Jump to content
MayFly

Kolejne niefoto na forum

Recommended Posts

Zainspirowany zbiornikiem Natana postanowiłem zrobić własne akwarium, zbiornik ma wymiary 80X35X35 jeśli chodzi o karmienie 3 razy dziennie to sobie poradzie sump ma wymiary 60X40X45 3 sump jest robiony dokładnie jak mój stary a stary działa i ręczę za niego :D . Ok jeśli chodzi o komory to 1 ma służyć przykryciu hydrauliki i grzałki 2 to klasyczne refunkium a 3,0 to komora odpieniacza 3,5 to komora pompy obiegowej oto spis spszętu :

- 1 odpieniacz Aqua Medic Turboflotor 1000 Blue

-2 odpieniacz Aqua Medic Midiflotor

- pompa obiegowa New Jet 2300

- oświetlenie jakaś tania oprawka i jedna świetlówka

- cyrkulacja Sunsun JVP-102 mam jedna i jest ok

- skała ok 10 kg

- żywy piasek 9,07kg biały

- grzałka mam jakąś ze starego akwarium w piwnicy

- Blau Overflow 1500 Pudełko przelewowe niestety akwarium mam ale bez komina

- dolewka grawitacyjna

odpieniaczy nie zmienie bo takie posiadam

ps to nie jest moje pierwsze akwarium morskie i wiem w co sie pakuje

Co ty dopiero mam szkło na główny i odpieniacze i grzałke wszystko będzie za ok 2 miesiące :thumbdown: jak Bóg da .

sump ma wymiary 60X40X45 3 sump jest robiony dokładnie jak mój stary a stary działa i ręczę za niego :D

Toteż przestaw odpieniacz do pierwszej komory.

Niestety to niemożliwe bo pierwsza komora ma 10 cm :thumbdown:

To coś kiepsko Ci działa skoro odpieniacza nie możesz do pierwszej komory włożyć :welcome:

I znów "popierdółka" niefoto,dlaczego takie małe ? myśle że tego typu zbiornik to min. 300L

To coś kiepsko Ci działa skoro odpieniacza nie możesz do pierwszej komory włożyć :welcome:

Moje akwarium działa tak jusz 6 lat tylko zmieniane bylo ułożenie skalne i mieszkańcy :D tzn jak sie znudzi to sprzedajesz i na nowo :D

Sorki za off top ale pokaże na dowód że wszystko będzie działać zdjęcie z mojego głównego akwa

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f09619fb49200143.html

Upominam- przestań pisać post pod postem, Edytuj.

mintaj

Wybaczcie post pod postem ale doszła zmiana sump nie posklejany i teras pytanie jak powinny wyglądać przegrody proszę o szybką odpowiedź

Szybko, to ja to mogę zamknąć jeśli chcesz :) jeszcze jeden post pod postem i będzie po temacie, po drugie proszę używaj interpunkcji i ortografii bo oczy bolą...

Pozdrawiam

seb

ps. fajny baniak ten ze zdjęcia...

Jeśli nie wiesz jak ma wygladać sump to daj sobie jeszcze troche czasu na NP, szkoda korali.

W pierwszej komorze odpieniacz, w drugiej wedlug uznania a na koncu pompa i grzalka.

2 fora, 1 temat, 1 autor, 2 nicki, 2 różne rozwoje tematu. Mam nadzieje, że wyciągniesz cenne wnioski. pozdro. luft

faktycznie na drugim tez jest ten temat, widzac oba radze Ci żebyś sobie na razie dał spokój, poważnie, jeśli chcesz oszczedzać na odpieniaczu to się nawet w to nie baw, bo 300 litrach czasem te 500 zł bedziesz musiał wydać na absorbery czy inne bzdety i to miesięcznie.

Myślałeś o automatycznym karmieniu ? nie dasz rady karmić ręcznie gwarantuje Ci to, wcześniej czy później nie wyrobisz, czyli jest Ci potrzebny automat do karmienia - minimum 600 zł jeśli wszystko zrobisz sam.

Zmiana może jak mi sie uda na to oszczędzać to coś takiego dam :

- odpieniacz Deltec MCE 600

- obiegówka Aquarium Systems New Jet 1200

- cyrkulacja 2 pompy Hydor Koralia 1 12V

co o tym teras myślicie ??

Odpieniacz pójdzie do pierwszej komory a w drugiej będzie obieg i absorbenty.

no w sumie szkoda że tak to na zdjeciu wyglada a tam masz dendrophylie. takze nie każ zdjecia oceniac bo wypada to wszystko razem niekorzystnie. pozdrawiam. Mariusz

Luzak :) Rzuciłeś się na głęboką wodę z tymi niefoto bo to wyższa szkoła jazdy, ten koral to Dendrophyllia. Marnie to widzę.

Luzak :) Rzuciłeś się na głęboką wodę z tymi niefoto, bo to wyższa szkoła jazdy, ten koral to Dendrophyllia. Marnie to widzę. 

Wiem ale cusz .

Oświetlenie będzie jutro sump sie skleja :D

Oceniajcie przeżyje krytykę :thumbup: