Skocz do zawartości
janusz-pśl

Turboflotor Blue 500

Rekomendowane odpowiedzi

Szukając zamiennika do RESUNA na wypadek, gdyby nie udało mi się doprowadzić go do stanu, który by mnie zadowalał znalazłem w internecie taki odpieniacz: Turboflotor Blue 500. Producent bardzo uznany i sprawdzony. Czy ktoś z Szanownych forumowiczów używa tego urządzenia i jakie są Wasze opinie na jego temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem jak pracuje -jest cichutki i całkiem ładnie pienił ale pytaj tych którzy go mają może powiedzą ci coś więcej


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam fakt faktem wersję 1000 ale nie mam nic mu do zarzucenia więc pewnie ten też będzie dobry :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000 jest super


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, bo zastanawia mnie czy ten odpieniacz może być alternatywą dla Slim Skima w reefmaxie? Wymiary sugerują, że również zmieści się pod klapką w drugiej komorze panela, a na tym mi bardzo zależy.

Pytanie głównie więc kieruję do posiadaczy RM - czy ktoś z Was miał do czynienia z tym odpieńkiem w naszych zestawach? Warto sobie nim głowę zawracać?

Ogólne uwagi również mile widziane :)

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi

Agnieszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniek pieni naprawdę przyzwoicie ale czy pasuje do refmaxa to nie wiem .

Dodam jeszcze że jest praktycznie niesłyszalny


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj mozna troche popatrzec i posluchac jak pracuje. Nie wyglada zeby filmik byl sciszony.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, bo zastanawia mnie czy ten odpieniacz może być alternatywą dla Slim Skima w reefmaxie? Wymiary sugerują, że również zmieści się pod klapką w drugiej komorze panela, a na tym mi bardzo zależy.

Pytanie głównie więc kieruję do posiadaczy RM - czy ktoś z Was miał do czynienia z tym odpieńkiem w naszych zestawach? Warto sobie nim głowę zawracać?

Ogólne uwagi również mile widziane :)

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi

Agnieszka

Witam!

Ja mam ten odpieniacz w RM i jestem z niego zadowolony. W porównaniu do oryginalnego, to niebo, a ziemia, ale trzeba wspomóc obieg dodatkową pompą i niestety z racji tego, że jest dość wysoki trzeba zdjąć całkiem lub zostawić otwartą klapkę nad panelem. Kubek odpieniacza wystaje kilka centymetrów.

post-13480-0-04254100-1332008293_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten odpieniacz na ok. 2/3 wysokości ma wylewkę wody, która jest pobierana z dołu. Na tej wylewce jest powieszony na przegrodzie. W zestawie są jeszcze dodatkowe elementy na których można go powiesić, ale to nic nie zmieni, bo on musi być odpowiednio zanurzony. Najlepszym miejscem do powieszenia go wg mnie jest przegroda między 2 i 3 komorą, woda wylewa się z niego wtedy do kanałku między tymi komorami, w którym umieszcza się oryginalną grzałkę. Ja w ten kanalik wpuściłem jeszcze przewód z wodą z pompy New Jet 1200, którą umieściłem pod odpieniaczem w 2 komorze. Bez tej pompy nie będzie obiegu w panelu, bo wylewka odpieniacza jest węższa niż szerokość panelu i woda bokami się cofa do drugiej komory. Trzeba by ewentualnie uszczelnić boki wylewki.

Tak to wygląda na filmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawelb1970 - dzięki serdeczne. Właśnie w tygodniu wybieram się do AM po ten odpieniacz, więc Twój post bardzo mi pomógł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć posiadam ten odpieniacz zakupiłem używany czy to normalne zachowanie że w wodzie ro-di czystej nie robi piany tylko wypuszcza kilkanaście pęcherzyków powietrza?

zanurzenie go niżej nic nie zmienia a jak jest ok 4 cm wyżej to w ogóle nie lecą pęcherzyki

proszę o podpowiedzi

post-17322-0-61582500-1367416321_thumb.jpg

post-17322-0-82215500-1367416323_thumb.jpg


89cc1151d3a3b103ec6eaa01c2f8c53eu710a626.png?upd=20150222141144

Akwarium: 120l. 60x45x45 sump Sump 70x34x45 85l. lampa: lumini 150w Cytkulacja: Jebao RW-4 ,RW-8 Obieg: JW 3000 Odpieniacz: turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki myślałem że coś z nim nie tak ;)


89cc1151d3a3b103ec6eaa01c2f8c53eu710a626.png?upd=20150222141144

Akwarium: 120l. 60x45x45 sump Sump 70x34x45 85l. lampa: lumini 150w Cytkulacja: Jebao RW-4 ,RW-8 Obieg: JW 3000 Odpieniacz: turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Czy ktoś z Szanownych forumowiczów używa tego urządzenia ...

Mam taki, bo jest częścią zestawu Blenny AM. Bez zarzutu obsługuje 80-cio litrowy zbiornik. Zaletą jest spora tolerancja na wahania poziomu wody. Na początku był jednak bardzo głośny - wibracje pompy. Przycichł dopiero po "wyważeniu" wirnika i poprawieniu łożyskowania ośki. Teraz - po dotarciu przez 10 m-cy pracy - hałas jest znośny, ale trudno go uznać za cichy.

Edytowane przez Reefbos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej wysokości powinien być on zawieszony żeby nie było bąbelków powietrza w toni wodnej i żeby pień najlepiej??

Aha i kiedy on pieni na mokro a kiedy na sucho??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.