Skocz do zawartości
SkoczekPL

Kurier puka dwa razy.....

Rekomendowane odpowiedzi

kilka akcji przezylem w zyciu. dlatego nie nalezy oszczedzac na wyborze kuriera :) choc i to gwarancji nie daje


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszyscy kurierzy kulturalni, jedynie z poczta polska mialam ciekawe doswiadczenie:

dzwoni do drzwi, ja grzecznie otwieram, czekam na pierwszym pietrze, a ten na parterze wrzuca awizo do skynki i spiernicza. i tak dwa razy cwaniaczek. no to napisalam skarge do centrali, nawet na pismie potwierdzali mojego maila. i jak? i teraz kazda paczuszka z pocalowaniem raczki laduje prosto w moich lapkach :)

A kurierzy to potrafia przed 6 rano dzwonic z sortowni. a ja spie i dluzsza chwile mysle co on do mnie powiedzial i o ktorej bede w domu.


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Każdy dobrze wychowany człowiek[dorosły czy 12 letni] wie, że przed 9 i po 22 się nie dzwoni. Zachowanie pracownika świadczy o tym, że ta firma nie ma szacunku dla klienta a co za tym idzie nie warto korzystać z jej usług.

Ja wolę pocztę od kuriera bo listonosz mnie zna, paczkę można zawsze odebrać na poczcie [która w moim przypadku jest niedaleko] i do tego korzystanie z kuriera nie jest uzasadnione ekonomicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez to sciema, rezyserowane, na pewno na potrzeby konkurencji. nie wiem jak wogole mozna to brac na powaznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy mnie kurier DPD rzucił moją przesyłką z napisem "OSTROŻNIE SZKŁO" gdzie były korale. Po usłyszeniu zje...ki odpowiedział - sorry. Więc takie filmiki mnie nie dziwią :)


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nanokaczor - a ja tam szanuje prace kuriera i ze swoim staram sie żyć jak najlepiej. To cholernie ciezka praca. Wole żeby zadzwonił człowiek do mnie o 7 rano i ustawił sobie cały dzien tak by mogl dostarczyc wszedzie paczki o odpowiadajacej odbiorcy porze. Takze wole byc obudzony rano niz zaskoczony awizem czy to kuriera czy listonosza mimo tego, ze do jasnej cholery ja bylem w domu bo tutaj pracuje!

Procentowo wiecej rzeczy całych dochodzi kurierem aniżeli poczta. Niestety.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film wycięty nie wiadomo o co chodzi.

Po drugie kurier daje monitor i nie bierze podpisu ? - nie ma głupich...

TVN już od bardzo dawna manipuluje ludźmi większość nie przykłada uwagi i po szybkim przemyśleniu widz robi siebie sam w konia ale koń to mało powiedziane.... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja akurat jakoś w to wierze.

Pracuje na przeciw mojego domu. Ale pomiędzy mną a praca jest 4 pasmowa droga i żeby wjechać do mnie pod dom trzeba jechać ok 2km do wioski i zawrócić. Tu muszę zaznaczyć ze każdy kurier kojarzy firmę w której pracuje bo codziennie dostarczane są jakieś paczki a adres jest bardzo podobny jedyna różnica to zamiast 146c jest 146e.

Kurier pojawił się u mnie w pracy po czym dowiedziawszy się ze nie może zostawić tam paczki dla mnie wydarł się na moja pracującą tam żonę ze był w domu i 3 razy dzwonił i nikt tam nie otwiera i jeśli nie odbierze tej paczki to on wraca z tym na sortownie (w środku korale i skala a to piątek)

Pan kurier miał tego pecha, ze akurat w tym tygodniu pracowałem na zmiany nocne i siedziałem od godziny 8 rano w domu.

No i jak wytłumaczyć takie zachowanie, na zawrotke mu się nie chciało jechać?

Inna sprawa ze poczta nie lepsza, listonosz zostawia auto kolo drogi, schodzi do domu i wrzuca do skrzynki awizo nawet nie pukając (na poczcie paczki oczywiście nie odbiorę tego samego dnia bo niby listonosz ja ma)


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy o konkretnej osoby, która w firmie kurierskiej obsługuje dany obszar. Na terenie tego samego miasta w jednej dzielnicy Siódemka może być super, a w innej psy na niej będą wieszać. Co nie zmienia faktu, że szanująca się firma będzie o poziom dbała.

U mnie najgorzej spisuje się DHL, w zeszłym roku wozili mi paczkę po Łodzi przez 4 dni+przerwa na weekend, przesyłka dotarła po tygodniu (!) - zero wyjaśnień, zero przeprosin, o rekompensacie nie wspominając. Zostawianie paczki z wielkimi napisami "sprawdzić w obecności kuriera" u sąsiada, czy przywożenie późnym wieczorem dopiero po interwencji to niestety standard. Poczta też potrafi odstawić numer (w tym tyg. w tym samym dniu dostałem dwa awiza - jedna przesyłka u sąsiada, a druga dla odmiany zabrana na pocztę :question:), ale i tak dużo lepiej niż w DHLu. Pozostałe firmy większych wpadek nie zaliczyły, a najlepiej spisuje się UPS. Ale normy ogólnopolskiej bym z tego nie robił ;)

Z kolei w mojej byłej pracy kurier DHLu to pełna profeska, ale sam przyznawał, że niektórzy ich kierowcy potrafili zostawić awizo na czynnej 24h stacji benzynowej :) Finalnie z roboty wylecieli.

Oto nagranie, w jaki sposób został "dostarczony" mój monitor - pisze użytkownik YouTube i publikuje filmik, na którym widać, jak kurier rzuca delikatnym urządzeniem przez ogrodzenie.

Ben_sage, jakiej części z powyższego tekstu nie jesteś w stanie zrozumieć?

Niech zgadnę, zaraz jeszcze wyjaśnisz nam, jaki to wielki spisek i kto za tym wszystkim stoi?

Jak ja lubię, kiedy w byle temacie na forum swoje próbę swoich politycznych 3 groszy musi wpiep*ć przedstawiciel jedynych niezmanipulowanych sprawiedliwych :wallbash:

Link do filmu na youtubie (uwaga, strasznie zmanipulowany, kliknięcie grozi praniem mózgu).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś takie zdarzenie ze kurier dzwoniąc do mnie kłócił się ze to on ustala czas dostawy a nie ja.

Oczywiście nie omieszkałem zaraz poinformować władz tej firmy.

Efektów końcowych pracownika nie znam ale czas dostarczenia był już ustalony pod moje dyktando


REAKTYWACJA z 120 na 250L 28.04.2010

w przyszłości 170x70x60

250L , 4x39w 2x24w , sump 100L , 29kg LR, 18kg LS , odpieniacz Wave Beast 1200 po przeróbce na ala deltec , Pompa Obiegowa NEW - JET 3000l/h , Cyrkulacja 2 x 5000L/h 1 x 12000L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podpisanie odbioru przesyłki jest równoznaczne z niedostarczeniem jej odbiorcy.

w/g mnie film jest wyreżyserowany


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zycia w paczkach nigdy nie kupuje wiec sraczki nie mam jak pudelko idzie dwa dni . Na marginesie bardzo rzadko sie to zdarza. Jako adres dostawy zawsze podaje miejsce pracy. Nie obiore ja odbierze ktos inny. Na nalepie z bar kodem wyrazny napis W RAZIE PROBLEMOW PROSZE DZWONiC, bo przy zakupach jest opcja "dodatkowe informacje" I jak jakis mlody kurier nie jest pewny to uprzejmie dzwoni by sie upewnic ze paczke mozna zostawic na podanym adresie.

Filmik nie jest prawdziwy. Procedura dostawy nie zaleznie czy to UPS, DHL, FedEx inna firma kurierska. Zawsze cos tam kilkaja na swoich urzadzeniach, skanuja bar code i daja do podpisu. Na filmiku paczki nie dostarczono czy przerzucono mi mo ze pofrunela prze ogrodzenie. Nawet jezeli produkt jest orginalnie zapakowany jak w tym przypadku firmy kurierskie stosuja swoje zgrzewane torby foliowe. To juz odbywa sie w chwili przejecia paczki od nadawcy.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że u mnie poczta działa jak większość u was. Nie dość że dzwoni do mnie żeby otworzyć mu drzwi do klatki to wrzuca awizo że nie było mnie w domu. Po dwóch skargach na poczcie zmienili listonosza i było ok. Ale po 3 miesiącach wrócił stary listonosz i znowu to samo. Co do kurierów to według mnie ( moja osobista opinia ) to najgorsi to DPD, byłem kilka razy u nich na sortowni i widziałem co się tam dzieje - z tira po prostu zrzucają przesyłki na jedną wielką kupę nie zważając czy pisze na niej szkło, czy ostrożnie. Nawet światła nie mają na hali nie mówiąc o jakimkolwiek ogrzewaniu. UPS też mi nie przypadł do gustu - ale to tylko kwestia kuriera bo jest bardzo chamski. Jak już przesyłka ma pow 2 kilo to każe sobie schodzić po przesyłkę do samochodu wydzierając sie przy tym na klienta ( czyli mnie ). najlepiej u mnie do tej pory wypadli Fedex i DHL ( który często u mnie bywa )


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rekin1 i Grzegorz Dyzma - no i tu się mylicie, bo możliwa jest dostawa bez potwierdzenia odbioru i FedEx w USA praktykuje to bardzo często. Skąd wiem? Ano stąd, że jak wysyłam paczki do siostry mieszkającej na zadupiu w stanie NY, to kurier FedEx zostawia pod jej nieobecność paczki koło garażu za wiatą śmietnikową. Tylko, że siostra nie ma płotu wokół posesji i nic nie trzeba rzucać... Także film może być jak najbardziej prawdziwy - idiotów nie brakuje w żadnym zawodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Też korzystam z FedEx i gdy wysyła się paczkę to na formularzu jest opcja do zaznaczenia żeby kurier zostawił przesyłkę pod drzwiami w razie nie zastania odbiorcy. Jest dopisek że zrobi to w miejscu niewidocznym dla przechodniów.

Moje najgorsze doświadczenie z kurierami to była firma "Siódemka". Zamówiłem lampę T5 w popularnym polskim sklepie internetowym, do niej komplet świetlówek. Szybko wysłano, śledziłem paczkę w internecie. Dojechała do Katowic i stamtąd miała dotrzeć do mnie. Kurier odebrał ją jakoś rano i wyruszyła do mnie. No to przestępując z nogi na nogę czekałem na nowy gadżet, to zerkając w okno, to w internet, to na komórkę. Minęło pół dnia, patrzę - kurier zwrócił paczkę do magazynu. LOL. Dzwonię i dowiaduję się że mnie nie było w domu, mogę sobie podjechać następnego dnia. To był piątek i już nie miałem czasu, więc podjechałem w poniedziałek.

Na magazynie dowiaduję się, że kurier nie znalazł mojego adresu (mieszkam w centrum miasta) i nikt nie odbierał telefonu. Rozmawiałem z magazynierem, a obok stał jakiś manager i byłem świadkiem 3-4 telefonów z reklamacjami i pytaniami o odszkodowania - myślę sobie "no pięknie".

Wreszcie magazynier poszedł szukać mojej przesyłki. Zatrzymał się przy palecie gdzie byle jak była usypana góra paczek tak na wysokość 2 metrów, z dwóch stron trzymała to taka metalowa krata do mocowania do palet, a całość była okręcona taśmą i ciasno upięta żeby się to nie rozsypało. Popatrzył na jedną, na drugą paczkę i ciach nożem tą taśmę.

Rozsypało się to wszystko spadając nieraz z pewnej wysokości, również moja paczka z napisem SZKŁO i lampą z kompletem świetlówek w środku...

Dziś jak widzę że sklep wysyła "Siódemką" to wolę sam podjechać, albo kupić gdzieś indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben_sage, jakiej części z powyższego tekstu nie jesteś w stanie zrozumieć?

Niech zgadnę, zaraz jeszcze wyjaśnisz nam, jaki to wielki spisek i kto za tym wszystkim stoi?

Jak ja lubię, kiedy w byle temacie na forum swoje próbę swoich politycznych 3 groszy musi wpiep*ć przedstawiciel jedynych niezmanipulowanych sprawiedliwych :wallbash:

Link do filmu na youtubie (uwaga, strasznie zmanipulowany, kliknięcie grozi praniem mózgu).

Nic nie mam zamiaru ci wyjaśniać.Zreszta to zostań sobie tym wierzącym... Ten film na portalu TVN ma więcej z polityką wspólnego niż ci się dzieciaku wydaje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, Ben_sage, wszystko jest polityką, nasz ty dorosły, jedyny dojrzały Kolego ;) Poza polityką nic nie istnieje, wszyscy kłamią, Gazeta Polska jest jedyną prawdziwą, a TVN wszystkie materiały nagrywa w studiu o powierzchni 5.000km2 450km na wschód od gór Ural...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest dopisek że zrobi to w miejscu niewidocznym dla przechodniów.

Heh, ciekawe, czy wsunięcie laptopa pod wycieraczkę się liczy :lol:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń z dostawami i odbiorem przesyłek - chwale UPS, ale mamy prawie zaprzyjażnionego jednego kuriera, kontakt na komórkę i ustalanie odbioru lub dostawy, ew. pomoc i współpraca kolegi z regionu. Przesyłki z zagranicy również ok i zawsze na czas."7" też raczej na plus, zawsze uśmiechnięci, kulturalni, dzwonią, że zaraz będą i czy można przyjechać. DPD może być. GLS tez. Kiepskie doświadczenia mam z DHL, ale to raczej w kwestiach papierologii.

Z Pocztą Polską różnie bywa. Często się zdarza, że ktoś jest w domu, a w skrzynce awizo. Bywają też przypadki, że list (np rachunek) wrzucają przez płot lub wtykają w furtkę. Z czasem doręczenia różnie - czasem priorytet jest następnego dnia, ale zdarzało się, że nic nie przychodziło przez tydzień...zwykle jest tak latem.

A.


Reaktywacja 08.2010 - A&N Reeftank

sygnat1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie firmy kurierskie polecacie? Ja mam zle doswiadczenia z DPD, jezdza jak chca, paczki leza po kilka dni na sortowni... Tragedia.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, niestety DPD na Śląsku to tragedia i oprócz siódemki to chyba wszystkie oki.

Na pewno polecę Fedex bo do tej pory mam najlepsze doświadczenie z tą firmą. Jeszcze nigdy się na nich nie przejechałem. Choś jak DHLem wysyłałem z opcją dostarczenia jeszcze w tym samym dniu to tak było.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam same dobre doświadczenia, zawsze dzwonią jak jadą, pomagają jak trzeba. Najbardziej lubie UPS i DHL.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie maiłem kłopotu zawsze dostaję sms-a rano i później Pan dzwoni ewentualnie się pyta gdzie ma dostarczyć lub zostawia na ławce i już:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.