Skocz do zawartości
jaczal

Co o tym mysleć.

Rekomendowane odpowiedzi

... Od czasu Windowsa 2.0 ... nie miałem okazji zobaczyć BlueScreena...

No niezły żart. Świąteczny humor nie opuszcza :santa:


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie problem chyba się skończył.

Wszystko działa bez zarzutu.:thumbup:

Szkoda dalej bić pianę.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek, to chyba włączasz komputer na pięć minut dziennie, piszesz posta i wyłączasz :). Windows 7 jest bardzo stabilny, zresztą XP też, ale gdy trafi ci się źle napisany sterownik, albo aplikacja, to wywali BSODa niezależnie od tego jak super dbasz o system.

Najlepszy pod tym względem był Windows 95, wystarczyło wyciągnąć płytę CD z napędu, i już niebiesko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Premiero - jaki żart? Nie widziałeś Win 2.0 czy nie wierzysz, że nie miałem na swoich kompach blue screena? W pierwsze mogę uwierzyć, w drugie Ty wierzyć nie musisz ;)

@ZenonPL - komp w pracy odpalony od 6:00 do 18:00, w domu od 18:00 do 23:00 - bez przerwy...

Panowie, nie moja wina, że mi nie wierzycie, naprawdę, nie musicie :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek, przyznaj, że jedziesz cały czas na czarno-białym monitorze ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A świstak siedzi i zawija je w te sreberka ;)


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Przypomniałeś mi moje pierwsze PC z prockiem 286, nie powiem Ci ile tam było na HD bo już nie pamiętam, ale na pewno mało i miał chyba 5 talerzy :D Leżą oba na działce. A 386 to już była maszyna, można było w X-winga polatać (ultra realistyczna grafika) albo w Dooma zagrać (grafiki nie szło odróżnić od filmu LOL) :D

Wirusami nie ma się co przejmować, tegoroczne zawody hackerskie w USA to udowodniły.

Nikomu nie udało się włamać do Windows 7 z wgranymi aktualizacjami, ale bez antywirusa.

Za to przeglądarki i telefony padały jak muchy :) Pytanie na ile pozwalają takie włamania do przeglądarki, zapewne na niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz - Ty pamiętasz swojego pierwszego 286, a ja jestem z czasów ZX80 z klawiszami na folii, wersji PC po prostu PC, a potem PC XT :D Bursztynowy Amstrad dawał Ci +50 do bycia cool na dzielni, a jak jechało się na Atari z dysków zamiast magnetofonu, to laski miały mokro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję że idzie duży OT oldschoolowo-komputerowy:) Jak pierwszy raz usiadłem do komputera to był ZX Spectrum, potem u kumpli Atari różne, ktoś nawet Amigę miał, XT z monochromatycznym Herculesem bez HDD z dyskietkami 5,25" ehh... Teraz mój telefon jest mocniejszy ale gry już tak nie trzymają jak np. Boulder Dash czy Fruity Frank na przynoszonym przez Ojca na ferie/wakacje ze szkoły Amstradzie CPC6128 ze stacją dysków 3". Ehhh, stary się robię i wzruszam łatwo:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze pamiętam centra obliczeniowe zbudowane na komputerze Odraharhar.gifNawet praktyki w czymś takim mieliśmy. A do Commodore 128 tylko Kierownik mógł siadaćrofl.gif

http://www.google.pl...iw=1024&bih=681


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodku: pamiętać Odrę to i ja pamiętam: ojciec kolegi z klasy pracował w Ośrodku Obliczeniowym w (wtedy) WOSL w Dęblinie - jedyne co naprawdę pamiętam to takie karteczki dziurkowane do programowania tego i wielkie wydruki w ASCII np. jakiejś miłej pani albo kotka:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak się pojawiły Spectrumy, to był szał, mój kolega miał :) . Niestety gumiaki miały poważny problem z dłuższym działaniem klawiatury.:wallbash: Ale w West Bank, Pssst czy Robocop to się człowiek naszalał.

Ale i tak chyba największy sentyment mam do C64 i pisania różnych głupot w BASIC'u - to był z resztą mój pierwszy komputer. To był sprzęt z którego wyciskało się wszystkie możliwości. A dzisiaj? Nikt niestety nie dba o optymalizację kodu - łatwiej przecież wsadzić kość z większą pamięcią i mocniejszy procek niż włożyć trochę więcej wysiłku.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, dzisiaj nie wyciska się ze sprzętu nawet części możliwości, co ze starych sprzętów. Optymalizacja leży i kwiczy, za to jak ładnie pędzi rynek :)

Pamiętam, jak czytając wymagania do Dooma 2 śmialiśmy się z kumplami, że niedługo gry będą potrzebowały 100 MB pamięci i kilkugigowych dysków :rofl: To była wtedy całkowita abstrakcja, coś jak lot na Marsa - a teraz? :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz - Ty pamiętasz swojego pierwszego 286, a ja jestem z czasów ZX80 z klawiszami na folii, wersji PC po prostu PC, a potem PC XT :D Bursztynowy Amstrad dawał Ci +50 do bycia cool na dzielni, a jak jechało się na Atari z dysków zamiast magnetofonu, to laski miały mokro ;)

Radku - ZX80??

Na Unipolbricie się pisało pierwsze programy - a pierwsze gry(jak tekstowy Hobbit) napisałem na Schneiderze :D

Ech - to były czasy...

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radku - ZX80??

Niom :)

w sprzedaży od 1980 roku

A najstarszym "PCtem", którego miałem okazję "pomacać" było to:

http://oldcomputers.net/ibm5100.html

i stało w ośrodku obliczeniowym PAN w Gdańsku. Chyba... mały byłem, to pamiętam ciotkę, która mi to pokazywała, drukarkę wierszową i pamięci masowe wyglądające jak prodiże :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zwracam honor - pomyliłem z ZX 81(?)

;)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) pamięci masowe wyglądające jak prodiże :D

A propos prodiży - używa ktoś z was jeszcze? To też już trochę zapomniany sprzęt (choć nadal można kupić). Jak sięgam pamięcią, u nas w rodzinie zawsze na święta piekło się w prodiżu mięsko .... mniam (właśnie kupiłem karkówkę, boczuś i schabik do natarcia). Aż mi ślinka cieknie na samą myśl, jak się będzie rozpływało w ustach.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zamiast prodiża są halogenowe opiekacze

A co do pierwszego kompa to ZX81 jak dobrze pamiętam:)

I niezapomniane szachy , gdzie na 9 poziomie maszyna myślał czasem i dwie godziny nad kolejnym ruchem :coffee:


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Teraz komputery i tak są za wolne. O wiele za wolne. A do tego zużywają za dużo energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.