Skocz do zawartości
MayFly

Kolejne niefoto na forum

Rekomendowane odpowiedzi

za bardzo to nie ma czego oceniać, skała nieładnie to wygląda wizualnie... taki klif, mało miejsca na gorgonie w tym baniaczku, za duzo tej skały zeby zrobic dobre miejsce pod niefoto. No sump szykuj, bo poki co zbyt duzo pola do spokojnego karmienia nie masz. Jednak najbardziej ta skała do mnie nie przemawia (ułożenie. No i smutno, że akwarium jeszcze nie dojrzało, a niefoto juz w baniaku.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała i woda z dojrzałego baniaka a miejsca na gorgonie jest sporo to tylko wizualny efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała i woda z dojrzałego baniaka a miejsca na gorgonie jest sporo to tylko wizualny efekt

Mimo wszystko to zmieniło położenie, poruszyło się zanim do Ciebie dotarło. Nie zaświeciłeś nad tym światła i chyba nie sprawdziłeś parametrów czy mozna wrzucić korala. Tutaj chodzi o to byś był zadowolony od poczatku z efektow swoich staran.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda jest moja własna a skała od znajomego oświetlenie świeci bo nad akwarium mam na suficie lamie tylko była zgaszona na focie.

Spokojnie wszystko jest ustalane z Natanem za co wielkie dzięki :D dla niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Natana pod ręką to jestem spokojniejszy. pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Natana pod ręką to jestem spokojniejszy. pozdro!

Co ty bez niego to by było kiepsko :D

Jutro pszywioze pierwsze gorgonie czyli Diodogorgie i Menelle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zaglądam do stopki i po dodaniu objętości akwarium i sumpa za chiny ludowe nie wychodzi mi 300l :) Chyba że to inny zbiornik to chętnie zobaczę jak wygląda.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nano-reef.pl/...kawalek-oceanu/ moje inne akwa ale nic tam nie ma wielkiego :D

luft Masz racje zdjęcie ******o wyszło wygląda to jak wielka bryła a szyby jakby zaglonione ale to wina światła. Fotografem niestety jak większość nie fotowców nie zostanie bo nie stać mnie na aparat :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób fotkę z oświetleniem zbiornika jak woda się wyklaruje. Jakim robisz aparatem?


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Hej...niephoto to bardzo duze wyzwanie...Po Twoich zdjeciach nie latwo sie domyslec w jakim kierunku zmierzasz...tak jak wyzej Luft zauwazyl ze malo miejsca.Jezeli Natan Ci pomoze to chwala Bogu...pamietaj ze czesc (nawet duza)skaly mozesz dac do sumpa i moze zainspiruje Cie ten temat http://nano-reef.pl/topic/32812-aquascaping-pomyslyinspiracje/page__p__306206__hl__inspiracje__fromsearch__1#entry306206 ...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustalane z Natanem - ja Ci powiedziałem, jak ja to widzę - a to co Ty z tym (z)robisz to już Twoja sprawa.

Poczekaj jeszcze z tymi gorgoniami, jednak za bardzo się śpieszysz - nie widomo jeszcze co to za skała - a nie wygląda ona najlepiej więc radze podejść do tego ostrożnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan skała jest obrócona bo ta strona z algami wapiennymi mi nie pasuje do konstrukcji.

A aparat to Panasonic DMC-FS20

http://www.fotosik.p...360cf73778.html fotografem nie będę :( znowu skała jest brzydka :(

ale ułożenie mam nadzieje że widać lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtop, ale czy Ty rozumiesz co znaczy edycja posta?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuszna uwaga - nie pisz MayFly posta pod postem bo już Mintaj prosił Cie kiedys o to, ja tez. pozdrawiam. Mariusz

edit:

widzę, że nawet Seb Cie prosił. Więc zanosi się na to, że czeka Cię urlop tygodniowy, jeśli nie przybierzesz sobie do serca tych naszych próśb :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...cyt: oceniajcie przezyje krytyke.

Myfly nie chce podcinac Ci skrzydel ale nie przylozyles sie. Pomijam olewackie podejscie do zalozenia nowego zbiornika. Brak sumpa, brak filtracji. Bez swiatla nawet telefonem mozna zrobic dobre zdjecie. Nie odczekales nawet az woda sie wyklaruje. Co Ty nam dajesz tu oceniac?

Wsadziles popularnego jednego z latwiejszych korali NP pytajac o jego nazwe, zadaje wiec sobie pytanie czy znasz jego wymagania?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...cyt: Wsadziles popularnego jednego z latwiejszych korali NP pytajac o jego nazwe, zadaje wiec sobie pytanie czy znasz jego wymagania?

Tego korala mam niecałe 3 miesiące, dostałem go na urodziny i powiedzieli mi że to tuba ale ja myślałem że to dendro, karmiłam go mixem mrożonek.Zmieniłem akwarium bo miałem złe dojście do karmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ale nie tak często jak tu mogę bo miałem głupie dojście do tafli wody."

Stylistycznie to też nie jest za dobrze... O pozostałych aspektach nie ma co wspominać.:whistle:


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chili corala kupiłeś ?

Wydaje mi się, że z cirrhipathesa chyba niestety nic nie będzie, bo ma resztki tkanki, a od dołu chyba kompletnie jej nie ma, w ogóle polipów nie widać.

Jak sie postarasz to dioda nabierze wigoru.

Dendro zapadnięta - działaj szybko bo ją jest ciezko podnieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chili corala kupiłeś ?

Nie no co ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym dendro to dobrze Natan pisze. Ja swoją odkupioną od kogoś ok 10 dni zachęcałem zanim zaczęła polipy wystawiać. Prowadzona dobrze odwdziecza sie z nawiązką. Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te dendro odkarmić tak samo jak tube chodzi mi że w butelce i 50% artemia i 50% moina ??

A i czy przyda sie FM LPS grow + color ??

Ok przy czerwonym planktonie sie napompował :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to co znalazłem zasługuje na osobny wpis, w KORALU jest napisane że "Korale miękkie również konsumują plankton .One w koralowej społeczności najwyraźniej reprezentują jednak frakcje roślinożerców .W trakcie eksperymentów prowadzonych w latach 90.w Morzu Czerwonym stwierdzono , że przedstawiciele rodziny Neptheide , tacy jak np. Dendronephthya, przyjmują duże ilości fitoplanktonu .Wtedy okazało sie , że Zatoka Akaba wprawdzie ogólnie opfitje w fitoplankton ." Wskazały też analizy tkanek korali że korale miękkie są pszystosowane tylko i wyłącznie do pobierania fitoplanktonu co zmieniło moje podejście do korali miękkich niefoto to znaczy że niebawem zrobię automatyczne dodawanie fitoplanktonu, tak 16 razy dziennie co daje 1,5 litra fitoplanktonu na dobę :) .

A moja hodowla będzie miała 150 l fitoplanktonu . Ciekawe czy pomysł wypali niebawem to przetestuje na jakimś miękkim koralu niefoto .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:clap:

Ale mysle ze az takiej ilosci fito system nie zdazy skorzystac. Z jedenj strony pogorszy Ci parametry w wyniku rozkladu, z drugiej w wiekszosci wyladuje w kubku odpieniacza.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego system będzie oparty na mocnym odpieniaczu i odpowiednio wyregulowanej cyrkulacji :)

A i właśnie między innymi mam słabszą pompę obiegową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.