Skocz do zawartości
fal

Po czym poznać dobry odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam wszystkie rury czerwone i tez tak pienil. Teraz lezy w ogrodku.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrezygnowałem z dwóch pomp w moim deltecu , zastąpiłem je jedną pompą typu RedSkim 300 pobór prądu 58W , na ocenę tej zmiany przyjdzie pora , jak na razie wygląda obiecująco , pobór prądu spadł :).

Na starych pompach jeden mini RD i jeden Eichem piana była bardzo fajna , a parametr PO4 - 0,02 - 0,03 , redox dochodził do 470. Ciekawe co będzie za tydziń :).

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprawiałeś kiedyś ? czy piszesz co usłyszałeś od kolegów którzy uprawiali ? :harhar:

No rozumiem kolego że twoje odpieniacze sa najlepsze na swiecie, Bubble King dopiero na drugim miejscu. Zatem nie wypowiem sie na ten temat bo chciałbym jeszcze pobyć na tym forum.


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nigdy w życiu ... nie twierdzę że są najlepsze...

Skoro znasz się na odpieniaczach, podjąłeś dyskusję, chciałem poznać twoją opinię dlaczego odpieniacze typu cone są złe i tyle. Opinię popartą doświadczeniami z nimi.


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

tak u mnie BK200 na Tunze pieni jeszcze :evil:

gallery_8687_1400_104420.jpg

gallery_8687_1400_38564.jpg

gallery_8687_1400_116162.jpg

gallery_8687_1400_89208.jpg

zdjęcia robione kom. widac nawet kiedy :)

sory za jakość ale są foty -pracuje tak myślę że jest ok

no3 - 0

po4 - 0

Salifiert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok stary, źle to odebrałem, myslałem że staremu zarzucasz niewiedze w uprawianiu czegoś innego :p zatem sorry. A co do Cone to sam będę miał taki w chałpie %29.gif


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

tak u mnie BK200 na Tunze pieni jeszcze :evil:

gallery_8687_1400_104420.jpg

gallery_8687_1400_38564.jpg

gallery_8687_1400_116162.jpg

gallery_8687_1400_89208.jpg

zdjęcia robione kom. widac nawet kiedy :)

sory za jakość ale są foty -pracuje tak myślę że jest ok

no3 - 0

po4 - 0

Salifiert

łoooo matko, co dolałeś do wody :lol:

pewnie płynu do mycia naczyń :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

łoooo matko, co dolałeś do wody :lol:

pewnie płynu do mycia naczyń :rofl:

sam mi wysłałeś płyn bym robił foty :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja se go też trochę wlałem :p bo dobra fota musi być :harhar:

gallery_9028_1741_87429.jpg


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie mam, bo wszystko w kubku wylądowało :p

Teraz krew się leje :harhar:

gallery_9028_1785_34490.jpg


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Koledzy a co sądzicie o odpieniaczach stożkowych np Cone ?

:no:book: :reading:thumbdown:

nie jestem fanem tego typu rozwiązań

ale to tylko moja opinia :welcome:

Co tu pisać? Przyszła moda z zachoda, a do tego zachoda przyszła ze wschoda, bo KZ zerżnął chiński patent, okrzyknął go cudem, zaczęło sie to sprzedawać, inne firmy też zaczęly to trzepać, a że odpienia słabo, co z tego, sprzedaje się dobrze :)

Pozdrawiam

seb

Odpienia słabo w porównaniu do czego ? Darek Seb - sprawdzaliście to jakoś... no co jest nie tak z tym stożkiem ??

Skoro taka firma jak KZ się za nie wzięła to dla mnie byłoby to sygnałem, że aż takie słabe nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa dobre, ale jak sa czyste, a w praktyce oznacza to że muszą być czyszczone max co dwa dni, wiem bo jako jeden z dwóch pierwszych w PL (nie licząc KZ) miałem odpieniacz na stożku.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb ja nigdy nie czyściłem odpieniacza, fakt rura w kubku zarasta szybko, ale to przy czyszczeniu kubka się eliminuje :)


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Odpienia słabo w porównaniu do czego ? Darek Seb - sprawdzaliście to jakoś... no co jest nie tak z tym stożkiem ??

Skoro taka firma jak KZ się za nie wzięła to dla mnie byłoby to sygnałem, że aż takie słabe nie są.

jak by Ci tu wyjaśnić w krótkich żołnierskich słowach :welcome:

" Czynnikiem determinującym wydajność odpieniacza białkowego są, jak już wiemy, wielkość pęcherzyków powietrza, ilość powietrza wpadającego do urządzenia i czas, w jakim pęcherzyki te działają aktywnie w odpieniaczu. Pożądana wielkość pęcherzyków zawiera się pomiędzy 0,5 a 1,0 mm. Wielkość taka maksymalizuje powierzchnię pęcherzyków bez obniżania ich „pływalności”. Ilość wpadającego do urządzenia powietrza określa stosunek wody do pęcherzyków powietrza w odpieniaczu. Rekomendowaną ilością wpływającego powietrza, zdolnego do wytworzenia piany jest 1,8 cm/sek przez cm2 powierzchni głównego cylindra odpieniacza. Odpowiednia ilość wpadającego do

urządzenia powietrza podniesie jego wydajność dzięki wytworzonej w ten sposób wydajnej pianie i uzyskanej tej drogą dużej powierzchni aktywnej wymiany. Czynny czas wymiany pęcherzyków kontrolowany jest głównie przez dwa czynniki – wysokość

głównego cylindra odpieniacza białkowego i ilości przepływającej przez urządzenie wody.

W tym przypadku trudno jednak dopatrzyć się jakiejś złotej

reguły, ponieważ oba te czynniki związane są mocno z budową charakterystyczną

dla każdego odpieniacza, a także z charakterystyką samego zbiornika."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja nie powiem złego słowa na stożki.

Sam mam od sebastka i jestem bardzo zadowolony.

Jego cone 150 na ab2000 z jego wirnikiem, trzymał w 250 litrowym obiegu wode na zero no3 i po4, pomiary na dużej hance w 2 różnych miejscach parokrotnie przez 2-3 miesiące. Problemem było ich podniesienie.

Potem pracował w 275 + 60 i również trzymał pięknie parametry nigdy mi tak sps nie rosły.

Teraz pracuje w 550 l. + 120 sump gdzie pływają 3 pokolce,borsuk,hexa,salarias,chuhti,5chromisów,błazen, korali wszystkiego po trochu.

Parametry nareszcie po 3 miesiącach od przekładki(dołożenie świerzej skały, pranie piachu) się klarują no3 dziś 5 na sali, po4 0 na sali w sumpie koło 200ml absorberów no3 i po4

Karmię 2 do 3 kostek + 3 rodzaje suchego, co 2-3 dni mieszanka dla reszty zwierzaków

Odpieniacz pracuje nie na maxa na mokro ale też nie na bardzo sucho choć ostatnio trochę go odkręciłem i jest mniej wody niż zwykle ale pieni jakby lepiej może bo przepływ wody większy

Standardowo Poziom wody jest taki że jak zgaśnie to odkłada mi trochę syfu na 20mm poniżej pierścienia łączącego z kubkiem.

Na całej rurze w kubku po tygodniu mam 2-3mm szlamu

Co niedziele zamiast iść do kościoła na wieczorną mszę wylewam syf z kubka i go myję.

Odpieniacz nie jest kosmiczny i mam kilka zarzutów ale za te pieniądze nie ma o czym mówić.

Nigdy tego nie zrobiłem wiec może dziś:

Sebastek wielkie dzięki za pienidło, robisz dobrą robotę.

Fotka z dziś zaraz idę myć:

odpieniacz.jpg

PS. Jak się uda to za parę dni będzie może schuran 250

Warto mieć marzenia.


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by Ci tu wyjaśnić w krótkich żołnierskich słowach :welcome:

" Czynnikiem determinującym wydajność odpieniacza białkowego są, jak już wiemy, wielkość pęcherzyków powietrza, ilość powietrza wpadającego do urządzenia i czas, w jakim pęcherzyki te działają aktywnie w odpieniaczu. Pożądana wielkość pęcherzyków zawiera się pomiędzy 0,5 a 1,0 mm. Wielkość taka maksymalizuje powierzchnię pęcherzyków bez obniżania ich „pływalności”. Ilość wpadającego do urządzenia powietrza określa stosunek wody do pęcherzyków powietrza w odpieniaczu. Rekomendowaną ilością wpływającego powietrza, zdolnego do wytworzenia piany jest 1,8 cm/sek przez cm2 powierzchni głównego cylindra odpieniacza. Odpowiednia ilość wpadającego do

urządzenia powietrza podniesie jego wydajność dzięki wytworzonej w ten sposób wydajnej pianie i uzyskanej tej drogą dużej powierzchni aktywnej wymiany. Czynny czas wymiany pęcherzyków kontrolowany jest głównie przez dwa czynniki – wysokość

głównego cylindra odpieniacza białkowego i ilości przepływającej przez urządzenie wody.

W tym przypadku trudno jednak dopatrzyć się jakiejś złotej

reguły, ponieważ oba te czynniki związane są mocno z budową charakterystyczną

dla każdego odpieniacza, a także z charakterystyką samego zbiornika."

No i w żołnierskich słowach ... dobranie odpowiedniej pompy do odpowiedniego body :clap:

Ps .. nie skupiajcie się tylko na moich stożkach :) przecież inne firmy też je robią :p


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

No i w żołnierskich słowach ... dobranie odpowiedniej pompy do odpowiedniego body :clap:

święte słowa :unworthy:

od tego zawsze trzeba zaczynać, :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , jaki macie tygodniowy urobek w odpieniaczu , mam na mysli ile litrów ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal , powinno być Koledzy , jaki macie tygodniowy urobek w odpieniaczu w stosunku do pojemności obiegu .

ja mam +- 1L/400L


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam teraz na mokro ustawiony odpieniacz (przechodzę z BP na ZS3)

0,5-0,75 l/ dobę 475l netto w obiegu


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal , powinno być Koledzy , jaki macie tygodniowy urobek w odpieniaczu w stosunku do pojemności obiegu .

ja mam +- 1L/400L

No właśnie kolega ma rację :) , w tej chwili u mnie jest spory urobek i boję się , że jest zbyt duży , na chwilę obecną czarnej kawy ( gnojowicy ) jest około 5L na tydzień , uważacie , że jest to za dużo ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal jeśli parametry OK to chyba tak musi byc, pewnie sporo rybek, i dużo papu. ale 5l gnojowicy to bardzo dużo jak na twój litraż


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ponad 300l w obiegu oprozniam kubek dwa razy w tygodniu.Nigdy nie mierzylem pojemnosci kubka, ale mysle ze 1l czarnej cuchnacej "gnojowicy" tygodniowo wylewam.


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.