Skocz do zawartości
waldit1

Problem z nowymi użytkownikami

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Cie doporwadza do szewskiej pasji to nie czytaj!

I właśnie na takie prośby ludzie którzy mają wiedze i mogą pomóc nie piszą i nie czytają.

Problem z nowymi był zawsze i będzie, nikt z Was na początku nie był wszystko wiedzący, a to nowi są ignorantami, którzy chamskimi tekstami starają się pokazać że im się wszystko należy....(.no cóż tak już jest teraz na tym świecie) świadczy tylko o Nich i myślę że regulamin (którego nie czytają) niczego ich nie nauczy.

Od jakiegoś czasu dużo ludzi uważa jakby to forum było jego..., mając jakąś tam liczbę postów uważ że ma prawo wszystkich pouczać....ludziska od tego mamy modów i administrację.....

Problem?? jest i będzie zawsze bo zawsze się znajdzie ktoś co mu się coś nie podobą.

Dobrze że jeszcze nikt nie wpadł na pomysł żeby nikogo już nie rejestrować....nie będzie nowych...nie będzie problemu... :evil: :evil: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lacmar, nie jestem pewien co miałeś na myśli. Może w paru słowach streścisz?

Nie wszyscy "nowi" są źli. Źli są wtedy jak przez swoją bezmyślność utrudniają życie innym. Na innych polach, w innych dziedzinach, też tak jest - nie można kraść, przejeżdżać na czerwonym świetle, wyrzucać śmieci przez okno itd.

Forum to społeczność, której potrzeby należy brać pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z forum roślinnego na którym bardzo rzadko pisze .... po 5 temacie w ciągu 2 miesięcy jak podłączyć ro, wałkowanym na możliwe sposoby, instrukcjach dostępnych po wpisaniu hasła w przeglądarce Google - ze zdjęciami, człowiekowi się nie chce :).

Natomiast jak ktoś ma konkretny i nowy problem to niech pyta - dyskusja wniesie wiele nowego. Jest duża różnica w temacie jak podłączyć ro a jak podłączyć dwa zestawy ro aby zwiększyć ilość wody po osmozie i czy to się opłaca.

Może jest potrzebny nowy dział na forum - Czy to się opłaca ... lub Czy to ma sens ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Problem polega też na tym, że są starzy użytkownicy, którzy myślą, że wiedzą ale tak naprawdę ich wiedza nie zgadza się z rzeczywistością.Nie mówię tutaj tylko o "kimś innym" ale również o sobie. Weźmy taki cykl azotowy - niby wydaje się on prosty ale tak naprawdę prosty to on nie jest - sam nie ogarniam jak to wszystko działa...

W książkach też ludzie wypisują różne głupoty... Generalnie jeżeli ktoś napisał książkę i nie ma w niej podanych źródeł informacji ani nie ma w niej wyników badań to znaczy, że ten ktoś pisze bajeczki których lepiej nie czytać... A internet to jeden wielki śmietnik, z którego można odcedzić wiele rarytasów tylko najpierw trzeba umieć odcedzać i mieć sito. Wpiszmy w polskie google konik morski. Wyskoczą nam różne strony, w których ludzie wypisują same bzdury...

Pokora, Panowie i Panie - POKORA przedewszystkim... No i szacunek dla innych. Nie ważne czy on jest początkujący czy nie.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku "nowych", którym sam jestem, wchodzi w grę jeszcze jedna sprawa. Pomimo, że czytam forum nałogowo i każdy problem staram się zgłębiać i najpierw czytać, a potem pytać, to i tak mam w głowie mętlik, bo jak wiadomo, każdy przypadek jest inny. Owszem, są osoby, które chcą mieć wszystko podane na tacy, ale wydaje mi się, że nie jest to ogół "nowych" a tylko niektóre przypadki. Tyle, że są bardziej widoczni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do kolegi Fido! Każdy kiedyś zaczynał i uczył się jak co działa. Często też wiedza jest ukryta w postach na zupełnie inne tematy a czytając wszystko czasem mętlik się pogłębia. Rozumiem że niektóre posty bywają niepoważne ale może lepiej je delikatnie zignorować niż bić pianę bo dojdzie do tego że nikt nie będzie pytał i nikt nie będzie odpowiadał a to chyba był jeden z celi osób tworzących forum. Więcej wyrozumiałości i zrozumienia po obu stronach!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy byłem tutaj moderatorem, wątki z pytaniami o najbardziej podstawowe rzeczy po prostu zamykałem a po 24h kasowałem, kierowawszy autora do FAQ czy dzialu dla poczatkujących. Zresztą nie tylko ja, pierwotnym celem miało być zaprowadzenie porządku na forum i ogólne podniesienie jego poziomu, czasem kasowało się posty na kilka miesięcy wstecz... Jakoś to działało...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy byłem tutaj moderatorem, wątki z pytaniami o najbardziej podstawowe rzeczy po prostu zamykałem a po 24h kasowałem, kierowawszy autora do FAQ czy dzialu dla poczatkujących. Zresztą nie tylko ja, pierwotnym celem miało być zaprowadzenie porządku na forum i ogólne podniesienie jego poziomu, czasem kasowało się posty na kilka miesięcy wstecz... Jakoś to działało...

Eeehhhh, to piękne czasy były... ;)

@Fido, tolerancja to bardzo fajna sprawa ale szacunek dla innych też chyba nie jest zły.

Moim zdaniem, zaśmiecanie forum to brak szacunku dla innych użytkowników. Ta dyskusja w ogóle nie powinna mieć miejsca bo podstawowe zasady współżycia wydają się być oczywiste.

@kuba503, jestem przekonany, że żadne konkretne i rozsądne pytanie nie pozostanie tu bez odpowiedzi. Niech tylko nosi znamiona próby zrozumienia czegoś o własnych siłach, w minimalnym chociaż stopniu.

Edytowane przez rs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swoje trzy grosze. Dwa lata temu rozpocząłem przygodę z solniczką. I jak widać po moich postach byłem z tych co nie zaśmiecali. Siedziałem godzinami dniami a czasem nocami i czytałem. Nie da się ukryć że chyba wszystkie tematu już zostały tu poruszone a większość rozwiązanych. Idąc tym rozumowaniem to właściwie można by już zamknąć to forum i przekształcić w archiwum wiedzy. .. ale chyba nie o to chodzi. Wierzcie mi nie każdy "nowy" perfekcyjnie porusza się w internecie to po raz, po dwa mając zerową wiedzę na temat morszczaków czasem nie wiadomo czego szukać i jak sformułować pytanie bo nie wie się nawet jak to coś się nazywa. Pewnie i śmieszne :smiling: ale tak jest bo sam to przeżyłem.

Proponuję założyć jeszcze jeden wątek "Problem z starymi użytkownikami" bo jak czytam czasem wątki to ręce opadają. Nie będę podawać dokładnych przykładów ale brzmią mniej więcej tak.... Urwałem ostatnio sznurówki w bucie pomóżcie mi jakie kupić? Z jakiego materiału? Jaki kolor? A Wy jakich używacie ?

To jest zaśmiecanie forum !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Tolerancja, tolerancją ale porządek być musi. A jak nie to zrobi się tu nam 1 RP i rozbiory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Siedziałem godzinami dniami a czasem nocami i czytałem...

...mając zerową wiedzę na temat morszczaków czasem nie wiadomo czego szukać i jak sformułować pytanie bo nie wie się nawet jak to coś się nazywa...

Gdyby forum było mniej zaśmiecone to może by wystarczyło czytanie tylko za dnia, w nocy mógłbyś odpocząć.

Dla tych z zerową wiedzą są wyodrębnione wątki, w wyodrębnionym dziale dla nowicjuszy. Przyswojenie wiedzy tam zawartej pozwala na dość swobodne operowanie terminologią a nawet uruchomienie akwarium.

Na tym kończę dyskusję bo widzę, że ścierają się dwa obozy mówiące zupełnie różnymi językami. Skoro nie ma szansy na zrozumienie to idę poczytać książkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie na takie prośby ludzie którzy mają wiedze i mogą pomóc nie piszą i nie czytają.

Problem z nowymi był zawsze i będzie, nikt z Was na początku nie był wszystko wiedzący, a to nowi są ignorantami, którzy chamskimi tekstami starają się pokazać że im się wszystko należy....(.no cóż tak już jest teraz na tym świecie) świadczy tylko o Nich i myślę że regulamin (którego nie czytają) niczego ich nie nauczy.

Od jakiegoś czasu dużo ludzi uważa jakby to forum było jego..., mając jakąś tam liczbę postów uważ że ma prawo wszystkich pouczać....ludziska od tego mamy modów i administrację.....

Problem?? jest i będzie zawsze bo zawsze się znajdzie ktoś co mu się coś nie podobą.

Dobrze że jeszcze nikt nie wpadł na pomysł żeby nikogo już nie rejestrować....nie będzie nowych...nie będzie problemu... :evil: :evil: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Nowych? a ile Ty już funkcjonujesz na tym forum żeby innych młodymi nazywać? Żenujące! Czytasz wszystkie tematy jakie powstają na forum? czy tylko te którymi jesteś zainteresowany? Może jeśli tylko te którymi jesteś zainteresowany to pozostałe też zaśmiecają forumm??? Jak mnie nie interesyje jakiś temat to go nie czytam i tyle, nie komentuje że jest niepotrzebny! Wielokrotnie zdarzało się że jeden temat była przywoływany wielokrotnie i to nie przez "młodych" tylko przez "starych", i co wtedy? wtedy nie zaśmiecają bo są starzy?

a ten wątek był już miliony razy, myślę ze on też zaśmieca, co ty na to? Jak ktoś pyta, bo nie we, nie zrozumiał to możesz mu odpowiedzieć albo nie, ale nie róbmy głupich uwag.

Sorrry za literówki, klawiatura siada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowych? a ile Ty już funkcjonujesz na tym forum żeby innych młodymi nazywać? Żenujące! Czytasz wszystkie tematy jakie powstają na forum? czy tylko te którymi jesteś zainteresowany? Może jeśli tylko te którymi jesteś zainteresowany to pozostałe też zaśmiecają forumm??? Jak mnie nie interesyje jakiś temat to go nie czytam i tyle, nie komentuje że jest niepotrzebny! Wielokrotnie zdarzało się że jeden temat była przywoływany wielokrotnie i to nie przez "młodych" tylko przez "starych", i co wtedy? wtedy nie zaśmiecają bo są starzy?

a ten wątek był już miliony razy, myślę ze on też zaśmieca, co ty na to? Jak ktoś pyta, bo nie we, nie zrozumiał to możesz mu odpowiedzieć albo nie, ale nie róbmy głupich uwag.

Sorrry za literówki, klawiatura siada

Po pierwsze to ja nadal uważam się za nowego....ale zanim o coś zapytam to szukam i czytam.

Po drugie to możesz przejrzeć moje posty i zobaczyć czy są tam pytania typu: jestem nowy i potrzbuję.... albo jestem nowy i nie wiem jaki odpieniecz...jestem nowy i napiszcie jaką cyrkulację powinienem kupić, jestem nowy mam akwarium 50l i działa 2 tygodnie czy mogę już wpuścić zebrasomę? itd.....

Po trzecie nie naskakuj na mnie bo to nie ja założyłem ten wątek

Po czwarte jak kogoś cytujesz to naucz się czytać ze zrozumieniem.

Pozdrawiam

A jeśli chodzi o literówki....to istnieje opcja edytuj....ale pewnie o tym wiesz...

Edytowane przez Lacmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak baby na rynku.

Co za różnica czy ktoś pożera LPS'y na śniadanie popijając solanką, czy wchodzi ciele które nie odróżnia banana od marchewki, da pytanie sensowne to dostanie odpowiedź, nie da, to jej nie dostanie.

Panowie/Panie to nie jest jedyne forum na świecie i wszędzie są nowsi, starsiejsi i najstarsiejsi i taka kolej rzeczy, no chyba ze będzie nano-reef-master-ficzer-mega-wypas.pl dla wyjadaczy bez możliwości rejestracji i nano-reef-jestem-sierota.pl dla reszty świata ... ale chyba nie o to chodzi.

Kolejne bicie piany jak było z temacie reputacja .. a bo zła, a bo dobra, a bo nie do końca.

Więcej wódki mniej pitolenia ;) ( albo rosołu jak jakiś abstynent )

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to ja nadal uważam się za nowego....ale zanim o coś zapytam to szukam i czytam.

Po drugie to możesz przejrzeć moje posty i zobaczyć czy są tam pytania typu: jestem nowy i potrzbuję.... albo jestem nowy i nie wiem jaki odpieniecz...jestem nowy i napiszcie jaką cyrkulację powinienem kupić, jestem nowy mam akwarium 50l i działa 2 tygodnie czy mogę już wpuścić zebrasomę? itd.....

Po trzecie nie naskakuj na mnie bo to nie ja założyłem ten wątek

Po czwarte jak kogoś cytujesz to naucz się czytać ze zrozumieniem.

Pozdrawiam

A jeśli chodzi o literówki....to istnieje opcja edytuj....ale pewnie o tym wiesz...

*Nie wiem za kogo się uważasz, ale po Twojej wypowiedzi można wywnioskować, że NIE ZA "MŁODEGO" (pewnie zęby zjadłeś na tym hobby i już wszystko wiesz)

*Forum jest po to by pytać, niektórzy potrzebują zapytać kilka razy by coś załapać i robić to bardzo dobrze, a niektózy nie potrafią wytłumaczyć i dlatego też trzebapytać po parę razy. Branża się rozwija sprzęt i technika która była dobra jakiś czas temu dziś może okazać się nie do końca najlepsza i dlatego pojawiają się te same pytania co jakś czas

*nie Ty rozpocząłeś wątek, ale jesteś jednym z zaśmiecaczy gdyż bierzesz w nim czynny udział

*staram się czytać ze zrozumiemniem nie tylko tych których cytuję

Myślę, że zakończę dyskusję z Tobą licząc na to, że obaj wyciągniemy z tej dyskusji jakieś wnioski.

Edytowane przez czeech (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"jestem nowy i nie wiem jaki odpieniecz...jestem nowy i napiszcie jaką cyrkulację powinienem kupić,"

Mysle, ze gdybym dopiero zaczynal to piekne hobby, to tez bym zadal takie pytania. Trudno wymagac, zeby poczatkujacy takich pytan nie zadal. W koncu jest pare rodzai odpieniaczy i troche pompek. Co z tego, ze jeden odpisze, ze cyrkulacja powinna byc 20x objetosc a inny ze 40. Do tego sterowniki do pomp, glosnosc, ceny.. No chyba kazdy ma prawo zapytac i kto zna odpowiedz to odpowiedziec. Gorzej pisac cala encyklopedie o cyklu azotowym czy metodach filtracji, ale szybkie, trafne odpowiedzi zawsze to forum ksztaltowalo.

Troche odechciewa sie odpowiadac, gdy w prawie kazdym temacie ktos sie z kims innym kloci. :blushing:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weźmy też pod uwagę że nie jest to tanie hobby i czasem lepiej zapytać niż niepotrzebnie tracić pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"jestem nowy i nie wiem jaki odpieniecz...jestem nowy i napiszcie jaką cyrkulację powinienem kupić,"

Mysle, ze gdybym dopiero zaczynal to piekne hobby, to tez bym zadal takie pytania. Trudno wymagac, zeby poczatkujacy takich pytan nie zadal. W koncu jest pare rodzai odpieniaczy i troche pompek. Co z tego, ze jeden odpisze, ze cyrkulacja powinna byc 20x objetosc a inny ze 40. Do tego sterowniki do pomp, glosnosc, ceny.. No chyba kazdy ma prawo zapytac i kto zna odpowiedz to odpowiedziec. Gorzej pisac cala encyklopedie o cyklu azotowym czy metodach filtracji, ale szybkie, trafne odpowiedzi zawsze to forum ksztaltowalo.

Troche odechciewa sie odpowiadac, gdy w prawie kazdym temacie ktos sie z kims innym kloci. :blushing:

Swieta racja!!!

Sa nowicjusze ,ktorym trzeba odpowiadac...sa i starzy akwarysci,ktorym odpowiadac sie nie chce i to chyba oni najwiecej szumu robia...rada..niech sie cofna pamiecia pare lat wstecz...sami przeciez pytali!!!


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem doświadczenie: wpisałem w szukajkę hasło: brązowy nalot na piasku, otrzymałem 38 tematów z których ponad połowa opisuje dokładnie o co chodzi, rzecz w tym że wielu młodych morszczaków wkleja zdjęcie i pisze, pomóżcie, co to może być? Nie każdy wie od razu co to dino czy cyjano więc nikt nie oczekuje od nowych forumowiczów znajomości łaciny, ale proste hasło "na chłopski rozum" wpisane w naszą wyszukiwarkę naprawdę działa. Sami spróbujcie. Pozdrawiam.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję założyć jeszcze jeden wątek "Problem z starymi użytkownikami" bo jak czytam czasem wątki to ręce opadają. Nie będę podawać dokładnych przykładów ale brzmią mniej więcej tak.... Urwałem ostatnio sznurówki w bucie pomóżcie mi jakie kupić? Z jakiego materiału? Jaki kolor? A Wy jakich używacie ?

To jest zaśmiecanie forum !!!

Święte słowa. Widząc takie bzdety mi też ręce opadają. Autorom zapewne myli się z zapytaj.onet.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzę że odkopaliście stary temat , już przerobiony była tu już wielka wojna , zaraz po był porządek przez tydzień , później burdel powrócił .

Popieram @AquaManiac tylko tak da się porządek .

Pozdrawiam szczególnie obywatela admina skoczka który zajmuje się wiadomościami pw zamiast porządkiem na targowisku i w dziale dla nowicjuszy . Na moje pw jakoś nie miałeś czasu odpisać

Sorry, masz jakiś problem ?

Pilnuj swojego nosa, a nie tego czym się zajmuję nie, mam tu pełnego etatu żeby na każde PW automatycznie odpowiadać.

Skoczek


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, masz jakiś problem ?

Pilnuj swojego nosa, a nie tego czym się zajmuję nie, mam tu pełnego etatu żeby na każde PW automatycznie odpowiadać.

O widzę że zabolało , ale proszę cię wypowiadaj się w temacie , nie offtopuj . A jak chcesz robić wycieczki do mnie to postaraj sie bardziej


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Witam serdecznie nie ukrywam że jestem nowa na forum i mam dużo pytań ale po tym poście będę się bała zadać pytania, od dwóch dni w szukajce próbuje znaleźć informacje dotyczące białych robaczków wyglądających jak ślimaczki tylko że one się nie ruszają i niewiem co to jest więc jak tu nie pytać eeeeeeeee trudno życie które będzie mieszkać w akwarium długo nie pożyje .

Pozdrawiam :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.