Skocz do zawartości
Normad

FishSelector Online

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kolejna ciekawa nowosc :FishSelector pomaga w planowaniu/doborze ryb (dobor do litrazu,zgodnosc gatunkow co do siebie itp)

Program online zupelnie za darmo (prezent przed swietami po rowniez zostanie nadal free ) nie wymaga sciagniecia na komputer jedyny mankament moze dla nie ktorych to menu po Angielsku,Francusku,Niemiecku lecz jest bardzo prosty i powinien kazdy sobie z tym poradzic.

Napenwo nie ma tam wszystkich ryb oraz zdjec ktore beda oczywiscie uzupelniane ale na poczatek powinno wystarczyc

link: http://fishselector.esaia.net/ zycze milej zabawy

pozdrawiam Norbert


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super super,


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna sprawa tylko jakoś dziwnie zaniża litraż zbiornika


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie - wg mnie kalkulator podaje mniej więcej pojemność netto :welcome:


Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

artkras ma rację.

U mnie z 300l zrobiło się 242l i mam wykorzystane 99% czyli wg kalkulatora więcej rybek nie powinienem dokładać :/

Jest info na stronie: 7% objętości odjęto z racji poziomu wody. Pojemność baniaka jest liczona od krawędzi do krawędzi.. a jak wiadomo poziom wody jest te pare centymetrów poniżej.

Oraz odjęto 10% na "dekoracje" czyli skała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

117% to chyba spoko :) Ostatnio oglądałem baniak któremu w kalkulatorze wychodzi ok 440%

.... tu na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy pewnie ma przerybienie a jak nie do zdecydowana większość :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak przy Naso elegans i Hepatusie już mam przerybienie.


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja procz babek i slizgow w 270 l nie moge trzymac nic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

w tym programie wlasnie jest 10% odjete na skale oraz 7% na poziom wody jak kolega juz wyzej napisal.

Dlaczego tylko 10% na skale - poniewaz autor programu bral pod uwage ze niektore male ryby chowaja sie w skale .Autor zaznacza ze to sa tylko dane srednie i na pewno beda u nie ktorych spore rozbieznosci

Info: gdyby u kogos nie chodzilo jak trzeba zalecane jest aktualizacja przegladarki i problem powinien nie istniec


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie ma możliwości podania wielkości ryby... bo np. mój salarias wcale nie ma 14cm....


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie nie działa :(

Czy może ktoś sprawdzic czy aktualnie działa, najlepiej ktoś komu działalo wcześniej.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziala

sprawdz czy masz aktualna przegladarke oraz wykasuj ciasteczka i powinno smigac


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 30 litrach aż 4 rybki są :thumbsup: ciekawe tylko gdzie ja takie malutkie neonki znajdę <_<

Strona super :clap:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na IE8 nie działa, poszło na Operze. Dzięki za pomysł.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program mocno restrykcyjny, przez co zapewne będzie bojkotowany - mało kto będzie miał jeszcze "zapas" zbiornika, jak uczciwie wszystkie rybcie powpisuje.

Podliczyłem swoją obsadę i wyszło lekko ponad 200%, przy czym sam salarias to w Reefmaxie już 90% (w sumie mam 5 ryb).

Ale to mały pikuś, na forum znalazłem baniak, którego obsada lekko licząc dobiła do 1000%!


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa mi ten PokeDex, jakby ktoś mógłby mi powiedziec ile mi wyszło procent przerybienia :)

90x40x65

Zebrasoma flavensens

Canthigaster solandri ( rozdymka )

Centopyge bispinosus

Salarias fasciatus

Pseudocheilinus hexataenia

ala Gramma Loreto ( taka podobna, fioletowo(różowo)- żółta )

Chrysipitera Cyanea

Dendrochirus Zebra


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa mi ten PokeDex, jakby ktoś mógłby mi powiedziec ile mi wyszło procent przerybienia :)

90x40x65

Zebrasoma flavensens

Canthigaster solandri ( rozdymka )

Centopyge bispinosus

Salarias fasciatus

Pseudocheilinus hexataenia

ala Gramma Loreto ( taka podobna, fioletowo(różowo)- żółta )

Chrysipitera Cyanea

Dendrochirus Zebra

bez ostatniej rybki bo jej nie ma w programie masz :167%

te pare rybek od gory troszke maja ciasno wiem ze kazdy ma troche wiecej rybek (nawet i ja) odbiegajac od idealu.


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze skrzydlicą to 200% pewnie. I tak mam wrażenie że mało rybek mam.

A pokazuje tam "napięcie" między rybami ? Jakieś niewskazane połączenie dwóch rybek ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.