :harhar:

Nie samą ilością zasysanego powietrza ocenia się wydajność odpieniacza.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb a widziałeś gdzieś jakieś wiarygodne porównanie?

Pytam bo jedyne co znalazłem na RC to informacja że Schuran 200 na podobną wydajność jak Ati 250 i coś mi się widzi że to podobna historia jak KZ .....

Z jednym się zgodzę Schuran wciąga pozostałe ceną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.