Skocz do zawartości
arian98

Ryba którą mogę sprowadzić

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Ja mam takiego jegomościa w akwa od 2 lat, też przywiozłem sobie z Chorwacji. Dokładnie to przywiozłem trzy gatunki - ale ten zwalczył skutecznie pozostałe. Całkowicie bezproblemowa ryba, zjada kompletnie wszystko, do pokarmu jest pierwsza - król akwa... Po jakimś czasie w akwarium zmienił ubarwienie na znacznie ciemniejsze - prawie jak atrosalarias fuscus, ale miewa okresy kiedy jest jaśniejszy i bardziej kolorowy. Wiem że to nielegalne, ale jeśli ktoś ma silne nerwy i wiele samozaparcia (czyt. całe dnie z siatką przy klifach w masce i z płetwami) to można spróbować złapać takiego ślizga - ale naprawdę nie jest to łatwe... Ja swoje przewoziłem w termoboksie styropianowym podmieniając wodę w workach - przeżyły wszystkie trzy sztuki. Razem z nimi przyjechały dwie strzykwy i kilk.. dużo pustelników - wszystko w idealnej kondycji.

ps. Jeśli chodzi o nazwę rybki to muszę sprawdzić u kolegi - miał to w jakimś czasopiśmie- chyba w coralu.

pozdrawiam


coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu jest to nielegalne Nie mozna przywozić ryb do akwarium zamieszkujace morze Srodziemne????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu jest to nielegalne Nie mozna przywozić ryb do akwarium zamieszkujace morze Srodziemne????

Nie...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie...

Nie to chyba bardziej nie wiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie są pod ochroną i nie przekraczają granic UE to niby dlaczego nie?

Z Chorwacji możliwe, że nie, nie znam przepisów dotyczących żywych ryb. Bezkręgowce można.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie są pod ochroną i nie przekraczają granic UE to niby dlaczego nie?

Z Chorwacji możliwe, że nie, nie znam przepisów dotyczących żywych ryb. Bezkręgowce można.

P.

sam sie srednio interesowalem, bo mialem smaka przywiezc sobie ukwiała konskiego czerwonego. ale w sumie z nadmiaru atrakcji nic nie zabralem ze soba :) P.s. Chorwacja nie jest jeszcze w UE. pozdro. Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.s. Chorwacja nie jest jeszcze w UE. pozdro. Mariusz

To właśnie miałem na mysli pisząc, że nie wiem jak to wygląda z Chorwacją.

Prawdę mówiąc zawsze odczuwalem lekki stres tego powodu na granicy mając parę krewetek w baniaku.

Ukwiała końskiego mam od paru lat w akwarium ale marnieje równo. W pewnym momencie wyglądał na skale jak kolonia bakterii cyjano. Ostatnio, przeniesiony do mini akwarium z dużą ilością makroglonów, odżył w pare tygodni.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli krewetki, ukwiały i inne bezkręgowce można zabrać ze sobą z Chorwacji do akwarium?

Pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sobie wszystko przywieźć, spoko, rwij skałe,i co tam jeszcze sie do bagażnika zmieści. :wallbash:


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie wzwiązku z wypowiedzią piotr7.

Twoją wypowiedź mam rozumieć jako sarkazm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli krewetki, ukwiały i inne bezkręgowce można zabrać ze sobą z Chorwacji do akwarium?

Pozdrawiam Michał

Pod warunkiem, że nie są gatunkami chronionymi (jak np. koral czerwony) prawem Chorwackim ani nie ma ich na liście gatunków zagrożonych CITES.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. A gdzie można sprawdzić gatunki chronione CITES lub prawem Chorwackim?

Pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze tu: http://www.cites.org/eng/resources/species.html a to drugie nie wiem, może ambasada Chorwacji (ktos sie chyba pytał i nawet mu odpowiedzieli).

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salaria pavo, miejscami w Chorwacji jest tego zatrzęsienie, sczególnie w niewielkich portach.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salaria pavo, miejscami w Chorwacji jest tego zatrzęsienie, sczególnie w niewielkich portach.

No to się nazywa mocne wejście :unworthy: :unworthy: :thumbup:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to jajka widze ze z akacji wszyscy zeszli na przemyt oj oj nie uwarzacie ze to nie fer ja wiem ze ryby sa drogie w sklepach ale przewozenie ryb z chorwacji czy skont tam jeszcze to jak dla mnie przesada , jakie macie warunki do ich przewozenia, macie wogle jakies pojecie jak to robic , jak odlawiac te ryby i ile wam ich ginie podczas transportu , a zastanawialiscie sie moze nad tym ze jak kazdy zacznie tak robic to za pare lat wszystko bedzie zrujnowane , totalna samowola jak dla mnie wstyd sie takim czyms chwalic. mozemy lubiec morszczyzne ale tez jej cos dawac w zamian a nie ja demolowac. i to tyle z mojej strony


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie też poroniony pomysł. Robić z siebie wała za rybkę ktòrą można kupić za parę złotych-nawet lepszą odmianę bo lepiej przystosowaną do warunków w akwariach. Poza tym na przewòz własnego psa przez granicę musisz mieć dla niego paszport i badania, natomiast to co złapiesz bo akurat nie miało tyle szczęścia żeby ci sp...lić to tak od razu do słoika i za granicę?

Istnieją także przepisy odnośnie warunków przewozu zwierząt.

Dla mnie żenada.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Egipcie też od zatrzęsienia przy samym brzegu pływało pokolców i innych takich. Tam na szczęście znieśli samowolkę i są tak duże kary za wywożenie czegokolwiek, że się nie opłaca. Wzięło się to stąd, że turyści wywieźliby w trybie niemalże natychmiastowym wszystkie rafy i nic by nie zostało :(

Mam nadzieję, że za inne rejony też się ostro wezmą i będzie to można robić tylko w sposób kontrolowany, przez uprawnione osoby itd i pod nadzorem jakiś służb ochrony życia mieszkańców raf, mórz i oceanów... ;) Na pewno takie sankcje odbijają się na cenach, ale sorki, dla mnie wciąż ważniejsze jest to co jest tam gdzieś w środowisku naturalnym, niż w naszych baniakach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze nie tylko ja mam takie zdanie i to mnie cieszy dzieki panowie -Tomasz i Mycha


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.